Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Sozenertv said:
Yahu bu adamlar madem keyleri dağıtmayacaktı neden başvuruya açtılar? Bir haftadır desteğe yazıyorum mail atıyorum geri dönen yok. Hangi oyun firmasının desteğine mail atarsanız atın max 2-3 güne cevap gelir.Ben bir haftadır desteğe yazıyorum dönen yok. Küçük firma vs tamam da oyunu merdiven altında yapsalar iletişim daha iyi olurdu.Kitle ile iletişim 0 gerçekten.
Destek tarafına ben bakıyorum. Şirket gamescom dolayısı ile tatilde olduğu için haftaya bakmaya devam edeceğim. Teşekkürler güzel dileklerin için.

Bu arada burada tartışırken mümkünse forum kurallarına aykırı ve tartışmaları kişisel seviyelere indirecek yorumlardan kaçınalım. Teşekkürler!

Beta veya seri anahtarı dilenmek forum kurallarına aykırı.

Alicetin695 said:
Awake said:
Beta key için 10 yılımı verdim, bir key alamadık  :oops: Oyunu deli gibi denemek istiyorum. Beta için başvurdum ama isim soyisim, oyun nickname falan bir şey istenmedi. Nereden tanıyıp verecekler acaba?
E posta üzerinden keyi verecekler
Onu anladım hocam ama keşke gerçek bilgiler falan da istenseydi. Doldurulan formun doğruluğu formu dolduranın dürüstlüğüne bağlı. İsim, soyisim, telefon numarası vesayre alınabilirdi. Baltalamak için spam başvurular olabilir. Oynamak isteyenler bu yüzden üzülebilir.

Ayrıca formlar zorlaştırılırsa daha iyi sonuçlar elde edilir. Formun kolayca doldurulması oyunla ilgisi olmayan, key verilse dahi belki oyunu denemeyecek insanların form göndermesine sebep oluyor.

Son zamanlarda yeni çıkacak definitive editionu için betaya girmiş bir oyun için insider başvurusu (beta yani) yaparken bilgisayarımızın özelliklerini dxdiagla yoluyla istemişlerdi. Taleworlds böyle bir sey yapsaydı aslında istediği bilgisayar özelliklerindeki insanları daha doğru bir şekilde bulurdu. Ama şimdi bir yığın insan yalan yanlış bilgisayar özellikleriyle başvuru yapmış olacak. Üstümdeki arkadaşa da katılıyorum başvuru formunun erişimi çok kolaydı. Bütün buarın sebebi bannerlord betasına daha çok insan alacakları olabilir. Çünkü bir ton sunucu açılmış bunun için, nerdeyse kaydolan herkese beta açılacakmış gibime geliyor. :smile:

Sozenertv said:
Yahu bu adamlar madem keyleri dağıtmayacaktı neden başvuruya açtılar? Bir haftadır desteğe yazıyorum mail atıyorum geri dönen yok. Hangi oyun firmasının desteğine mail atarsanız atın max 2-3 güne cevap gelir.Ben bir haftadır desteğe yazıyorum dönen yok. Küçük firma vs tamam da oyunu merdiven altında yapsalar iletişim daha iyi olurdu.Kitle ile iletişim 0 gerçekten.
  Herkese beta keyi sözü mü verildi? Sanki öyleymiş gibi yazmışsın. Sen de key verilmeyen taraf ol. Olmadı, az bekleyin oyun çıktığında oynayın. Bu ne sabırsızlık, başka işiniz gücünüz mü yok! Alt tarafı bir oyun, hemen firmayı aşağılayıcı, saygısızca üslup takınıyorsunuz. Hayatınız bilgisar başında mı geçiyor, anlamıyorum. Beta keyi verilmemesi, şirketin 22 yaşındaki bir çocuğun mailine cevap yazmaması, tepki verilecek şey değil, lütfen!

Evolution E said:
Sozenertv said:
  Herkese beta keyi sözü mü verildi? Sanki öyleymiş gibi yazmışsın. Sen de key verilmeyen taraf ol. Olmadı, az bekleyin oyun çıktığında oynayın. Bu ne sabırsızlık, başka işiniz gücünüz mü yok! Alt tarafı bir oyun, hemen firmayı aşağılayıcı, saygısızca üslup takınıyorsunuz. Hayatınız bilgisar başında mı geçiyor, anlamıyorum. Beta keyi verilmemesi, şirketin 22 yaşındaki bir çocuğun mailine cevap yazmaması, tepki verilecek şey değil, lütfen!

Diyelim ki tüm hayatı bilgisayar başında geçip tamamen bannerlordu takip eden biri, bundan sana ne?

Arkadaşın açıklamak istediği şey doğru ama biraz ağır bana göre. Benim hayatım boyunca en çok bağlandığım oyun bu, taleworldsğn tüm oyunlarını aldım ve sadece birini 3k üstü oynadım bu demek oluyor ki diğer oyunları sırf taleworldse destek olsun diye aldım. Evet taleworlds bana cevap yazmak veya keyi vermek zorunda değil ama benim keylerin oraya buraya peşkeş çekildiğini görünce burada olumsuz yorumlar yapma hakkımın olduğunu düşünüyorum hatta bu oyun serisine bu kadar emek veren insanların başvuruyla değil davetle alınması gerektiğini düşünüyordum, tw yine zorunda değildi yapmadı da zaten.

Evet ben bannerlord keyi konusunda sabırsızım çünkü bir an önce seneler önce bannerlord için aldığım ama çöpe çıkan pc mi ve de yeni oyun mekaniklerini test etmek istiyorum.

İlk MB ile tanışmam ben 4 veya 5.Sınıftaykendi yalan yok en başta crackli oynuyordum çünkü o zamanlar çocukların para olayı şimdiki gibi değildi. Şimdi Üniversite 3. Sınıfım ve tüm oyunlarını (eski mb ve sadece 2 saatimin olduğu wfas dahil üstüne yorumların çok kötü olduğu viking conquest ki buglara rağmen oynadım beğendim ) aldım. Bu nedenle de bi miktar ayrıcalık bekledim. Evet birkaç modcu almışlar denemişler, haklarıdır. Ama bak adam yayında takipçi kasmak için key dağıtıyor, parayla satılıyor, ayrıcalık yine paraya bakıyor.

M.ArdA_TaleWorlds said:
Sozenertv said:
Destek tarafına ben bakıyorum. Şirket gamescom dolayısı ile tatilde olduğu için haftaya bakmaya devam edeceğim. Teşekkürler güzel dileklerin için.

Bu arada burada tartışırken mümkünse forum kurallarına aykırı ve tartışmaları kişisel seviyelere indirecek yorumlardan kaçınalım. Teşekkürler!

Haddinizi bilin M.Arda. Bir de Talewords firmasının Toplululuk Destek Personeli olacaksınız. Normalde bu tartışmaya karışmayacaktım. Ama bir şirket görevlisi olarak bir şeyler talep eden insanlara dilenci diyemezsiniz. Bu nasıl bir çalışma ahlakıdır? O teşekkürlere kadar her şey güzel ama o son cümle ile hadsizlik yapıyorsunuz. Siz şirketi temsil edenlerden biri değil misiniz? Siz şirketin çalışanı değil misiniz? Taleworlds firması nasıl izin verebilir şirket çalışanlarının oyuncularla bu şekilde konuşmasına? O oyuncu misal veriyorum torrent bile kullansa hiçbir şirketin o kişiyi uyarı dışında aşağılama hakkı yoktur.

Ben bu tarz şeylere çok tilt olurum. Sizin karşınızdakiler birey. Siz o cümleyi illa kurmak istiyorsanız mevcut işinizden istifa edin ve o zaman rahat rahat konuşun. He diyorsanız Taleworlds oyuncu, müşteri kimseyi sallamaz, istediğine istediği üslupta söyler o zaman özür dilerim ben haddimi bilemedim.

nvdiaamd said:
M.ArdA_TaleWorlds said:
Sozenertv said:

Haddinizi bilin M.Arda. Bir de Talewords firmasının Toplululuk Destek Personeli olacaksınız. Normalde bu tartışmaya karışmayacaktım. Ama bir şirket görevlisi olarak bir şeyler talep eden insanlara dilenci diyemezsiniz. Bu nasıl bir çalışma ahlakıdır? O teşekkürlere kadar her şey güzel ama o son cümle ile hadsizlik yapıyorsunuz. Siz şirketi temsil edenlerden biri değil misiniz? Siz şirketin çalışanı değil misiniz? Taleworlds firması nasıl izin verebilir şirket çalışanlarının oyuncularla bu şekilde konuşmasına? O oyuncu misal veriyorum torrent bile kullansa hiçbir şirketin o kişiyi uyarı dışında aşağılama hakkı yoktur.

Ben bu tarz şeylere çok tilt olurum. Sizin karşınızdakiler birey. Siz o cümleyi illa kurmak istiyorsanız mevcut işinizden istifa edin ve o zaman rahat rahat konuşun. He diyorsanız Taleworlds oyuncu, müşteri kimseyi sallamaz, istediğine istediği üslupta söyler o zaman özür dilerim ben haddimi bilemedim.
Dilencisin.

Dqr05fBX4AEIzpk.jpg

Sen dilenci değilsin.

Mental Mastermind said:
Panda'dan.

acaba bu sefer de sponsorlarinin agziyla konusmus mudur diye merak etmedim degil. Leel.

Dilenci muhabbetine ithafen:
Ne olursa olsun dilenci diyemez bir firma calisani. Su olay redditte olmus olsa su an taleworlds'u kergit oklariyla idam ediyorlardi. Tabi bizim millet hemen kendi tarafini pacadan tutup asagi cekmis.

a4 said:
Mental Mastermind said:
Panda'dan.

Ne olursa olsun dilenci diyemez bir firma calisani. Su olay redditte olmus olsa su an taleworlds'u kergit oklariyla idam ediyorlardi. Tabi bizim millet hemen kendi tarafini pacadan tutup asagi cekmis.
Arkadaşlar gidin kendinize hobi falan edinin tek amacınız ve gayeniz bannerlord beklemek mi? "Bir haftadır oyunun destek ekibini darlıyorum" diye övünen heriflere hak vermem tabii ki. Betaya biz de başvurduk oturduk edebimizle bekliyoruz. Sanki bu adamların size minnet borcu varmış gibi davranmayı kesin artık. Bannerlord betasına katılsan ne oluuur, katılmasan ne olur? Hayır sizin böyle gev gev yapmanızın oyun yapım sürecine bir etkisi olsa anlayacağım. Daha çok foruma giren developerları ve çalışanları mental açıdan yoruyorsunuz. Oldu olacak Taleworlds bir çağrı merkezi ekibi kursun, arayıp oyunu ne kadar süredir beklediğinizi falan anlatın, çalışanlara falan sövün, o dereceye getirdiniz yani. :lol: Armağan yavuz çıkıp bannerlord çıkmayacak dese kendinizi balkondan falan da atarsınız siz. Aslında sizin Taleworlds desteğe değil psikolojik desteğe ihtiyacınız var.

Muhahaha. Gözardı etmek istiyorum konuyu ama merakımdan edemiyorum. Çok kaliteli sohbetiniz var arkadaşlar. TW'ye bu kadar yüklenmeye de gerek yok. Gereksiz avukatlığa da. Her şey olacağına varacaktır. Sabredelim.

Hakan Balamir said:
a4 said:
Mental Mastermind said:
Panda'dan.

Arkadaşlar gidin kendinize hobi falan edinin tek amacınız ve gayeniz bannerlord beklemek mi? "Bir haftadır oyunun destek ekibini darlıyorum" diye övünen heriflere hak vermem tabii ki. Betaya biz de başvurduk oturduk edebimizle bekliyoruz. Sanki bu adamların size minnet borcu varmış gibi davranmayı kesin artık. Bannerlord betasına katılsan ne oluuur, katılmasan ne olur? Hayır sizin böyle gev gev yapmanızın oyun yapım sürecine bir etkisi olsa anlayacağım. Daha çok foruma giren developerları ve çalışanları mental açıdan yoruyorsunuz. Oldu olacak Taleworlds bir çağrı merkezi ekibi kursun, arayıp oyunu ne kadar süredir beklediğinizi falan anlatın, çalışanlara falan sövün, o dereceye getirdiniz yani. :lol: Armağan yavuz çıkıp bannerlord çıkmayacak dese kendinizi balkondan falan da atarsınız siz. Aslında sizin Taleworlds desteğe değil psikolojik desteğe ihtiyacınız var.

eleman mabadiyla okumus, bana beta zirvasi yapmis. Ne diyeyim. Ama dur bir seyler diyeyim icimde kalacak.

Arkadaşlar gidin kendinize hobi falan edinin tek amacınız ve gayeniz bannerlord beklemek mi?

bir yandan gudumlu projemin dosyalariyla ugrasirken mola verdikce buraya bakiniyorum, birak warbandi herhangi bir oyun platformunun uygulamasini acmiyorum.

"Bir haftadır oyunun destek ekibini darlıyorum" diye övünen heriflere hak vermem tabii ki.

darlamasina hak ver diyen olmadi. Hatta hicbir seye hak ver diyen olmadi. Sana soran da olmadi. Versen nolur vermesen nolur. Buradaki tartisma uslup. Ayrica oyunlarinda hack kullanan kisilere toxic diyen firmalar gunlerce elestirilir. Surekli mail atsa da bir kere cevap verirsin, vermiyorsan mail adresini engellersin. Daha da ilerlerse sikayette bulunursun, gelip de topluluk yoneticisi dilenci diyemez. Maddi olarak cuzi miktar olsa da potansiyel musteridir ve ticari olarak cok yanlis bir adimdir. Tabi imaj kaybi daha buyuk maddi kayba yol acar.

Hayır sizin böyle gev gev yapmanızın oyun yapım sürecine bir etkisi olsa anlayacağım

erken erisim bosa cikmiyor kardesim. "Gev gev" dedigin sey uluslararasi boyutta oldugundan veya belki de devletten alinan tesvigin sozlesmesiyle alakali bir durum soz konusu oldugundan erken erisime cikiyorlar.

Daha çok foruma giren developerları ve çalışanları mental açıdan yoruyorsunuz. Oldu olacak Taleworlds bir çağrı merkezi ekibi kursun, arayıp oyunu ne kadar süredir beklediğinizi falan anlatın, çalışanlara falan sövün, o dereceye getirdiniz yani. :lol:

gamescom izni var deniliyor. Bu firma surekli iki kisiden yuz kisiye ciktik diye ovunuyor. Yuz kisi ile gamescoma mi gidildi? Hadi bir kismi da ofiste calisma halindeydi diyelim, yuzu de mi izinli? En boktan kurumda bir kisinin yedegi yoksa o kisiye izin verilmez, tum planlar ona gore yapilir. En azindan forum icin ve maille gelecek olan yazismalar icin birileri birakilmali ve muhtemelen birakilmistir da. Bahsedilen firma, gonullu modcular toplulugu degil.

Armağan yavuz çıkıp bannerlord çıkmayacak dese kendinizi balkondan falan da atarsınız siz.

yok birader, cin forumuna saldiri yaparim.

Aslında sizin Taleworlds desteğe değil psikolojik desteğe ihtiyacınız var.

telefondan yazmasam sana wot doseyecegime gore evet, var.

Hadi nas.

''Küçük firma vs tamam da oyunu merdiven altında yapsalar iletişim daha iyi olurdu.''

Bir anlık sinir ile yazmışım bu kısmı.Gün boyu pc başında değildim,tartışmaları bir daha okuma fırsatı bulunca tepki gösteren arkadaşlara hak veriyorum.

Tek tek cevap vermeyeceğim,kişisel tartışmalara girmeyeceğim ve bu konu ile alakalı son mesajımı yazıp kendi adıma konuyu sonlandıracağım.

Öncelikle sağda solda bol bol dağıtılan,parayla satılan,peşkeş çekilen ve firma tarafından da başvuru formu oluşturulup dağıtılacağı söylenen bir Beta-Keyi istemek,neden verilmediğini sormak, hele ki ''Tatildeyiz,bir hafta sonra işe başlayacağız'' açıklaması gelmemişken bunları yapmak Firmayı darlamak yada DİLENMEK değildir.

Ben şahsen Arda beyin o açıklamasına kızmadım,üzüldüm.Çünkü kendisini senelerdir uzaktan da olsa takip ederim.Gönlümde bir nebze de olsa yeri vardır,hala da var.Bu oyuna emek vermiş her insana gönlüm açık.Muhtemelen benim arka arkaya bildiri yapmama kızmış ve bir anlık sinir ile Dilenmek tabirini kullanmış,insandır olabilir.

Özel durumları bilmeden yorum yapmak sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Key'i böylesine istememin sebebi haftaya işlerim başlıyor. Şuan olduğum kadar pc başında olamayacağım. Firmadan da bu konuyla ilgili bir açıklama gelmeyince,bir miktar sinirlenmişim.

Bu vesileyle bu konuda rahatsızlık verdiğim arkadaşlardan özür diliyorum.Ama verilen başka işin yokmu,dilenci,yıkık adam imalarını da yersiz,abartılı bulduğumu belirtmek istiyorum.
Saygılarımla.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom