Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Türk oyuncuları pek salladıklarını düşünmüyorum açıkçası. Eskiden Steam'den blogların Türkçelerini de paylaşırlardı onu da kaldırdılar. Sırf kullanıcı dostu olsun diye kötü grafiklerle oyunu çıkartırlarsa büyük tepki alırlar.

Geliştiricilerin önceden de belirttiği üzere oyun üst seviye sistemlere yönelik olmayacak. Örneğin; https://www.taleworlds.com/Images/News/blog_post_96_taleworldswebsite_03.jpg
Belli ki düşük sistem bir bilgisayardan alınan ekran görüntüsü. Olay biraz optimizasyonda bitiyor.

White Snake said:
Nadrenovs said:
Bannerlord için 3 sene önce pc aldım pc eskidi oyun çıkmadı  :?:
kardeşim o konulara hiç girme benim ki de 4. yaşına girdi. Boşver şimdi ama şöyle bir şey söyliyeyim gtx900 civarı ve altı oyundan tat almıcak gibi.

Abartıyorsun bence benimki gtx 950m işlemci de intel core i7 6700hq oyunu çok iyi çalıştıracak diye düşünüyordum  :sad:
Bu arada işlemci daha önemli değil mi bunun gibi çok fazla ajanın aynı anda ekranda olması grafiklerden daha önemli olan bir oyunda ?

Bir defasında oyunu aslında çok daha yüksek sistemler için yapabilme imkanlarının olduğunu ama yapmadıklarını, bunun yerine kullanıcı dostu olması için çalıştıklarını söylemişlerdi. Ama elbette bunun da bir sınırı olduğunu, mesela 8-10 yıllık bir sistemin de oyunu artık çalıştıramayacağını söylemişlerdi. Yani iyi bilgisayarda da çalışacak kötü bilgisayarda da. Sadece fazla eski olanlarda çalışamayacak. Kaldı ki ben optimizasyonun çok iyi olacağını düşünüyorum çünkü yıllardır optimizasyon üzerinde çok çalıştıklarını söyleyip duruyorlar. Yalan söyleyecek halleri yok herhalde değil mi? Bir de 8 sene boyunca yapılan oyun optimizasyon sorunuyla satışa çıkarsa zaten kapatsınlar gitsinler firmayı.

KhergitLancer99 said:
White Snake said:
Nadrenovs said:
kardeşim o konulara hiç girme benim ki de 4. yaşına girdi. Boşver şimdi ama şöyle bir şey söyliyeyim gtx900 civarı ve altı oyundan tat almıcak gibi.

Abartıyorsun bence benimki gtx 950m işlemci de intel core i7 6700hq oyunu çok iyi çalıştıracak diye düşünüyordum  :sad:
Bu arada işlemci daha önemli değil mi bunun gibi çok fazla ajanın aynı anda ekranda olması grafiklerden daha önemli olan bir oyunda ?

Oyunda dar boğaz olmadığı sürece performansı bence ekran kartı belirleyecek.
Bu arada dar boğaz demişken 2017 gamescom https://www.youtube.com/watch?v=c_3el4IAevg&list=PLpyVBA3NUeI0nQkz_B3quOyYDX2IwnLJv&index=24&t=0s video 5.30 da sağ üst köşeye bakarsanız ekran kartının yüzde 26 oranında atıl kaldığı ve oyunda dar boğaz meydana geldiği görülüyor. Hatırladığım kadarıyla GTX 1080ti SLİ ve intel i-8700k ile oyunu çalıştırmışlardı. O yüzden korkmayın bu işlemci bile dar boğaz yapıyorsa oyun birçok sisteme rahatlıkla hitap eder.

KhergitLancer99 said:
White Snake said:
Nadrenovs said:

Duyumlarıma dayanarak böyle bir tahmin yürüttüm, bende 950m e sahibim umarım dediğin gibi rahat oynayabiliriz.

Bence olmamalı. Dandik clan maçlarında bile hile kullanan tayfa rank sisteminde oyunu oynanmaz hale getirir. Ya da rank sistemi For Honor gibi olur. Orada hile yok ama balance da yok. O yüzden kimse oynamıyo. Tüm rank girişimleri başarısız oldu. İnsanlar casual takılıyor. Kimse umursamıyor. Bannerlord da aynı olur. Kimse sallamaz. Ama bir level sistemi olsa güzel olur. Şöyle çok oynayan kişi ile az oynayanı ayıracak.

https://steamcommunity.com/app/261550/discussions/14/1697167803862630110/ said:
YİNE KATILMAK İSTEDİĞİMİZ SUNUCUYU SEÇEBİLECEK MİYİZ YOKSA BİZİM İÇİN ATANACAK MI?

“Warband’de olduğu gibi bir sunucu listemiz olacak. Bu listede resmi ve resmi olmayan (topluluğumuz tarafından yönetilen) sunucular olacak. Bununla birlikte, daha rekabetçi oyun modlarımıza güzel bir şekilde bağlanacak bir eşleştirme sistemimiz var (aşağıdaki soruda da değineceğim).”

Eşleştirme sistemi olunca dereceli de illa ki koyarlar.

Buradan tüm dünya hükümetlerine sesleniyorum, hileci kampları kurulsun, yaş fark etmeksizin kullananlar tespit edilip yakalansınlar, sistematik bir şekilde krematoryumlara atılsınlar. Hile insanlık suçudur.

Acaba Warband multiplayer'ındaki gibi karakterimizin fiziksel görünümünü yaratıp, oyunda farklı kılıç ve kıyafetler seçebilecek miyiz? Bu kişiselleştirme oyuncuya ayrı bir özgürlük ve tat veriyordu. Oyunun bu artı yönünü değiştirmemişlerdir umarım.

Bjorn The Hound said:
https://steamcommunity.com/app/261550/discussions/14/1697167803862630110/ said:
YİNE KATILMAK İSTEDİĞİMİZ SUNUCUYU SEÇEBİLECEK MİYİZ YOKSA BİZİM İÇİN ATANACAK MI?

“Warband’de olduğu gibi bir sunucu listemiz olacak. Bu listede resmi ve resmi olmayan (topluluğumuz tarafından yönetilen) sunucular olacak. Bununla birlikte, daha rekabetçi oyun modlarımıza güzel bir şekilde bağlanacak bir eşleştirme sistemimiz var (aşağıdaki soruda da değineceğim).”

Eşleştirme sistemi olunca dereceli de illa ki koyarlar.

900k Sturgia okçusu var, okçu sal kardeşim

Harlek said:
900k Sturgia okçusu var, okçu sal kardeşim

:lol: :lol:

YapayZeka said:
Acaba Warband multiplayer'ındaki gibi karakterimizin fiziksel görünümünü yaratıp, oyunda farklı kılıç ve kıyafetler seçebilecek miyiz? Bu kişiselleştirme oyuncuya ayrı bir özgürlük ve tat veriyordu. Oyunun bu artı yönünü değiştirmemişlerdir umarım.

blog_post_98_taleworldswebsite_02.jpg
https://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Blog/118

Orta altta customize character seçeneği var. Büyük ihtimalle, oradan ayarlanır karakterin fiziksel görüntüsü multiplayerda. Ancak, ekipmanların hepsi önceden hazırlanılmış birliklere bağlı. Yani silah ve zırh tercih etmiyorsun, oynayacağın birliği tercih ediyorsun. Tabi, bu ilk duyurulduğunda kıyamet koptu ama TW bu işten şuan itibariyle geri adım atacak gibi durmuyor.

Dövüş mekaniğinde çok bir değişiklik istemedik topluluk olarakta  en azından şu karakterler kendi etrafında mouse hassasiyeti hızında dönmesin. Bunu da mı oyuncular düşünüp söylesin.

İyice batırdılar Grafikler,Oyun Motoru felan olduktan sonra çıkarmalılardı yok bilmem ne yavaş yavaş LOL oldu karakter ekranı bence fazla tutmaz en azından warband kadar

Alicetin695 said:
İnstagramda şöyle bir şey gördüm ne kadar doğru bilmiyorum.

https://imgyukle.com/i/okoACN

Ulan yoksa gamescom'da çıkış tarihini duyurup süpriz mi yapacaklar? Tabii aslında gram heyecanlanmadım, sonuçta basit bir çanta ama insan bir ümit bekliyor işte.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom