Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
demin düşük sistemimle 30 fps de oynamaya çalışırken warband'ımsı bir şey gördüm güle güle oynadım tabi. 8 çapulcu yakaladı beni saldırdı. atla gidip dönüp mızrağı birine sokup kaçıyorum. bir bakıyorum arkamdan koştur koştur geliyorlar :grin: bari insan bunu düzeltir abi. biriniz kalın orda beyler adamın peşinden niye koşuyoruz atı var ya demiyor da arkamdan koşturuyorlar tek tek keklik gibi kestim mızrakla :grin:D

Warband'in bu oyundan hiçbir konuda üstünlüğü kalmadı birkaç gün itibariyle. Üstünlükten sayacaksanız eğer optimizasyonu sayarsınız anca. O da düzelecektir.

Warband'ın dövüş sistemi arcade derecesinde gerçek dışıydı. Bannerlord'da vuruş hissi çok daha iyileştirilmiş. Elinizdeki silahın ağırlığını hissediyorsunuz. Warband'ın combat sistemine nasıl alıştıysanız buna da alışacaksınız. Bu kadar basit. Bunun dışında warband'i daha kolay oynuyorsunuz, ona alıştınız diye Bannerlord ondan daha kötü anlamına gelmiyor. Bu tam bir vizyonsuzluk. Bannerlord'un animasyonları da, combat sistemi de şu an tam ayarında. Ne çok ağır ne de Warband gibi 50 kilo zırhla gezen adamın ortalıkta kıç atması kadar saçma.

Fifa 2005 gelmiş geçmiş en iyi fifa oyunu belki de. Ama kimse 2020 yerine gidip onu oynamıyor.
Cm01/02 en iyi menajerlik oyunuydu ama anca nostalji niyetine açar biraz oynarsın.
Allah bilir siz hala ps1'de winning eleven 6 oynuyorsunuzdur.

Oyunu ve firmayı defalarca kez eleştiren biri olarak yazıyorum bunu. Herkes birbirini gazlayıp duruyor. Size acı bir haber vereyim; Warband çok iyiydi ama artık bitti. Tarihte yerini alacak bir oyun olarak unutulacaktır zamanla.

1- grafikler bu oyun için tam da olması gereken seviyede bence. 500 askerin aynı anda savaştığı, okların havada uçuştuğu, bir sürü hareketin olduğu bu oyun için gayet iyi.

2- animasyonlar eski videolara göre şu an gayet iyi duruyor.

3- müzikler efsane olmuş. hepsi ayrı ayrı güzel. hanlarda çalanlar dahil.

4- vuruş hissi muhabbetinden çok kişi şikayetçi olmuş ama bence warband'in üzerine en geliştirdikleri şey bu olmuş. baltayı birinin kafasına gömçürdüğünüzde saplandığını hissettiriyor adeta. ben çok beğendim.

5- arayüz geliştirilmiş daha kullanışlı hale getirilmiş. sağ alttaki yiyecek stoğu, moral gibi bilgilerin gösterildiği bar çok gerekliydi. haritada seyahat ederken bir göz hareketiyle birçok bilgiye ulaşabiliyoruz.

6- ekipman ve kaynaklarda şu haliyle bile iyi bir çeşitlilik var.

7- bir kere kalabalık meydan muharebesine girme şansım oldu. bir kuzait liderinin ordusunda imparatorluğa karşı savaştık. 300 v 300 bir savaştı yaklaşık. ordu sistemi mükemmel olmuş. bunun başka bir örneği yok. ordunun kurucusu merkezde orduyu yönetiyor. siz de piyade süvari ve okçu fraksiyonlarından birini seçip savaş alanına çıkıyorsunuz. yapay zeka burada her fraksiyon liderine emir yağdırıyor. bir ara atlı okçularımla düşman süvarisini peşime takıp oklarken merkezdeki piyadelerin sağ kanadını koru emri geldi. geri yardıma koşarken düşmanın kargılı süvarileri bizim piyadeleri yandan biçmekle meşguldü. uzaktan bir güzel okladım bunları. düşman sayısı azalmaya, bazı askerleri kaçışmaya başlayınca tüm birimlere hücum emri geldi. düşmanı tepelere doğru kovalayıp ok yağmuruyla erittik. bir oyunda meydan muharebesinin tadı en fazla bu kadar yaşatılırdı. bunu deneyimlemenizi isterim.

Tam Ticaretten kazanmışım ordumu kurmuşum Aserai a katıldım. Seferden dönüyoruz.

7B96410E60C3D08DEBF49A675F3933571A9E2C74

Evimiz sular altında kalmış çölümüzü tsunami yutmuş :sad:

arkadaşlar kale ve şehirlerimize savaşlardan önce savunma silahları yerleştire biliyor muyuz ? kaledeki her yapıyı max 3 seviye yaptım ama mancınık vb savunma araçları illa savaş sırasında mı konuyor ?

Arkadaşlar yeni patchler sürekli yayınlanıyor ama benim launcher'da hala 1.0 yazıyor. 1.0.4 e nasıl geçeceğim?

Arkadaşlar yeni patchler sürekli yayınlanıyor ama benim launcher'da hala 1.0 yazıyor. 1.0.4 e nasıl geçeceğim?

Ustad o bana da oluyor herkese oluyor. Sen gir o 1.0.4 calistiriyor. Save dosyani acmaya gelince yeni modul cikti diyor zaten.

arkadaşlar kale ve şehirlerimize savaşlardan önce savunma silahları yerleştire biliyor muyuz ? kaledeki her yapıyı max 3 seviye yaptım ama mancınık vb savunma araçları illa savaş sırasında mı konuyor ?
evet dostum savaş sırasında konuyor ama hazır bir şekilde değil o an kurman gerekiyor ve mühendislik becerine göre kurma süresi değişiyor mühendilsik becerisi ise şöyle artıyor kale kuşatırken veya savunurken savunma/saldırı aletlerini kurmak

oyun şuanda native de açılıyor gelen patchler sandbox a falan geldi native hala 1.0.0 o yüzden öyle yazıyor hata falan yok

Ya arkadaşlar biliyorum bunun yeri teknik destek. Ama size bir sorum var. Allah aşkına şu loading ekranlarına napabiliriz? Kötü sistemimle oyunu akıcı bir şekilde oynuyorum. Sorunum yok. Crash hata falan yok. Abi loading ekranları deli gibi bekletiyor beni. Başka yerlerde de yazdım. SSD önerdiler takviye sistem önerdiler falan ama bugün bu salgında yapamayız. Bu loading ekranlarına napabiliriz? Şehre girdiğimde, hana girdiğimde 3-4 dakika bekliyorum. Bakın girdikten sonra hiçbir problem yok. Hatta şehirden handan çıkarkende bi problem yok. Hatta köye girerken köyden çıkarken de bi problem yok. Ama şehire girdiğimde ya da şehirdeki bi karakterle etkileşime girdiğimde zank! bekliyorum. Hatta haritada başka karakterlerle etkileşime girdiğimde bile bi problem yok yahu. Şehirlere girmeye ya da şehir karakterleriyle etkileşime girmeye korkar oldum. Şuraları hızlıca geçemez miyiz?

Ya arkadaşlar biliyorum bunun yeri teknik destek. Ama size bir sorum var. Allah aşkına şu loading ekranlarına napabiliriz? Kötü sistemimle oyunu akıcı bir şekilde oynuyorum. Sorunum yok. Crash hata falan yok. Abi loading ekranları deli gibi bekletiyor beni. Başka yerlerde de yazdım. SSD önerdiler takviye sistem önerdiler falan ama bugün bu salgında yapamayız. Bu loading ekranlarına napabiliriz? Şehre girdiğimde, hana girdiğimde 3-4 dakika bekliyorum. Bakın girdikten sonra hiçbir problem yok. Hatta şehirden handan çıkarkende bi problem yok. Hatta köye girerken köyden çıkarken de bi problem yok. Ama şehire girdiğimde ya da şehirdeki bi karakterle etkileşime girdiğimde zank! bekliyorum. Hatta haritada başka karakterlerle etkileşime girdiğimde bile bi problem yok yahu. Şehirlere girmeye ya da şehir karakterleriyle etkileşime girmeye korkar oldum. Şuraları hızlıca geçemez miyiz?
Hocam maalesef geçemezsiniz. Sanırım HDD'ye sahipsiniz dolayısıyla SSD'de bile zaten uzun ve çok olan yükleme ekranları eziyet geliyor. Oyun henüz tam manasıyla kararlı hale gelmediğinden hem çok fazla gereksiz hem de uzun olan loading ekranları var. Oyun tam sürüme çıktığında azalacağına inanıyorum ama kısa vadede pek değişiklik olmaz. Oyun hali hazırda SSD'de kurulu olmasına rağmen bazen ben bile bıkıyorum.

Hocam maalesef geçemezsiniz. Sanırım HDD'ye sahipsiniz dolayısıyla SSD'de bile zaten uzun ve çok olan yükleme ekranları eziyet geliyor. Oyun henüz tam manasıyla kararlı hale gelmediğinden hem çok fazla gereksiz hem de uzun olan loading ekranları var. Oyun tam sürüme çıktığında azalacağına inanıyorum ama kısa vadede pek değişiklik olmaz. Oyun hali hazırda SSD'de kurulu olmasına rağmen bazen ben bile bıkıyorum.

Oo bu çok kötü haber. 1 sene boyunca o loading ekranlarında bekleyemem ben. Hiç olmazsa 10 saniyeye düşürsünler ya. Bir formül bulunmalı. Youtube'da kimsede sorun yok, çat çat girip çıkıyorlar şehirlere. Evet muhteşem sistemleri var. Ama orta düzey için bir optimizasyon şart. O da 1 seneyi bulmaz yav. Bulmamalı. Bulursa olay çıkarırım valla :smile:

Oo bu çok kötü haber. 1 sene boyunca o loading ekranlarında bekleyemem ben. Hiç olmazsa 10 saniyeye düşürsünler ya. Bir formül bulunmalı. Youtube'da kimsede sorun yok, çat çat girip çıkıyorlar şehirlere. Evet muhteşem sistemleri var. Ama orta düzey için bir optimizasyon şart. O da 1 seneyi bulmaz yav. Bulmamalı. Bulursa olay çıkarırım valla :smile:
Hocam inşallah en kısa sürede azaltır bunu yapımcılar tek temennimiz bu. Bende de SATA SSD var, bazi arkadaşlarda M.2 SSD olmasına rağmen çok geldiğini söylüyorlar ki haklılar. Çünkü ufak etkileşimde hop yüklenme ekranı. Ha şöyle bir olay da var, oyunu oynadıkça azalıyor, çünkü daha önce o şehire vs. girmiş oluyorsun daha kısa yükleniyor ama 3-4 dakika bekliyorum diyorsun gerçekten uzun. Umarım çözümü gelir.

Hocam inşallah en kısa sürede azaltır bunu yapımcılar tek temennimiz bu. Bende de SATA SSD var, bazi arkadaşlarda M.2 SSD olmasına rağmen çok geldiğini söylüyorlar ki haklılar. Çünkü ufak etkileşimde hop yüklenme ekranı. Ha şöyle bir olay da var, oyunu oynadıkça azalıyor, çünkü daha önce o şehire vs. girmiş oluyorsun daha kısa yükleniyor ama 3-4 dakika bekliyorum diyorsun gerçekten uzun. Umarım çözümü gelir.

Eyvallah dostum. Sizce hafta sonu güncelleme gelir mi? Bugün yarın yeni güncellemeler bekleyebilir miyiz yoksa pazartesi gününden itibaren devam ederler mi?

Sırf bu destek için bile oyunu çıktığın gün satın aldığımdan dolayı pişman değilim. Çalışıyorlar.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom