Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Atmosferin değişmesi ile downgrade aynı şeyler değil. Olay burada toz kondurmamak vs değil. Downgrade olmadı muhtemelen de olmayacak. Tabii siz istediğinize inanmakta serbestsiniz.

Downgrade ve atmosfer değişikliğinin aynı olmadığını biliyorum, bu yüzden ilk başta sadece bahsi geçen haritayla ilgili olmadığını ve genel olarak yeni ışıklandırma sisteminden sonra (2017 sonrası özellikle) bu şekilde gözükmeye başlandığını belirttim. Umarım olmayacaktır ama bekleyip göreceğiz orasını, oyun çıkınca illaki karşılaştırma görüntüleri yayınlanacaktır eski hali ile çıkış halinin.

zyvvNj.png
l422AJ.png

Kuşatma raporunda savaş alanında aktif 450 kişi ölü 150 yaralı 120 civarı, tatmin edici olacak gibi savaşlar
-----------

Yok artık buda olurmu acaba ?

Yüksek ihtimalle olabilir ama onun içinde bilgisayar lazım yani, her babayiğidin hakkı değil bence, bana 300-500 yeter de artar bile ?

Last edited:

Oyuna çocukları bu şekilde eklemelerinin oluşturacağı tuhaflıklardan biri işte sadece. Gamescom oynanış görüntülerinde de şehirlerde 3-5 tane "teenager" vardı, oyunda olmasının hiç bi anlamı olmayan. Bu sisteme hiç gerek yoktu ama işte geçti artık. Bu özellik ilk çıktığında da aynı şeyi söylemiştik; Dynasty Warriors'daki gibi çocuk doğduktan sonra belli bir süre geçirip "genç yetişkin" olarak oyunda çıksaydı daha sorunsuz olurdu oysa.

Oyuna çocukları bu şekilde eklemelerinin oluşturacağı tuhaflıklardan biri işte sadece. Gamescom oynanış görüntülerinde de şehirlerde 3-5 tane "teenager" vardı, oyunda olmasının hiç bi anlamı olmayan. Bu sisteme hiç gerek yoktu ama işte geçti artık. Bu özellik ilk çıktığında da aynı şeyi söylemiştik; Dynasty Warriors'daki gibi çocuk doğduktan sonra belli bir süre geçirip "genç yetişkin" olarak oyunda çıksaydı daha sorunsuz olurdu oysa.
Ata bak ? Ama mod falan dimi bu, çocuk hadi neyse de at ne öyle ??

Bu bir bug. Geliştirici günlüğünde değinilmişti bu konuya.

edit :geliştirici günlüğü bu fakat görsellerin linkleri ölmüş

Bug olduğunu ve yukarıdaki videoda da onu yayınlayan kişinin kodları karıştırarak bunu yaptığını biliyorum. Benim kastettiğim oyunun normal halindeki çocuk mevzusu.

Neden Türk serverleri yok kanser olmaktan başka bişiye yaramıyor şu oyun (bu pingle ) veya daha yakın bi yer asya serveri diye bizde açsaydınız nede olsa asyadayız :grin:

Güzel bir oynanış görüntüsü yayınlamış bu adam, eklediği ses felan atmosfere bayağı katkı yapmış.

Nedir bahsettiğin bu çocuk mevzusu?
Oyuna eklenen çocukların pek bir anlamı olmaksızın "çocuk" olarak görünmesi, şehirlerde amacı olmayan "teenager" ların dolaşması vb. kastettiğim. Yukarıdaki örnekte dediğim gibi doğduktan belli bir süre sonra genç yetişkin olarak oyuna eklenmeleri yeterli olurdu bence ama geçti artık.

Oyuna eklenen çocukların pek bir anlamı olmaksızın "çocuk" olarak görünmesi, şehirlerde amacı olmayan "teenager" ların dolaşması vb. kastettiğim. Yukarıdaki örnekte dediğim gibi doğduktan belli bir süre sonra genç yetişkin olarak oyuna eklenmeleri yeterli olurdu bence ama geçti artık.
Senin için gereksiz, bazıları için gerekli, ortamı güzelleştiren şeylerden biride bu bana göre. Bug olayını da bırak ta oyunu yapanlar düşünsün.

Bug konusu umurumda değil benim, bahsettiğim konu da o değil. Oyunda "çocuk" olarak yer almalarının hiçbir amacı yok, kastettiğim bu; o görüntüde oluşacak tuhaflıklardan biri sadece.
Bahsettiğim sistem ise ısrarla görmezden geliniyor orası ilginç; kısaca diyorum ki böyle uzun uzadıya uğraşıp ekstra iş-bug vs. çıkarıp anlamsız bir öge eklemeye gerek yoktu; oyuncu çocuk sahibi olduğunda bildirim gelir, isim konur, oyun içi belli bir süre geçtikten sonra yetişkin olarak klana eklenirdi. Neyse, dediğim gibi geçti artık zaten.

Bug konusu umurumda değil benim, bahsettiğim konu da o değil. Oyunda "çocuk" olarak yer almalarının hiçbir amacı yok, kastettiğim bu; o görüntüde oluşacak tuhaflıklardan biri sadece.
Bahsettiğim sistem ise ısrarla görmezden geliniyor orası ilginç; kısaca diyorum ki böyle uzun uzadıya uğraşıp ekstra iş-bug vs. çıkarıp anlamsız bir öge eklemeye gerek yoktu; oyuncu çocuk sahibi olduğunda bildirim gelir, isim konur, oyun içi belli bir süre geçtikten sonra yetişkin olarak klana eklenirdi. Neyse, dediğim gibi geçti artık zaten.
Bug konusu umurumda değil diyorsun ama hala bug ve ekstra işten bahsediyorsun.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom