Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Arayüzü çıkışta daha düzgün yaparlar diye ummuştum, biraz zor okuması. Ayrıca envanter ekranı direkt ileride çıkaracakları konsol versiyonu düşünülerek yapılmış; eşyaları yakından incelemek için ayrıca bir tuş var ama Warband'dakine benzer bir sistem gelmesi lazım; lütfen herşeyi modcular halletmesin. Bir de skill/perk sistemi komple bir tekrardan düzenlenir diye umuyorum, +3 ok +1 fırlatmalı sila vb. olanlar tuhaf perkler bence; bunlar dışında gayet güzel olmuş yeni sistem.

Last edited:
Oynayan arkadaşlara bir sorum var minimuma baktım ekran kartı ram kurtarıyor gibi işlemci sıkıntı (çok anlamıyorum)
gtx 750ti
8gb ram
pentium g3258
işlemci minimum istenenden oldukça aşağıda optimizasyonu nasıl oyunun mesela minimumu karşılayanlarda oynayamıyor mu öyle bir şeyler duydum öyleyse hiç almayayım yeni pc alana kadar lowda dahi 30 üstü alamayacaksam, bi aydınlatın pls

Bir lordun nerede olduğunu nasıl öğreniyoruz. Warbandde diğer lordlara sorarak öğrenebiliyorduk.
Hanlarda çalan müzikler çeşitlenmeli. Her han farklı gözükmeli. Bir de şehirde dolaş seçeneğini seçtiğimde eşraf denilen karakterlerin hepsi şehir meydanında bir araya gelmiş halde bekliyorlar. Muhtemelen bir bug ama düzeltilmesi gerek.

Oynayan arkadaşlara bir sorum var minimuma baktım ekran kartı ram kurtarıyor gibi işlemci sıkıntı (çok anlamıyorum)
gtx 750ti
8gb ram
pentium g3258
işlemci minimum istenenden oldukça aşağıda optimizasyonu nasıl oyunun mesela minimumu karşılayanlarda oynayamıyor mu öyle bir şeyler duydum öyleyse hiç almayayım yeni pc alana kadar lowda dahi 30 üstü alamayacaksam, bi aydınlatın pls
Ben betada minimum sistemin baya altında 30 fps alıyodum very low da. Erken erişimi henüz oynayamadım ama bi fikir olsun sanada

gtx 750ti
8gb ram
pentium g3258

İyi sistemi olanlarda da fps droplar oluyor yani optimizasyonu iyi denemez.İstiyorsan alıp bakarsın 2 saat içinde geri iadesini yaparsın kaldırmazsa.Oyunun ilk başlarında kasma yapıyorsa zorlama ilerledikçe birlik sayısı arttıkça performans da düşer

İyi sistemi olanlarda da fps droplar oluyor yani optimizasyonu iyi denemez.İstiyorsan alıp bakarsın 2 saat içinde geri iadesini yaparsın kaldırmazsa.Oyunun ilk başlarında kasma yapıyorsa zorlama ilerledikçe birlik sayısı arttıkça performans da düşer
hacı ben warbandıın müptelasıyım 2013 ten beri warband oynarım, steamde 1k saatim var her türlü oynayacağım oyunu iade etme durumu olmaz ama, eğer şuan oynayamayacaksam şuan 120 lira tirink vermeye gerek yok pc aldığım zaman alırım. Bir kaç gün gözlem yapayım bakalım millette durumlar ne duruma göre tekrar yazarım buraya.

gtx 750ti
8gb ram
pentium g3258

750 ti maalesef oldukça yetersiz kalacaktır bu oyun için. Almanı pek önermem.

750 ti maalesef oldukça yetersiz kalacaktır bu oyun için. Almanı pek önermem.
Kardeşim bu 6-7 senelik bilgisayar zaten, ben de yetersiz olduğunun farkındayım gönül ister 2080ti olsa ultra da oynasak. Steam de paylaşılan minimum ekran kartı gtx 660 gözüküyor, çok anlamam bilgisayardan ama gittim benchmarktan baktım. İstedikleri ekran kartı 63 puan almış bendeki 88 puan, yani en düşük ayarlarda çalıştırabileceğini düşünüyorum ekran kartı yönünden. Pek bi' beklentim yok açıkçası.

Kardeşim bu 6-7 senelik bilgisayar zaten, ben de yetersiz olduğunun farkındayım gönül ister 2080ti olsa ultra da oynasak. Steam de paylaşılan minimum ekran kartı gtx 660 gözüküyor, çok anlamam bilgisayardan ama gittim benchmarktan baktım. İstedikleri ekran kartı 63 puan almış bendeki 88 puan, yani en düşük ayarlarda çalıştırabileceğini düşünüyorum ekran kartı yönünden. Pek bi' beklentim yok açıkçası.

Yazılı sistem gereksinimlerine her zaman bakmamak lazım. Oyun zaten tam değil. Yani kesinlikle optimizasyon sorunu var. Normalde kaldıracağı şeylerde bile sıkıntılar çıkarır. Yeni grafik motoru ile geçtikleri bu alt yapıyı iyi optimize etmediklerine eminim. 660 mı yoksa ti modeli mi bilemiyorum ama 660 aşağı yukarı 1050 ile ayın performansı veriyor. 660 ti ise 1050 ti den bile daha iyi. 750 ti baya zayıf kalıyor 660 göre daha yeni olsa bile.

Ekran kartıyla bitmiyor senin işlemcin düşük oyun için m&b de işlemci isteyen bir oyun olduğundan sıkıntı çıkarır muhtemelen

Bazen oyunda konuşma seçenekleri takılıyor. Basıyorum basıyorum işlemiyor. Tekrar load atsam da olmuyor. Oyun reslemem gerekiyor. Ayrıca bir bug keşfettim turnuvada. Full realistic ve good ai ile oynuyorum. Karşımdaki spear kullanıyor ama mesela reflex kalkan yaparsam yani atağa kalktığı anda sağ tık basarsam kalkan kapanmasına rağmen bi yarım saniye boşluk var. Her türlü geçiyor kalkandan. Birkaç kere test ettim. Animasyon yok bir şey yok tam kapalı duruyorum ama yine de dmg yiyorum. Aynı şekilde atla zıplarken bastığımız anda zıplamıyor at. Yarım saniye delayli.

Performans olarak sıkıntı yaşamadım. 1070 ekran kartı olanlarda sıkıntılar olmuş ama bende olmadı aynı kart var. Yağ gibi akıyor oyun. Tek gıcık olduğum yanı şu loadinglerde dıdıdıdıdı diye müzik takılıyor. Çok sinir bozucu o.

Oyun yeterince zor gelmedi bana ya. AI good da olsa spama düşüyorlar. Öldürmek zorlamıyor beni. Atlı okçu ai çok sinir bozucu ama gerçekçi olmuş. Baya kaçarak oynuyorlar. Engebeli yere lurelamanız lazım ya da atlı ekiplerle peşleyeceksiniz. Bide ısı güdümlü füze gibi dağların arkadan hs atmasalar iyiydi ama oyun basit hissettiriyor zaten böylesi iyi.

Hideoutlar konusunda önerim. Gözünüzü seveyim 1v1 başlangıcına silah değiştirmelik süre verin. Hep yayla yakalanıyorum. Zaten realistic oynuyorum adam direkt yarı canımı indiriyor. Sonra 1hp ile oynuyor gibi hatasız fightlamak zorunda kalıyorum. Eziyet resmen.

Arena fightları ise practice olan biraz saçma geldi. Adamları 4-5 vuruşta anca indiriyorum. Ben 2 yiyorum. İşin kötü yanı biraz defansif oynayarak birinci oluyorum da kill alamıyorum. Sürekli kill çalıyorlar.

İlk gün olarak fazla sorun yaşamadım. Oyun güzel olmuş. Şuan başındayım eksik özellikleri pek hissetmiyorum. Zamanla tecrübelerimi ve bugları yine paylaşırım. Karakter tasarım kısmı rezalet. Fazla tercih yok ve şu boy kısmı beni çok üzdü. %75 falan yaptım boyu hayvan gibi oldu karakter. Herkes yukarı bakıyor. Karakter tasarım ekranına bir düzenleme gelmeli. Çok belirsiz her şey ve çok çirkin oluyo karakterler. Saç sakal falan çok az. Fazla özgürlük vermiyor oyun yaratım ekranında. Bu tarz sandbox oyunlarda biraz daha önem verilmeliydi buraya bence.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom