Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bjorn The Hound said:
Bjorn The Hound said:
Terco_Viejo said:
Hot article fresh from the oven. (Must be read)
https://www.pcgamer.com/uk/heres-why-mount-and-blade-ii-bannerlord-is-going-into-early-access-after-eight-years-of-development/

"This is not going to be the kind of game where early access is…" Yavuz said, trailing off and reconsidering his words. "It's at a very rudimentary stage."

Oyunumuzun erken erişimi, ilkel seviyede erken erişime açılan oyunlar gibi olmayacak.

Ben burayı böyle çevirdim de, bazıları tam tersi anlamda anlamış. Belirtiyim dedim, açıklamanın yanlış anlaşılmasını istemem.
Aynen bunun çevirisi çok yanlış yorumlandı. Sanki oyun çok ilkel seviyede yayınlanacak hazır olun der gibi. Belki biraz buglı falan ama bildiğin oyunu oynayacağız.

Dikkat eden oldu mu bilmiyorum, enis kirazoğlu oyundayken adam öldürdüğünde şifacı özelliğini kazandı. Yan tarafında onu izleyen orhun kayaalp de galiba hata oldu dedi ve düzeltilecektir sonuçta olabilir böyle şeyler falan dedi. Demek ki önceki oyunların aksine karakter yeteneklerini kullandıkça özellikleri kazanabiliyoruz veya geliştirebiliyoruz. Daha önce duyurulduysa ben bilmiyorum bunu. Ama enis kirazoğlu'nda gördüğümüz yanlış özelliği kazanma gibi ufak sıkıntılar hâlâ var demek ki. Oyunda bizim bilmediğimiz birçok bug hata vs. vardır muhtemelen, umarım çıkışa kadar sağlam bir bugfix atılır.

RoadWarriror said:
Asıl merak ettiğim, Bannerlord çıkınca Warband oynanmaya devam edilecek mi?

Bende pek devam edileceğini zannetmiyorum. Şahsen canım oyun oynamak istediğinde warbanddan başka oyun oynayamıyorum. Warbandı açınca da hep aynı şeyler sıkılıp biraz sonra çıkıyorum. Tek oyuncu mod Bannerlord varken Warband ek oynanacak bi oyun olmaz gibi.

darkred21 said:
Dikkat eden oldu mu bilmiyorum, enis kirazoğlu oyundayken adam öldürdüğünde şifacı özelliğini kazandı. Yan tarafında onu izleyen orhun kayaalp de galiba hata oldu dedi ve düzeltilecektir sonuçta olabilir böyle şeyler falan dedi. Demek ki önceki oyunların aksine karakter yeteneklerini kullandıkça özellikleri kazanabiliyoruz veya geliştirebiliyoruz. Daha önce duyurulduysa ben bilmiyorum bunu. Ama enis kirazoğlu'nda gördüğümüz yanlış özelliği kazanma gibi ufak sıkıntılar hâlâ var demek ki. Oyunda bizim bilmediğimiz birçok bug hata vs. vardır muhtemelen, umarım çıkışa kadar sağlam bir bugfix atılır.

Buglar özellikle oyunun sp kısmında çok fazla sayıda olucaktır ve bunların bir çoğu erken erişim sırasında gelen feedbacklerle düzeltilecektir.

Sanberk said:
RoadWarriror said:

Bende pek devam edileceğini zannetmiyorum. Şahsen canım oyun oynamak istediğinde warbanddan başka oyun oynayamıyorum. Warbandı açınca da hep aynı şeyler sıkılıp biraz sonra çıkıyorum. Tek oyuncu mod Bannerlord varken Warband ek oynanacak bi oyun olmaz gibi.

Ama bana öyle geliyor ki bannerlord hiç bir zaman warbandın yerini tutamıcak, warband gerçekten oynanış bakımından çok akıcı bir stile sahipti bannerlordun oynanışı mordhau(ismini tam bilmiyorum) veya chivalry e benziyor. Üstüne warbanddaki gibi çoğu kişi artık 120 fps civarında oynayamıyacaktır oyunu.

darkred21 said:
Fark ettim onu. Ama Warbandda ki gibi de olabilir. Mesela yayla güzel atış yapmak, okçuluk yeteneğini geliştiriyor tarzı..

Ön yargılı olmamak lazım, bir süre tökezler hatalardan dolayı ama modlar geldikçe ve buglar çözüldükte yerine oturur. Geçende Warband açıp SP atasım geldi ama bir süre oynayıp sıkılacağımı anlayınca hiç başlamayayım dedim. Bu oyunla birlikte yeniden Kalradya maceraları başlayacak benim için. Warband'e döneceğimi düşünmüyorum. İnsanlar da Warband'i terkedecektir. Belki Multiplayer devam eder ama singleplayerın son bulacağına eminim.

White Snake said:
Sanberk said:
RoadWarriror said:

Ama bana öyle geliyor ki bannerlord hiç bir zaman warbandın yerini tutamıcak, warband gerçekten oynanış bakımından çok akıcı bir stile sahipti bannerlordun oynanışı mordhau(ismini tam bilmiyorum) veya chivalry e benziyor. Üstüne warbanddaki gibi çoğu kişi artık 120 fps civarında oynayamıyacaktır oyunu.

Mp için warband devam edebilir belki ama ilk çıktığı zamandan beri sp oynayan biri olarak söylüyorum sp artık bayağı bayağı baydı  beni.

Emrehan said:
Geçende Warband açıp SP atasım geldi ama bir süre oynayıp sıkılacağımı anlayınca hiç başlamayayım dedim.

Aynen öyle. Çoğu zaman bende bi hevesle steam açıp oyuna tıklamadan kapatıyorum geri.

Sanberk said:
Gamescom'da 2. gün ama sadece 4 video geldi, az değil mi ya? Yoksa geçen sene de mi videolar sonradan gelmişti?.. Hiç röportaj da gelmedi..

yahu gerçekten bununla ilgili bi bilgisi olan varsa yazsın niye hiç düzgün video yok piyasada ya

Birkaç videoya baktım da oyun bu haliyle bile gayet güzel duruyor. Modlanmış Warband diyerek haksızlık ettiğimi fark ettim. Kuşatmayı vs. oldukça geliştirmişler ve bu da en çok beklediğim şeylerdendi. Bunun üzerine yapılacak modları hayal edemiyorum.

3O6nXp.png

Şu olay şehre savunmaya gelen partiler mi acaba? Öyleyse sanki yan köyden milisler gelmiş gibi.. Ve ayrıca bir takım bonusları var gibi.. Gerçi köylüler mal satıyor gibi ama, bilemedim ne iş..

Sanberk said:
3O6nXp.png

Şu olay şehre savunmaya gelen partiler mi acaba? Öyleyse sanki yan köyden milisler gelmiş gibi.. Ve ayrıca bir takım bonusları var gibi..
O olay bir çeşit event log gibi duruyor. Şehirdeki şu party şu işi yaptı gibisinden.

Justian'ın köleleri 1 eksilmiş, askerleri 1 artmış ve Enoisa köylüleri 30 tane Butter bilmem ne satmış :smile:

RecursiveHarmony said:
Sanberk said:
3O6nXp.png

Şu olay şehre savunmaya gelen partiler mi acaba? Öyleyse sanki yan köyden milisler gelmiş gibi.. Ve ayrıca bir takım bonusları var gibi..
O olay bir çeşit event log gibi duruyor. Şehirdeki şu party şu işi yaptı gibisinden.

Justian'ın köleleri 1 eksilmiş, askerleri 1 artmış ve Enoisa köylüleri 30 tane Butter bilmem ne satmış :smile:

En mantıklısı dediğin gibi  :grin: :grin: Şehre daha canlı bir hava katmış öyleyse. Şehirde dolanıp bir şeyler yapan birileri olduğunu biliyoruz artık, güzel detay..

Gördüklerimiz oyunun baya kısılmış hali. At sürerken ipleri elinde tutmasıyla ilgili bir blog yayınlanmıştı ama videolarda karakterimiz atın iplerinden hiç bir şekilde tutmuyor.  Yani ufak gibi gözüken(yapımı zor olabilir) bir şeyi bile aktif etmemişler anlayacağınız. :grin:

Röportajı yapan ekip bir daha ne zaman görüşürüz gibi bir şey dedi sanki, armağan bey de başka bir oyunda diye cevap verdi yanlış duymadıysam ya da yanlış çevirmediysem??:smile: Allah korusun Bannerlord çıkmadan M&B3 ü duyurmazsınız herhalde Taleworlds, bi de onu 10 sene beklemeyelim

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom