Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
BiqLesh said:
Gördüklerimiz oyunun baya kısılmış hali. At sürerken ipleri elinde tutmasıyla ilgili bir blog yayınlanmıştı ama videolarda karakterimiz atın iplerinden hiç bir şekilde tutmuyor.  Yani ufak gibi gözüken(yapımı zor olabilir) bir şeyi bile aktif etmemişler anlayacağınız. :grin:
Yani heyecan falan kalmadı bende de o yüzden en büyük beklentilerimden birini oluşturuyor demoda eksik şekilde gösteriliyor olması. Çünkü ne savaş taktiklerinde warbanda göre aman aman farklı şeyler gördük(yok mu şöyle piyadelerin kalkan duvarı, efendim süvariler için yere saplanan mızraklar, hendekler, ateşli oklar), ne aile ilişkilerini çocukları gördük, ne ticaret yapıp diplomasiyle iş yapan gördük, ne han kervan canlılığını gördük, ne ana görev yan görev gördük. Umarım tam sürümden önce de olsa erken erişimde ayrıntılı bir şekilde farklı bir deneyim hissi yaşarız. Warband 2 gibi hissettirmesin lütfen yapay zeka ve hikaye özellikle. Edit:imla

Çocuk yapma sistemine değindiler canlı yayında, pek anlamadım ama heralde evlendikten sonra eşimizle aynı mekanda geceyi geçirirsek, çocuk işi tamamdır. Birde çocuk sayısında bir sınırlama getirmemişler galiba. Şuanki haliyle ömrün yettiği kadar yapabiliyorsun. Muhabbet arasında çoçuklarından ordu kurma konusu geçti esprili bir şekilde..

Dizilerden öğrendiğim kadarıyla videodan çıkardığım bu, yanlışım varsa affola :smile:)

MulticastOgre said:
Röportajı yapan ekip bir daha ne zaman görüşürüz gibi bir şey dedi sanki, armağan bey de başka bir oyunda diye cevap verdi yanlış duymadıysam ya da yanlış çevirmediysem??:smile: Allah korusun Bannerlord çıkmadan M&B3 ü duyurmazsınız herhalde Taleworlds, bi de onu 10 sene beklemeyelim

Belki bir sürpriz de vardır bu mesajda. Yani bannerlord gamescom 2020 ye kalmadan çıkacak zaten, başka oyun yaparsak geliriz gibi :smile:)

MulticastOgre said:
BiqLesh said:
Gördüklerimiz oyunun baya kısılmış hali. At sürerken ipleri elinde tutmasıyla ilgili bir blog yayınlanmıştı ama videolarda karakterimiz atın iplerinden hiç bir şekilde tutmuyor.  Yani ufak gibi gözüken(yapımı zor olabilir) bir şeyi bile aktif etmemişler anlayacağınız. :grin:
Yani heyecan falan kalmadı bende de o yüzden en büyük beklentilerimden birini oluşturuyor demoda eksik şekilde gösteriliyor olması. Çünkü ne savaş taktiklerinde warbanda göre aman aman farklı şeyler gördük(yok mu şöyle piyadelerin kalkan duvarı, efendim süvariler için yere saplanan mızraklar, hendekler, ateşli oklar), ne aile ilişkilerini çocukları gördük, ne ticaret yapıp diplomasiyle iş yapan gördük, ne han kervan canlılığını gördük, ne ana görev yan görev gördük. Umarım tam sürümden önce de olsa erken erişimde ayrıntılı bir şekilde farklı bir deneyim hissi yaşarız. Warband 2 gibi hissettirmesin lütfen yapay zeka ve hikaye özellikle. Edit:imla
Arkadaşa katılıyorum, aslında demek istediklerimi aynen açıklamış sağ olsun.
Bannerlord videosunu izleye izleye neredeyse her detaya hakimiz ve 'kısılmış oyun' bize eksik gibi görünüyor.
Haklı olarak eleştirdiğimiz hatta eleştiri yağmuruna tuttuğumuz durumlar da mevcut; yapay zeka gibi.

Videolarda daha önce bir NPC'nin konuştuğunu görmüş müydük hatırlayamıyorum ancak Rocket Beans TV'nin yayınında bir lordun ilk mesajının seslendirilmiş olduğunu farkettim.
(Tam o konuşma kısmından başlatarak atamadım videoyu. Galiba yayın halen devam ettiğinden dolayı böyle oluyor)

dLv90r.png

WereBear said:
Videolarda daha önce bir NPC'nin konuştuğunu görmüş müydük hatırlayamıyorum ancak Rocket Beans TV'nin yayınında bir lordun ilk mesajının seslendirilmiş olduğunu farkettim.
(Tam o konuşma kısmından başlatarak atamadım videoyu. Galiba yayın halen devam ettiğinden dolayı böyle oluyor)

dLv90r.png

Videoda handa gözüküyor. Soranlar vardı, atmak istedim ama dediğin gibi bende zaman ait url alamadım, isteyen bannerlord kısmından bakabilir. Birde hepi topu bundan başka 4 vide geldi, en detaylı olan bu video  :mrgreen:

Yeni video geldi, bol bol savaş ve piksel var.. :mrgreen: :mrgreen: (360p kalite)

Gamescom videosunda kuleye tırmanan askerlerin sırasını beklediğini gördüm. Askerler sırasını bekliyor, kendine geldiği zaman tırmanmaya başlıyor. Bunu muhtemelen diğer yığılma olan yerlerde de (kapı girişi, dar alanlarda dönen savaşlar vs) uygulamışlardır. Warband'ın kanayan yarası olan yığılma olayını çözdüklerine sevindim valla.

darkred21 said:
Gamescom videosunda kuleye tırmanan askerlerin sırasını beklediğini gördüm. Askerler sırasını bekliyor, kendine geldiği zaman tırmanmaya başlıyor. Bunu muhtemelen diğer yığılma olan yerlerde de (kapı girişi, dar alanlarda dönen savaşlar vs) uygulamışlardır. Warband'ın kanayan yarası olan yığılma olayını çözdüklerine sevindim valla.
Kuşatmada millet çok seri ilerliyordu surların içinde, biraz şaşırmıştim, dediğin gibi yığılmadan olsa gerek, yığılma olmayınca seri kesiliyor düşman, o kadarı aklıma gelmediydi..

BiqLesh said:

Büyük ihtimal ile parça parça ekliyorlar.
Yapılan güncellemeleri oyun motoruna entegre ettikleri sabit tarihler olabilir mesela her 31. günde bir entegre.
Entegre etmeden önce işleme, deneme ve düzeltme yapılıyor olabilir.
Bu videoda ki oyun motoru da bu entegre tarihinden önce ki bir sürüme ait olabilir.​

Sanberk said:
WereBear said:

dLv90r.png

Videoda handa gözüküyor. Soranlar vardı, atmak istedim ama dediğin gibi bende zaman ait url alamadım, isteyen bannerlord kısmından bakabilir. Birde hepi topu bundan başka 4 vide geldi, en detaylı olan bu video  :mrgreen:

Aynı hanı aynı karakterle daha önceki senelerde gezmişlerdi sanki :grin: Ben dejavu yaşadım o anda :grin:

Güzel bir video daha geldi. Şehir ve han bolca görülüyor videoda. Yeni bilgilerde var mesela ticaret için kendi kervanımızı oluşturabiliyoruz galiba, başka parti de oluşturabiliyoruz (heralde klan adına).
7Ba0kP.png

*Ayrıca envaner ekranı karışık gelmişti slot mlot olmayınca, orada ki olayda heralde artık envanterde slot yok ağırlık var. Eşyaları maksimum yük kapasitemize göre taşıyabiliyoruz, mantıklı..

WereBear said:
Sanberk said:
WereBear said:

dLv90r.png

Yeni video geldi, bol bol savaş ve piksel var.. :mrgreen: :mrgreen: (360p kalite)

https://www.youtube.com/watch?v=3KToZlJaQ2o

Aynı hanı aynı karakterle daha önceki senelerde gezmişlerdi sanki :grin: Ben dejavu yaşadım o anda :grin:

Ben yazarken atmışsın mesajı :smile: Bu videoda ki han farklı olabilir, pek dikkat etmedim ama...

Sanberk said:
WereBear said:
Sanberk said:
WereBear said:

dLv90r.png

https://www.youtube.com/watch?v=3KToZlJaQ2o

Ben yazarken atmışsın mesajı :smile: Bu videoda ki han farklı olabilir, pek dikkat etmedim ama...

Videoyu buldum şimdi aynı hanı,aynı karakterle geziyorlar. Handa bir değişiklik gözüme çarpmadı. Sadece daha fazla insan var içeride.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom