Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Dediğim gibi ben çok anlamıyorum bilgisayardan, yazılı sisteme baktığımda kart kurtarıyor işlemci kurtarmıyor gibiydi gerçi benim beklentim her şey kapalı low da 50-60 fps almaktı ki mantıken işlemcim minumum da istenen i3-8100 olsaydı dediğim gibi olacaktı optimizasyonda sürpriz yoksa. Henüz karar vermiş değilim, B.B akdemir çok daha düşük bir sistemde multiplayeri oynamış, tuhaf.

Arkadaslar bende indiriyorum simdi bu erken erisim ne demek ne farki oluyo ana oyundan ?
oyun aslında daha çıkmadı, erken erişim oyunlar daha tam bitmemiştir sürekli güncellenir, hataları olur firmaya kızamazsın bu yüzden çünkü tam bitmemiştir. Tam sürüme geçtiğinde sen zaten erken erişimden aldığın için tam sürümde birşey almana gerek kalmaz.

Yazılı sistem gereksinimlerine her zaman bakmamak lazım. Oyun zaten tam değil. Yani kesinlikle optimizasyon sorunu var. Normalde kaldıracağı şeylerde bile sıkıntılar çıkarır. Yeni grafik motoru ile geçtikleri bu alt yapıyı iyi optimize etmediklerine eminim. 660 mı yoksa ti modeli mi bilemiyorum ama 660 aşağı yukarı 1050 ile ayın performansı veriyor. 660 ti ise 1050 ti den bile daha iyi. 750 ti baya zayıf kalıyor 660 göre daha yeni olsa bile.
yanılıyorsun kardeşim önce oyunu hangi çözünürlükte oynanacağını tartışmalısın zira 1366 x 768 çözünürlüğünde gtx750ti medium ayarda 50fpslerde oynatıyor. 660ti ekran kartına 1050ti'dan iyi performans diyorsun ancak böyle bir şey kesinlikle yok. Gtx 1050ti gtx 660ti'dan daha güçlüdür ayrıca gtx750ti ile gtx 660 arasında anlattığın gibi aman aman bir fark yok gtx 750ti ile gayet de bannerlord oynayabilirsiniz

GTX 660 ve GTX 750Ti neredeyse aynı güçteler. Bazı oyunlarda 2-3 FPS daha önde 750Ti.

Bu arada oyun Steam'de Dünya Çapında En Çok Satanlar kısmında birinci sırada şu an.

Jenmsj.jpg

Optimizasyon aşırı kötü anca 1050 üstü oynar bu oyunu onlarda bile kasan var gram ugrasilmamiş teşekkürler taleworlds.

Atın atlamasınin ve kalkan kapanmasını delaylı olması bence kasıtlı, biri zaten sürekli kalkan kapatma veya savurma yaptığınızda yorulduğundan dolayı bence; diğeri de atı daha canlı bir varlık hissettirmek için yapılmış. Sanıyorum witcherda da biraz delaylıydı ve hoştu.

Ayrıca karakter seçme ekranı bence güzel detaylı, daha detaylı olabilir fakat neresi kötü anlayamadım.

Optimizasyo cidden çok kötü 1050ti, Ryzen r5 1500x 16gb 3000mhz ram ile deli gibi drop yiyorum. Kasma yok ama hayvan gibi drop var.

Optimizasyon aşırı kötü anca 1050 üstü oynar bu oyunu onlarda bile kasan var gram ugrasilmamiş teşekkürler taleworlds.
1050ti 4gb kardeşiniz burada. FPS drop şahane

4 Arkadaş aldık denedik oyunu. Yalnızca birimizin sistemi ''pek iyi''. Diğer ikisinin iyi benimki de orta-iyi diyebileceğimiz bir sistem. Sistemi en iyi olan arkadaş 4 saat oynadı oyununu memnun kaldı. Biz iade ediyoruz.
-Kaplamalar yüklenmiyor (Erken erişim sorunu, olabilir makul)
-Vuruşu yapınca ses 3 saniye sonra gelebiliyor (Erken erişim sorunu, olabilir makul)
-Yükleme ekranları çok uzun olabiliyor (Erken erişim sorunu, olabilir makul)
Ama bi drop var ki bi drop... Asla oynatmıyor oyunu, ha gene 5-10 tane çapulcuya karşı savaşıyorsanız görmezden gelebilirsiniz. Ancak ben gerçek deneyimi görmek adına hızlı savaştan kuşatma moduna girdim, işte orada cehennemi gördüm beyler. Özetle sistemi çok çok iyi olmayan arkadaşlarınıza oyunu almayın, aldırmayın. Kasmadan ötürü hiçbir şey anlamayacaklar. Tavsiyem en az 1 yıl beklemeniz.

Edit: Ha birde, multiplayer'a girilmiyor. ama bunun herkes için geçerli olmadığını tahmin edebiliyorum oynayan oynuyordur. keyifli saatler dilerim onlara.

1050ti 4gb kardeşiniz burada. FPS drop şahane

4 Arkadaş aldık denedik oyunu. Yalnızca birimizin sistemi ''pek iyi''. Diğer ikisinin iyi benimki de orta-iyi diyebileceğimiz bir sistem. Sistemi en iyi olan arkadaş 4 saat oynadı oyununu memnun kaldı. Biz iade ediyoruz.
-Kaplamalar yüklenmiyor (Erken erişim sorunu, olabilir makul)
-Vuruşu yapınca ses 3 saniye sonra gelebiliyor (Erken erişim sorunu, olabilir makul)
-Yükleme ekranları çok uzun olabiliyor (Erken erişim sorunu, olabilir makul)
Ama bi drop var ki bi drop... Asla oynatmıyor oyunu, ha gene 5-10 tane çapulcuya karşı savaşıyorsanız görmezden gelebilirsiniz. Ancak ben gerçek deneyimi görmek adına hızlı savaştan kuşatma moduna girdim, işte orada cehennemi gördüm beyler. Özetle sistemi çok çok iyi olmayan arkadaşlarınıza oyunu almayın, aldırmayın. Kasmadan ötürü hiçbir şey anlamayacaklar. Tavsiyem en az 1 yıl beklemeniz.

Edit: Ha birde, multiplayer'a girilmiyor. ama bunun herkes için geçerli olmadığını tahmin edebiliyorum oynayan oynuyordur. keyifli saatler dilerim onlara.
Minimum ayarlarda da denediniz mi acaba?

Evet minimumdan maksimuma her ayar seviyesini denedim. Minimumda sağ üstte 100 FPS yazıyor lakin drop gene aynı drop. Bişe farketmiyor. Bilgisayarım temiz bu arada, 1 yıl oldu alalı. Korsan oyun kullanmam virüs yok her türlü driver'ı yüklü, 930GB depom var sadece 80'i dolu.. Yapabileceğim hiçbir şey yok maalesef.

Evet minimumdan maksimuma her ayar seviyesini denedim. Minimumda sağ üstte 100 FPS yazıyor lakin drop gene aynı drop. Bişe farketmiyor. Bilgisayarım temiz bu arada, 1 yıl oldu alalı. Korsan oyun kullanmam virüs yok her türlü driver'ı yüklü, 930GB depom var sadece 80'i dolu.. Yapabileceğim hiçbir şey yok maalesef.
O zaman ya işlemci darboğaza giriyor ya da oyunda ciddi optimizasyon sorunları var. Teşekkürler bilgilendirme için.

Rica ederim. Herkese bol şans umarım siz bu sorunları yaşamazsınız

edit: merak edenler için işlemci i5-7600 3.50GHz (turbo denen zımbırtı açılınca 4.10'a çıkıyor, 4 fan kasada asla ısınmıyor kasam hep kontrol ederim)
Ram'de standart işte 8gb

950 m varmış 750 ti var kankacim bende de çözünürlüğü indirsem daha da FPS düşüyor oyun 120 fpsyi bile buldu köyde ciddiyim ama kasiyor onda bile daha ne yapabilirim ? Low da kasmadan yeterdi yazıklar olsun betadan beri bağıra bağıra optimizasyon diyorum sonra kaybederlerse görürüm ben onları bakmasınlar şuan 180 k oyuncu oynadığına.

Aynısı işte

Sabaha kadar oynayacaktım.ama.suan soğudum

g4560 ve 750ti (2gb) ile sıkıntısız oynuyorum, ram 2 tane 8gb 2133mhz var, bence sıkıntı çeken çoğu kişi ramden ötürü çekiyor zira benim 2c4t işlemci bile, hyperthreading ile (evet kabul 10-12gb ram yediği oldu oyunun) sıkıntısız devam ediyor, yeni oyunların çoğu (fallen order, metro exodus örnek) 8gbdan fazla istiyor ve dual channel olmayınca aşırı fark ettiriyor zaten yani bunun optimizasyon sıkıntısı olduğunu da düşünmüyorum ben. 4 ayar medium gerisi lowda benim. Erken erişim hali, geri dönüşlerle elbette iyileştirilir oyun, şikayetleri ve durumları belirtirken bunun farkında olarak belirtelim bu arada.

Genelde yorumlar negatif ve şikayet amaçlı ama okuyorsanız teşekkür ederim emeği geçenlere, ilk günden çorbada tuzumuz olsun diye aldık. İlk gün istatistiğinde bulunmak gurur verdi şahsen. Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.

edit: bu arada vsync açın arkadaşım 100+ fps niye alıyorsun ki 144hz monitör mü var 1050ti ile.

g4560 ve 750ti (2gb) ile sıkıntısız oynuyorum, ram 2 tane 8gb 2133mhz var, bence sıkıntı çeken çoğu kişi ramden ötürü çekiyor zira benim 2c4t işlemci bile, hyperthreading ile (evet kabul 10-12gb ram yediği oldu oyunun) sıkıntısız devam ediyor, yeni oyunların çoğu (fallen order, metro exodus örnek) 8gbdan fazla istiyor ve dual channel olmayınca aşırı fark ettiriyor zaten yani bunun optimizasyon sıkıntısı olduğunu da düşünmüyorum ben. 4 ayar medium gerisi lowda benim. Erken erişim hali, geri dönüşlerle elbette iyileştirilir oyun, şikayetleri ve durumları belirtirken bunun farkında olarak belirtelim bu arada.

Genelde yorumlar negatif ve şikayet amaçlı ama okuyorsanız teşekkür ederim emeği geçenlere, ilk günden çorbada tuzumuz olsun diye aldık. İlk gün istatistiğinde bulunmak gurur verdi şahsen. Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.

edit: bu arada vsync açın arkadaşım 100+ fps niye alıyorsun ki 144hz monitör mü var 1050ti ile.
750 ti 4 GB var oynanmicak halde işte buna rezalet derim duzelene kadar da param helal değil o kadar bekledik ya yapılır mı

Yarın açıp denerim gerçi her şeyi açıp denedim

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom