Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Beyler sürekli drop yiyenler varsa ve rami 8gbtan az ise bilin ki ram yüzünden drop yiyorsunuz oyun gerçekten yüksek miktarda ram istiyor yüksek ayarlarda 12gbta kadar ram tüketebiliyor ki bu ciddi bir değer. Bannerlord sistem gereksinimlerinde minimum ayarda 6gb ram demişler ama katılmıyorum 6gb ram de yeterli değil bannerlord için yine takılma donma yapıyor. Bannerlorda hatta 8gb ram bile yeterli olmayabilir işlemcisi ve ekran kartı iyi olup rami 8gb olan arkadaşlar oyununuz takılıyorsa ram yetmediğinden takılıyor
Drop olayını, Ordu büyüklüğüne 200'e çekerek, dikey yenilemeyi de tam yaparak çözdük.

O kadar çok eksik bulunmuş ki kimse Bannerlord'da banner olmaması ironisini fark etmemiş gibi :smile:

Şöyle bir görseli görebilen varsa şayet beni de aydınlatsın, çünkü ben görmedim. Hatta acaba ordular yüzünden mi dedim, 1002 vs 530'luk savaşa bile dahil oldum yine de görmedim
Mount-Blade-II-Bannerlord-Mount-and-Blade-II-Bannerlord-guide-increase-party-size-steward-.jpg

O kadar çok eksik bulunmuş ki kimse Bannerlord'da banner olmaması ironisini fark etmemiş gibi :smile:

Şöyle bir görseli görebilen varsa şayet beni de aydınlatsın, çünkü ben görmedim. Hatta acaba ordular yüzünden mi dedim, 1002 vs 530'luk savaşa bile dahil oldum yine de görmedim
Mount-Blade-II-Bannerlord-Mount-and-Blade-II-Bannerlord-guide-increase-party-size-steward-.jpg
Şşşşşşşş EA Eaa getirirrlerrrrrr :smile:)) Yani 20 saatim oldu oyunda ama insan en azından ana görevin buglı olmamasını isterdi be :smile: .Kaldım ilerleyemiyorum ana görevde yani hiç kimse oyuna girip oynamadı mı bu oyunu diye soruyor insan kendi kendine..

Dün 600kb bugün 10mb cıvarında bir güncelleme yaptım. İlerleyen günlerde daha da fazla miktarda olmasını bekliyorum. Sorunları elbet çözecekler ona inancım var.

Oyunda banner (sancak) var dostum hileleri açıp envanter den alabilirsin...

Arkadaşlar bilgisayarım orta halli sizce şuan satın almalı mıyım yoksa ilerde optimizasyonun düzeleceğini umut ederek beklemeli miyim?
Orta ve orta alt seviye pc'ye sahip arkadaşların şuan almasını tavsiye etmiyorum ama indirimi kaçırmak istemezseniz alın kenarda dursun.

Last edited:
TW yeni bir yazı yayınladı. Google çeviri;

="Selamlar Kalradia savaşçıları! Mount & Blade II: Bannerlord'un Erken Erişim lansmanından yeni çıkmaya başlayan tozla, son birkaç gün içinde gösterdiğiniz inanılmaz destek için size biraz teşekkür etmek istedik. Serbest bırakmanın en çılgın beklentilerimizi aştığını söylemek doğru. Lansmana karşı verdiği büyük tepki bizi derinden rahatsız ediyor ve göstermiş olduğunuz tüm destek için gerçekten minnettarız! Birçoğunuzun şu anda oyundan zevk almanızı engelleyen sorunlar yaşadığını biliyoruz, bunun için çok üzgünüz. Topluluğumuzun yardımıyla, bu sorunları bulup çözüyor ve güncellemeleri olabildiğince çabuk kullanıma sunuyoruz. Ne yazık ki, dünkü yamada olduğu gibi, bu önceki kayıt dosyalarının bazı insanlar için oynatılamaz olmasına neden olabilir. Her zaman kaydetme oyununuzun her güncellemeyle uyumlu kalmasını sağlamaya çalışacağız, ancak bazen bu mümkün olmayacaktır. Lütfen bunun için özür dileriz. Çökme dökümlerini bize iletmek için çökme raporu aracını kullanan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Ekibimiz için bu sorunları bulma ve çözme konusunda inanılmaz derecede faydalıdır. Aynı şekilde, forumlarımızda ayrıntılı hata raporları bıraktığınız için herkese teşekkür ederiz. Her bir iş parçacığında yolumuza çalışıyoruz ve sorununuza bir çözüm bulmak için sorunları ilgili ekibe iletiyoruz. Son olarak, size bunun Erken Erişim yolculuğumuzun sadece başlangıcı olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Görüşlerinizi dinlemenin ve mümkün olan en iyi Mount & Blade deneyimini sunmaya çalışmanın yolunda her adımda yanınızdayız. Kalplerimizin dibi için tekrar teşekkürler!"]

Oyuna an itibari giriyorum. Editlerim bunu belki.

Edit #1
Önceden bahsettiğim Warband'da yer alan bazı müziklerin remastered ve recreated halleri oyunda var. Kesinlikle ama kesinlikle oyunu oynarken Warband'la aynı dünyada geçtiğini ve henüz o zamanlara gelinmediği hissiyatını iliklerime kadar hissettim. Dövüş mekanikleri çok güzel.

Oyun Versiyonu 1.0.0
1- Radagos'un kampına baskın yaptığımız görev (sanırsam tutorial'ın son görevi) bitti. Bronz parça hakkında lordlara soru sormaya giderken, haritada bir lordu takip ediyorum ve mouse'u kendi üzerime getirdiğimde '(Lord ismi)'ni takip ediyor' yerine '(Lord ismi) ile çatışıyor' yazıyor.

Last edited:
TW yeni bir yazı yayınladı. Google çeviri;

="Selamlar Kalradia savaşçıları! Mount & Blade II: Bannerlord'un Erken Erişim lansmanından yeni çıkmaya başlayan tozla, son birkaç gün içinde gösterdiğiniz inanılmaz destek için size biraz teşekkür etmek istedik. Serbest bırakmanın en çılgın beklentilerimizi aştığını söylemek doğru. Lansmana karşı verdiği büyük tepki bizi derinden rahatsız ediyor ve göstermiş olduğunuz tüm destek için gerçekten minnettarız! Birçoğunuzun şu anda oyundan zevk almanızı engelleyen sorunlar yaşadığını biliyoruz, bunun için çok üzgünüz. Topluluğumuzun yardımıyla, bu sorunları bulup çözüyor ve güncellemeleri olabildiğince çabuk kullanıma sunuyoruz. Ne yazık ki, dünkü yamada olduğu gibi, bu önceki kayıt dosyalarının bazı insanlar için oynatılamaz olmasına neden olabilir. Her zaman kaydetme oyununuzun her güncellemeyle uyumlu kalmasını sağlamaya çalışacağız, ancak bazen bu mümkün olmayacaktır. Lütfen bunun için özür dileriz. Çökme dökümlerini bize iletmek için çökme raporu aracını kullanan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Ekibimiz için bu sorunları bulma ve çözme konusunda inanılmaz derecede faydalıdır. Aynı şekilde, forumlarımızda ayrıntılı hata raporları bıraktığınız için herkese teşekkür ederiz. Her bir iş parçacığında yolumuza çalışıyoruz ve sorununuza bir çözüm bulmak için sorunları ilgili ekibe iletiyoruz. Son olarak, size bunun Erken Erişim yolculuğumuzun sadece başlangıcı olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Görüşlerinizi dinlemenin ve mümkün olan en iyi Mount & Blade deneyimini sunmaya çalışmanın yolunda her adımda yanınızdayız. Kalplerimizin dibi için tekrar teşekkürler!"]

çevirinin çevirisi (kırmızı kısımlar ispat xD) :

" yayınla dediniz yayınladık, Allah razı olsun çok destek gösterdiniz ama şimdi de bir sürü sorun çıktı suçlusu biz miyiz düzeltiyoruz düzeltiyoruz da aranızdan bazılarının yorumları(yapıcı eleştiri yapan, sorun için yardımcı olan herkese ayrıca teşekkürler hepsi kral adam) çok zorumuza gidiyor sen gel 8 yıl çalış biri çıksın ne biçim oyun yaptınız falan desin ayıp oluyor, ama siz durun bi şu sorunları halledelim iyice sağlamlaştıralım siz bir de 1 yıl sonra görün ! "

Ben çok şanslıyım galiba orta ayar bilgisayarım var gayet sıkıntısız oynuyorum çıktığı günden beri çok mutluyum günde en az 12-13 saat gömüyorum. Eksikler ve bazı buglar zamanla giderilir.

Arkadaşlar oyunda optimizasyon sıkıntısı var diyorsunuz ama bu sıkıntı hangi parçaya vuruyor bileniniz yok. Rame vuruyor beyler 8gb ram bile bazen yetersiz kalıyor ki oyunun 12gb ram tükettiği sahneler oluyor eğer 16gb raminiz orta bir ekran kartı ve işlemciniz varsa oyunda kesinlikle kasma yaşamazsınız

Arkadaşlar oyunda optimizasyon sıkıntısı var diyorsunuz ama bu sıkıntı hangi parçaya vuruyor bileniniz yok. Rame vuruyor beyler 8gb ram bile bazen yetersiz kalıyor ki oyunun 12gb ram tükettiği sahneler oluyor eğer 16gb raminiz orta bir ekran kartı ve işlemciniz varsa oyunda kesinlikle kasma yaşamazsınız
Sorun bu işte bu oyunda ne bu kadar yük yapıyor arkadaş harita da bile kasıyor zaten adı üstünde bu optimizasyon sorunu boşa yük biniyor iste

turnuvalarda herkes it gibi zırhlanmış gelmiş, adama kılıç vuruyorum zırhından sekiyor adamın umrunda bile değil. eskiden turnuvalarda herkese aynı ekipman verilirdi şimdi niye zırh giyen kazanıyor?

If you have some troops outside of the hideout, you are no longer taken as a prisoner anymore when you lose an encounter.

Ohhh beee sonunda Aaa efendimiz şuradki kampta esir alındı hadi bizde gidip teslim olalım demicekler.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom