Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Gerçekten sadece okcu oynanışı iyi duruyor bence, kalkanlı piyade özellikle olmamıs gibi Warband deki o akıcı kilic-kalkan oynanışıni ben göremedim. Okcu oynanışı iyi olduğu için midir bilmem ama videonun neredeyse tamamında sadece okcu oynayan elemanın görüntüleri var. En azindan insan her birliğin oynanışıni görmek istiyor.

Warband combatında ki netlik yok. Süvari ve piyade oynanışı daha çok chivalary, mordhau oyunlarına kaymış gibi ve bence bu hiç iyi değil. Özellikle atlar sanki aşırı hızlı, kayarak ilerliyor ve at çarpmaları çok dandik duruyor.

gLadi said:
Warband combatında ki netlik yok. Süvari ve piyade oynanışı daha çok chivalary, mordhau oyunlarına kaymış gibi ve bence bu hiç iyi değil. Özellikle atlar sanki aşırı hızlı, kayarak ilerliyor ve at çarpmaları çok dandik duruyor.
Katılıyorum, combatlar aşırı dandik üstüne callum fare hassasiyetini kısmış yakın combatta arkasına geçen adama dönemiyor.

İzlediğim kadarıyla warband da dahil bütün orta çağ oyunları arasında en iyi combata sahip her anlamda .Gerçekçilikle bilgisayar oyunu arasındaki denge çok iyi sağlanmış yağ gibi bayıldım akıyor akıyor .

a4 said:
Fallcroom said:
Bannerlord Beta Skirmish Gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=xJ7SCHZWevI

modlanmis warband.

Bence bu biraz haksızlık. Aksini kanıtlmaya 2016 ve 2017 yılında yayınlanan videolar yeter. 3 hafta sonra Gamescom daha net anlarız nasıl bir oyun göreceğimizi.

Bu arada bazı video 5.32 de görülen kalkan kırılma efekti gibi detayların kesinlikle üzerinden geçilmeli, oyunculardan geri dönüş oldukça bunların düzleceğini düşünüyorum

Combat kısmını beğenmedim, Warband’den uzaklaşılmış. Üstte bahsedildiği gibi netlik yok, savrulan kılıcın nereden geleceğini anlamak zorlaştırılmış.
Bloklamak vb zor olacak gibi gözüküyor.

Okların fırlatıldığında iz çıkarması çok kötü, Total War oynamıyoruz sonuçta. Warband'ın ölüm animasyonları daha iyiydi bence, videoda bazen adam ölüyor 2-3 saniye sabit kalıp öyle devriliyor.

Dediklerinize katılıyorum oynanış ilk zamanlar benim için zor olacak.Çoğunlukla vuruş ve saldırısı net olan oyunları oynamışımdır.Yeni nesil oyunların bir çoğunda pek netlik yok Bannerlord da yeni nesil oyunlara ayak uydurmuş olabilir.

Genel olarak beğendim ama atlar Mordhau'da ki gibi kayıyormuş hissiyatı veriyor, oyundaki zamanımızın çoğu at üzerinde geçeceğinden oldukça hayal kırıklığına uğradım ve her zaman ki gibi şu sesler neden hep aynı, neden sesler çok az, millet birbirini kesiyor neden sesler bu kadar sakin. Napolyon Dlcsinde "c" tuşuna basınca bağırarak kendi dillerinde farklı nidalar atıyorlardı, bu ortamdaki sakinliği alıyordu, Bannerlord'da da bekliyorum böyle bir şeyi.

Hepsi bir yana şu 2016 dan beri gördüğümüz, eşyaların ve insanların iç içe geçmesi olayı düzeltilecek mi yoksa görmezden mi gelinecek en çok onu merak ediyorum. Bir de at animasyonları benim çok hoşuma gitti, atlar kayıyor gibi değilde sanki daha zor kontrol ediliyor gibi duruyor.

Hulagu said:
Hepsi bir yana şu 2016 dan beri gördüğümüz, eşyaların ve insanların iç içe geçmesi olayı düzeltilecek mi yoksa görmezden mi gelinecek en çok onu merak ediyorum. Bir de at animasyonları benim çok hoşuma gitti, atlar kayıyor gibi değilde sanki daha zor kontrol ediliyor gibi duruyor.
İngilizce sayfada çoğu kişi övmüş gerçekten hiç kimse mi farketmedi diye düşündüm bu iç içe girme olayını. Yani belki oyundaki en önemli sorun olmayabilir ama çok rahatsız edici bir durum:sad:
Atların yönlendirilmesi daha zorlayıcı olmuş gibi,akıcılığı ve kayma konusunda net bir şey diyemeyeceğim şimdilik. Çünkü kamera açısı pek iyi değildi diğerlerine bakarken ve belki pingle ilgili bir sorun da olabilir

MulticastOgre said:
Hulagu said:
İngilizce sayfada çoğu kişi övmüş gerçekten hiç kimse mi farketmedi diye düşündüm bu iç içe girme olayını. Yani belki oyundaki en önemli sorun olmayabilir ama çok rahatsız edici bir durum:sad:
Atların yönlendirilmesi daha zorlayıcı olmuş gibi,akıcılığı ve kayma konusunda net bir şey diyemeyeceğim şimdilik. Çünkü kamera açısı pek iyi değildi diğerlerine bakarken ve belki pingle ilgili bir sorun da olabilir

Aslında bu oyunun ilk zamanlarından beri eleştirilen bir tarafıydı, bu haftaki blog tartışmasında da değinenler olmuş. Ben işin teknik kısımdan anlamıyorum. Acaba bu artık düzeltilmesi zor bir sıkıntı olabilir mi?

Sonunda adam gibi at sürebileceğimiz bir oyun olacak. En sevdiğim yeniliklerden birisi. Ayrıca kim söyledi şimdi hatırlamıyorum da bir zahmet oyunun savaş mekanikleri Warband'e benzemesin, değil mi? Oyunculara yeni bir meydan okuma olmalı, ezbere oyun olmamalı ki ne eskiler sıkılsın ne de yeniler bu ne ya diye ezilip çıkmasın.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom