Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
150 lirayı gözünüzde abartmayın bu kadar. açın bakın death stranding vs yeni çıkan oyunlar kaç para. 150 tlyle alınır da tek sıkıntı bu kadar özellik eksik çıkması. oyunu alıp sıkılup 2 3 sene warband devam edicez sanırım

150 lirayı gözünüzde abartmayın bu kadar. açın bakın death stranding vs yeni çıkan oyunlar kaç para. 150 tlyle alınır da tek sıkıntı bu kadar özellik eksik çıkması. oyunu alıp sıkılup 2 3 sene warband devam edicez sanırım
Death Stranding AAA bir oyun ve 60$'dan satılıyor. Bannerlord AA bir oyun,50$'dan satılıyor,Valve ve CDPR gibi firmalar bölgesel fiyatlandırma ile Türkiye'de AAA bir oyun için uygun fiyat veriyorlar,resmi olarak 8 senedir geliştirilen bir oyun ve tam sürüm olarak çıkmıyor bir sürü eksikle erken erişime giriyor,erken erişime Türkçe desteği vermiyor,yanlış bilmiyorsam devlet desteği alıyor. Bu kadar şeyden sonra 150 TL çok fazla. Tekil fiyat yerine sürümden kazanmayı tercih etmelilerdi ve 100 TL altı fiyat verilmeliydi.

Arkadaşlar oyun 25 dolar falan yapıyor dolara çevirince, hani adamlar sizin için 25 dolar indirim yapmışlar daha ne bekliyorsunuz tam olarak? Eleştirilmesi gereken açık erişim olayı ve neredeyse SPnin oldukça boş olması, tamamen MP odaklı yapılmış gibi bir tablo ortaya çıkıyor. Şu haliyle 150 liramı tabii ki bu oyuna vermem ama fiyat yüksek falan değil.
MP odakli oldugunu nereden cikarttin asil eksik, bastan savma olan kismi suan multiplayer

150 TL Fazla olmuş steam bıraksaydılar o kuru sabitliyordu aslında , steam bu yüzden seviyorum zaten bize kazık atmayan tek firma açıkcası oyunun 100 Tl max sınırım vardı 50 tl üstünde çıktı almıyacam bekliyecem bakalım tam sürümde alırım

Singleplayer kısmındaki çoğu özellik eksik geliyor bu da erken erişimin şimdiki odağının(en çok vakit geçirilecek) Multiplayer olduğunu göstermez mi ?
1.oyun ciktiginda server acmak icin gerekli dosyalari vermeyecekler buda demekki Custom Server yok, Taleworldsün Türkiyede offical server acacagini düsüyorsaniz suratiniza gülerim
2.Meydan Savasi, Duello, Kusatma, vs vs oyun modlari eksik daha yeni server sifrelemeyi 2-3 gün önce denemeye basladilar
3.Multiplayer factionlar arasi dengesiz
4.MTX i multiplayer icin düsünüyorlar sp icin degil
5.SP daki combat mekanigi ile MP daki combat mekanigi ayni degil. Multiplayerda armor degeri tüm vücut icin ayni iken sp da warbanddaki gibi ayri ayri hesaplaniyor
6.Hazirladiklari Matchmaking sistemi bitmedi ve oyun ciktiginda gelecek oyuncu sayisi icin hesaplanmis degil bildigin betadaki oyuncu sayisina göre hesaplanmis oyun aratirken kac kisinin arattigini görüyoruzda suan betada oynayan az oldugu icin 4-20 kisi arasi görüyoruz orada ciktiginda belki ayni anda 200-300 kisi aratacak (bahsettigim ui sorunlari olusabilecek server sorunlari vs)
7.Mp da her oyun bittiginde sizi serverdan atiyor
8.SP deki gibi yada eski warbanddaki gibi istedigimiz ekipmani secemiyoruz bize dayatilmis birliklerle oynamak zorundayiz (customization eksikligi, downgrade ne derseniz diyin)
9.Oyun sanirsam 100 player testte 70-80 kisi serverdayken cortladi ne kadar gelistirildi bilmiyoruz warband gibi 250 kisilik serverlar suanlik yalan
daha sayayim mi?

Benim sınırım 399.99 TL, 399.99 TL'nin üstünde vermem onun altında her sayıya okayim, 1000 saatten fazla gömeceğim oyuna değer. Tabii erken erişim eksik özellikler falan diyorsan onu bilemem, erken erişimde biraz daha ucuz olsaydı 110-120 TL gibi tam sürümde 150 çıksaydı daha iyi olurdu.

Türkiye fiyatı hayal kırıklığı, Warband'den farklı hiçbir özelliğin Bannerlord'un erken erişiminde olmayacak olması daha da büyük hayal kırıklığı. Üzücü.

Benim sınırım 399.99 TL, 399.99 TL'nin üstünde vermem onun altında her sayıya okayim, 1000 saatten fazla gömeceğim oyuna değer. Tabii erken erişim eksik özellikler falan diyorsan onu bilemem, erken erişimde biraz daha ucuz olsaydı 110-120 TL gibi tam sürümde 150 çıksaydı daha iyi olurdu.
Bu arada ben de öğrenciyim ve 1 yıldır para biriktiriyorum, 400 TL de bıraktım biriktirmeyi.

1.oyun ciktiginda server acmak icin gerekli dosyalari vermeyecekler buda demekki Custom Server yok, Taleworldsün Türkiyede offical server acacagini düsüyorsaniz suratiniza gülerim
2.Meydan Savasi, Duello, Kusatma, vs vs oyun modlari eksik daha yeni server sifrelemeyi 2-3 gün önce denemeye basladilar
3.Multiplayer factionlar arasi dengesiz
4.MTX i multiplayer icin düsünüyorlar sp icin degil
5.SP daki combat mekanigi ile MP daki combat mekanigi ayni degil. Multiplayerda armor degeri tüm vücut icin ayni iken sp da warbanddaki gibi ayri ayri hesaplaniyor
6.Hazirladiklari Matchmaking sistemi bitmedi ve oyun ciktiginda gelecek oyuncu sayisi icin hesaplanmis degil bildigin betadaki oyuncu sayisina göre hesaplanmis oyun aratirken kac kisinin arattigini görüyoruzda suan betada oynayan az oldugu icin 4-20 kisi arasi görüyoruz orada ciktiginda belki ayni anda 200-300 kisi aratacak (bahsettigim ui sorunlari olusabilecek server sorunlari vs)
7.Mp da her oyun bittiginde sizi serverdan atiyor
8.SP deki gibi yada eski warbanddaki gibi istedigimiz ekipmani secemiyoruz bize dayatilmis birliklerle oynamak zorundayiz (customization eksikligi, downgrade ne derseniz diyin)
9.Oyun sanirsam 100 player testte 70-80 kisi serverdayken cortladi ne kadar gelistirildi bilmiyoruz warband gibi 250 kisilik serverlar suanlik yalan
daha sayayim mi?
Singleplayer'da oyunu Warband'den ayıracak olan özellikleri çıkartmışlar,Multiplayer'da yine aynı bir sürü özellik eksik. Warband çıktığında yeni oyunu geliştirmeye başladık demişlerdi hadi onu geç duyurulan tarihten itibaren saymaya başlayalım, 8 senelik bir geliştirme süreci var ve oyun erken erişime neredeyse her şeyi eksik olarak çıkacak. Anlaşılan erken erişimin singleplayer kısmında haritada boş boş dolaşıp haydut keseceğiz,multiplayer kısmında ise betadaki gibi Captain ya da Skirmish oynayacağız.

Arkadaşlar herkes Türkiye fiyatına takılmış ama yurtdışı için fiyat çok daha kazık. Yaklaşık 8 senedir her şeyi savunarak fanboyluk yapıyorum ama 50 Euro çok.
Witcher 3 gibi dev bir oyun bile çıkış fiyatını 50 Euro yapmış ki siz erken erişim bir oyun için aynı parayı istiyorsunuz. Allah aşkına şirketi batırmaya mı çalışıyorsunuz? Bu fiyata kimse almaz, satış başarısı istiyorsa Taleworlds yeniden fiyatlandırmaya gitmeli. Türkiye için 150 lira iyi bir fiyat ona lafım yok.

Oyunun Campaign tarafında hangi özelliklerinin olup olmayacağı ile alakalı oyun çıkmadan önce bir açıklama yapılacak.
Singleplayer tarafını oynamadan oyunun bütün özellikleri eksik gibi yorumlar yapmak çok yanlış diye düşünüyorum. Oyunda bulunan özellikler içerik bakımından dolgun ve uzun süre oyunu oynatabilecek özellikler. Bazı özelliklerin sonradan eklenecek olması o kadar da korkutucu değil yani diyeceğim.

Ne kadar eksik ne kadar kötü bilemeyeceğim de forumda arkadaşlar kendi kendilerini gaza getirip beklentilerini düşürüyorlar. Bence bekleyin çıkınca beklentinizi karşılamazsa almazsınız. Bir çok yayıncı oynayacaktır zaten

Ben oyunu 60 liralık kuponla Epic'ten alırım muhtemelen, 90 liraya gelir. Ama oyunun bu kadar eksik çıkacak olması hayal kırıklığına uğrattı. Ben oyun çıkar çıkmaz 1 hafta eve kapanırım diye düşünüyordum.

Oyunun Campaign tarafında hangi özelliklerinin olup olmayacağı ile alakalı oyun çıkmadan önce bir açıklama yapılacak.
Singleplayer tarafını oynamadan oyunun bütün özellikleri eksik gibi yorumlar yapmak çok yanlış diye düşünüyorum. Oyunda bulunan özellikler içerik bakımından dolgun ve uzun süre oyunu oynatabilecek özellikler. Bazı özelliklerin sonradan eklenecek olması o kadar da korkutucu değil yani diyeceğim.
Oyunun birkaç eksik özelliği olsa da, yine de dolu dolu geleceğinden açıkçası benim şüphem yok. Bazı özelliklerin olmamasını da şöyle bir bakınca normal karşılamak gerek, aksi halde zaten erken erişim değil tam sürüm çıkardı. Bu mantığı kurmak kolay. 150 TL kimine göre normal kimine göre yüksek bir rakamdır evet, ama oyunu görmezden gelip sadece fiyatlandırma olarak kötülemenin anlamsız olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar size oyun yöneticilerinin istese de söyleyemeyeceği birşeyi söylemek istiyorum, "fiyat yüksek geliyor ise almamakta serbestsiniz." Ama hepimizin oyunda geçireceği en az 1k saati olduğunu düşününce, oyun 100 lira çıkmış ile 150 lira çıkmış arasındaki 50 liralık farkın, bin saatin yanında komik bir rakam olduğunu da düşünüyorum. Sakin olun romalılar, oyun 150 lira çıktı diye oyunu gömmeyin, haksızlık etmeyin. Sakin düşünün biraz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom