Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Combat sisteminde ciddi sıkıntılar var. Dün birkaç yayın izledim, atlı adam okçuya kargısıyla vuruyor ama okçu hiç sarsılmadan okunu fırlatmaya devam ediyor. Bunun dışında kalkan sistemi de yine aynı şekilde sıkıntılı. Okçuluk Warband'a göre daha kolay gözüküyor. Dikkatimi çeken şeylerden biri ise herkesin sürekli ya spam atması -sağ veya sol saldırı farketmez- ya da klasik Warband'daki s kırıp erim atma taktiği yapması. Başka bir şey yok mu oyunda? Gibby'nin videoları olmasa combata dair bir şey göremeyeceğiz cidden.

Çok amatör bir firma TW ya da bu olanları bilerek yapıyorlar. Yaşananlar can sıkıcı. Özellikle pazarlama konusunda beceriksiz olduklarını oyunu çok çok erken duyurduklarında gösterdiler. Gerçekler acı malesef. Çok da önemli değil. Singleplayer olan bir beta bile değil. O yüzden umursamaya gerek yok. Zaten aşırı buglı bir durumda izlediğim kadarıyla. Beta bile denmesi zor bence. Tabi indie firmalar için ne kadar bug kabul olunur bilemem. Genelde AAA oyunların betalarına katıldığım için bu konu hakkında yorum yapmam yanlış olur.

O yine fenaymış. Ben takipçilere fiyatı ne olursa olsun 1-2 tane oyun hediye etmeyi düşünüyorum. Nizampaşaydı sanırım o yapacak böyle bir şey, en azından böyle yaparak oynamak isteyenlere de yardımcı olmuş oluruz diye düşünüyorum.

Erozbey said:
O yine fenaymış. Ben takipçilere fiyatı ne olursa olsun 1-2 tane oyun hediye etmeyi düşünüyorum. Nizampaşaydı sanırım o yapacak böyle bir şey, en azından böyle yaparak oynamak isteyenlere de yardımcı olmuş oluruz diye düşünüyorum.

Abi beta key farklı oyun farklı, adam beleşe kaptığı şeyleri follower kazanmak için dağıtıyor. Yayıncıların oyun, şu bu dağıtması normal bir şey ama bizim köpek gibi aradığımız şu an sadece taleworlds ün istediği kişilerin elde edebileceği keyleri kafana göre dağıtmak ne kadar etik olabilir ki?

Taleworlds kalksa dese ki "kardeşim şu kadar liradan ben satıyorum beta keyi" dese alıcam abi. Alıcam yani, bak dün adamın biri 300 liradan sattı birine keyi. Bunu da etik bulmuyorum.

Bjorn The Hound said:
Valla, ben beta başvurusu yaptım ama hiç de fazla heyecanlı değilim o konuda çünkü multiplayer. Beta key i gelse yapacağım ilk iş menüyü kurcalamak ve oyunun dosyalarını karıştırmak olur. Tabi, singleplayer dahil olsaydı, betaya duyduğum şuan ki heyecan bambaşka bir seviyede olurdu.
Benim de beta isteğim beta için yanıp tutuşmam falan hep o sebeple. Askerleri silahları incelemek istiyorum. Yoksa pek mp lik biri değilim, alayına sp  :grin: :grin:

Bari preorder açıp, preorder yapanlara özel olarak kapalı beta keyi verselerdi. Çoğu AAA böyle yapıyor. Çok da kötü bir durum değil bence. Hem şimdiden gelir elde etmiş olurlardı..

Roffron said:
Bari preorder açıp, preorder yapanlara özel olarak kapalı beta keyi verselerdi. Çoğu AAA böyle yapıyor. Çok da kötü bir durum değil bence. Hem şimdiden gelir elde etmiş olurlardı..
Ben de katılıyorum.
Bir röportajda armağan beye bannerlordun Mart döneminde diğer oyunlarla çakışmasından endişe duyuyor musunuz sorusuna,"oyunumuzu bekleyen çok kişi var ve oyunun kendi ayakları üzerinde de durması gerek"dedi. Gayet güzel ve güven veren bir açıklama ama bu beta dağıtımı gerçekten can sıkıcı pazarlama açısından.

BOGZVj.png

Şimdi bi video izlerken farkettim, envanterde çok sayıda at, katır vs. (Belki inek koyun vs de olacak) taşıyoruz ve bu hayvanlar bizim yük kapasitemizi arttırıyor, ne kadar çok katır o kadar eşya.. İşin ilginç tarafı bu at ve katırı kesip, et olarak ürün alabiliyoruz  :grin: Farklı ve güzel olmuş, artık bozulan taze et derdi olmaz  :mrgreen: :mrgreen:

Birde sağda bir ikon var o ne bilen var mı? Piyade askerleri süvariye yükseltirken atı kendi envanterimizden veriyoruz gibi bir muhabbet var mı?

Geçen bir arkadaş yapay zekanın iyileştiği ve kuşatlarda merdivenden çıkmak için askerlerin sıra beklediğinden, yığılma olmadığından bahsetmişti. Güzel bir şeydi tabi warbanddaki gibi pek kilitlenme olmayacaktı merdiven dibinde ama şimdi bi videoda farkettim adamlar iyi güzel sırasını bekliyor, kaynak yapan yok ama ellerinde mis gibi kalkanlar varken kalkanı kaldırmıyor bile okçulara açık hedef oluyor..
https://youtu.be/TTOwHBk0lt4 - bu videonun son 2 dakikasında dediğim olay gözüküyor. (Mobildeyim zaman bağlantısı atamadim)

Yahu bu adamlar madem keyleri dağıtmayacaktı neden başvuruya açtılar? Bir haftadır desteğe yazıyorum mail atıyorum geri dönen yok. Hangi oyun firmasının desteğine mail atarsanız atın max 2-3 güne cevap gelir.Ben bir haftadır desteğe yazıyorum dönen yok. Küçük firma vs tamam da oyunu merdiven altında yapsalar iletişim daha iyi olurdu.Kitle ile iletişim 0 gerçekten.

Kurnαz said:
Birader amma uzattın. Tamam en çok betada oynamayı sen hak ediyorsun, anladık.

Yok,anlamamışsın. Çünkü hak etmek ile ilgili bir durum yok ortada. Şikayetçi olduğum kötü bir süreç yönetimi var ve bunu buraya yazmayayım da nereye yazayım?

Callum_TaleWorlds said:
I just wanted to give you all a quick update about this:

The team will be back in work next week, at which time we will start to invite people from the list of those that have applied to take part. We will be inviting people in waves, so if you don't get an invite immediately, don't panic, we will be rolling it out to more players over time.

Haftaya çalışmaya başlayacaklarmış, beta başvurularına da o zaman bakacaklarmış. Şuan Gamescom sonrası tatildeler herhalde.

Bjorn The Hound said:
Callum_TaleWorlds said:

The team will be back in work next week, at which time we will start to invite people from the list of those that have applied to take part. We will be inviting people in waves, so if you don't get an invite immediately, don't panic, we will be rolling it out to more players over time.

Haftaya çalışmaya başlayacaklarmış, beta başvurularına da o zaman bakacaklarmış. Şuan Gamescom sonrası tatildeler herhalde.
Bilgi için çok teşekkürler, umarım oyunu senelerdir bıkmadan takip eden tayfa olarak hepimiz deneme şansı bulabiliriz.

Taleworlds'ün zamanlama sıkıntısı var buna emin oldum artık. Oyunu duyurup 10 sene sonra çıkarmak, bir hafta önce beta key başvurularını açıp kabulleri önümüzdeki hafta yapmak gibi.

Beta key için 10 yılımı verdim, bir key alamadık  :oops: Oyunu deli gibi denemek istiyorum. Beta için başvurdum ama isim soyisim, oyun nickname falan bir şey istenmedi. Nereden tanıyıp verecekler acaba?

Bjorn The Hound said:
Callum_TaleWorlds said:

Blog neyim falan gelse bari, bu hafta.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom