Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ben daha 5-6 gün var sanıyordum, unutmuşum Gamescom'u. Neyse, kaçırsanız da sorun değil, 1 tane 6 dakikalık  oynanış videosu yayınlanır, 4-5 günlük Gamescom boyunca sarar sarar izlersiniz nasıl olsa. Bu sefer oyunu deneyenlerin video çekmelerine izin verirler umarım. (Pek ihtimal vermiyorum gerçi)

[SON DAKİKA] Beyler Gamescom 2017 yarın başlayıp 26 Ağustos'a kadar devam ediyor. Yani salı başlayıp cumartesi bitecek.

Knime - General Shepherd ? said:
fress06 said:
gamescom yarın başlıyor hangi gün olacağı belli mi?

Kendi soruna kendin cevap verdin, takvime ve gamescom sitesine girip öğrenebilirsin

Öyle demek istemedi. Gamescom yarın başlıyor TaleWorlds hangi gün gösterim yapacak diye soruyor.
Hani öznenin yutulup bahsedilen şeyin her iki taraf için de bilindiği konusu. Mesela sen dgs çalışıyosun, ben ne zaman giricen sınava diyorum, sen neden bahsettiğimin farkında olarak şu gün bu gün diye cevap veriyosun.

HyperCharge said:
Knime - General Shepherd ? said:
fress06 said:
gamescom yarın başlıyor hangi gün olacağı belli mi?

Kendi soruna kendin cevap verdin, takvime ve gamescom sitesine girip öğrenebilirsin

Öyle demek istemedi. Gamescom yarın başlıyor TaleWorlds hangi gün gösterim yapacak diye soruyor.
Hani öznenin yutulup bahsedilen şeyin her iki taraf için de bilindiği konusu. Mesela sen dgs çalışıyosun, ben ne zaman giricen sınava diyorum, sen neden bahsettiğimin farkında olarak şu gün bu gün diye cevap veriyosun.

Çaktırma spoilerını okudum  :grin:

Video ve oyun modu hakkında birkaç detay vereyim. Bannerlord'un Multiplayer modlarından bir tanesi. Yepyeni bir mod ve bence bayağı güzel duruyor izleyince. İsmi Captain's Mode. Singleplayer elementi ile Multiplayer birleştirilmiş gibi. Her oyuncunun bir askeri alayı var. Maksimum 5v5 oynanabiliyor video açıklamasında dendiğine göre. Bu askerler oyunda bulunan kültürlere göre değişiyor. Bazılarının okçusu güçlü olabilir bazılarının atlısı vs. Bunları henüz bilmiyoruz. Benim beklentim bu oyun modu hakkında daha fazla bilgi verilebilmesi. Çünkü bu video direkt aksiyon odaklı olmuş. Bekliyoruz bakalım.

Bu arada Gamescom'daki stantdan fotoğraflar gelmeye başladı!
DH0Zn1-XgAEA8qY.jpg:large
DH0kb4-XkAAX0Xu.jpg:large

Video çok iyi, oyun modu da güzel olmuş. Atmosfer grafik felan iyi de keşke daha çok bağırma sesleri olsa.
Savaş atmosferinde her şey güzel tek sesler eksik bana göre.

Oturduğum yerde çıkmasını beklemek artık dayanılmaz bir sınav oldu benim için...

M.ArdA said:
Saat 17:00 civarında Gamestar.de Bannerlord yayını yapacak.
Adresler:
https://www.twitch.tv/gamestarde 
https://www.youtube.com/user/GameStarDE
Pek önemli olacağını sanmıyorum, yayınladıkları video üzerine konuşacaklar işte yine; 4 günlük Gamescom'dan gelecek tek şey buydu. Geçmiş olsun.

Atmosfer güzel duruyor videoda, yeni oyun modu da iyi görünüyor. Ben yine "hoş bulmadığım kısımlar" üzerine gideyim;

Yay animasyonları konusunda 1-2 bir şey söylemiştim daha önce ama hala aynı olduğuna göre değiştirmeyi düşünmüyorlar, ne yapalım pek kullanmamaya çalışacağım anlaşılan oyunda.

Müzikler çok kısır döngü gibi yani yayınladıkları bütün videolarda aynı 3 müziği duyuyoruz hep, sebebini merak ettim.

Hadi piyadeler için neyse de atlıların dörtnala giderken koca kargıyı yukarıdan doğru saplaması pek gerçekçi değil bence, kusura bakmasınlar.

Chain attack özelliği farklı silahlarda da işleyecekti diye hatırlıyorum ama videoda sadece tek elli kılıçlar için gördük.

Katafraktların uzun mızraklarını tutuş şekli değiştirilebilir bence. Bu şekilde çapraz değil de Warband'deki kargı tutuş şeklinde olabilir yani dik olarak. (Dörtnala koşarken belki değişebilir ama beklemede iken veya normal bir hızda giderken dediğim tipte olmalı diye düşünüyorum) Gerçi benzer şeyleri (Savurma odaklı mızrak/kargı konusunda) söylemiştim 1-2 yıl önce ama eklenmemiş sanırım.

Kalkan duvarı komutu fazla basit gibi duruyor. Düşman diplerine geldiğinde bir dizilim halinde savaşmıyorlar ve direkt hücuma geçiyorlar (malum bir noktaya toplanma olayı)

Daha geniş ve dolu bir SP oynanışı bekliyordum gelmeyeceğini bile bile ama MP gösterdiler, eh MP bekleyen de vardı hoşlarına gitmiş olsa gerek. Şimdilik ilk bakışta gözüme çarpanlar bunlar, daha gelirse düzenlerim mesajı.

Eğer yeni oyun modu yaptık dedikleri bu mod ise bu zaten napolyon'da ve ateş ve kılıçta var. İnşallah bu mod'dan bahsetmiyorlardır yeni diye.

https://www.youtube.com/watch?v=c_3el4IAevg

Videoda 8:30 dan itibaren izleyin.Okçuların arkalarında sadakları var lakin ok attıklarında başka bir yerlerinden ok çıkarıyorlar. :neutral:

O benim de dikkatimi çekmişti ama yazmayı unutmuşum, evet düzeltilmesi lazım. Burada pek sırıtmasa da E3'deki videolarda bazı atlı okçuların sadakları sırtlarındaydı ama oku Khuzait okçuları gibi arkadan çekiyorlardı.

Uzun bir süredir yazmıyordum.

Bu yeni video (Gamescom 2017)'daki mekan (köy) sadece Multiplayer'e özgü ise bir şey demiyorum. Yani Multiplayer haritası ise tamam.

Ama bu köy Single Player'dan alınıp MP'ye eklenmişse kapatın dükkanı gidelim....

Onca senenin ardından hala warband ebatlarında ufacık köyler kuruluyorsa hiçbir şey demiyorum. Takdiri apple fanı gibi olmayan diğer bi deyişle muhakeme yeteneği belirli bir seviyenin üstünde olanlara bırakıyorum. Ufacık köy olur mu ya? Bunca yıl sonra yapa yapa bu kadar büyük mü köy yaptınız? Warband'dan ne farkı var? Orada taş çatlasın 10 tane ev var. Tamam 100'lerce ev olması imkansız ama allah aşkına 5-6 tane kerpiç ev yapıp "aha bu da köy" demeyin.

BANNERLORD'DA KÖYLER BU KADAR KÜÇÜK MÜ OLACAK YANİ? GRAFİK HARİCİNDE ORADAKİ KÖYÜN WARBAND'DAKİLERDEN NE FARKI VAR BİRİ BANA AÇIKLASIN!

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom