Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ben erken erişimde 1 seneden daha fazla kalacağını düşünüyorum. Oyunun bu kadar eksik özellikle erken erişime açılması,gelişim sürecinin yavaşlığı ve tarihler konusundaki başarısızlıkları nedeniyle TaleWorlds bana bu konuda güven vermiyor. Duyurulan ve hiç duyurmadık dedikleri özelliklerin oyuna eklenmesi,hataların giderilmesi,dil çalışmaları,multiplayer özellikleri,optimizasyon vs. derken tam sürümün gelmesi 1 seneyi çok rahat geçecektir diye düşünmekteyim.
Katılıyorum.

Evet sevgili taleworlds yukarıdaki arkadaşlarında dediği gibi yeni trailer ve fotolar bekliyoruz gazlayan milleti ufaktan bir ön sipariş açın eski foto ve videoları kaldırın steamdan :smile: Rica ediyorum.

Zaten eksik çıkartıyorlar bunu kendileri de söyledi, erken erişimde yeni özellikler getireceğiz dedikleri özellikler bloglarda bahsettikleriyse o zaman mümkün. Ama yeni özellikler ekleyeceklerse zor biraz bir senede çıkartmaları.
Göstermedikleri özellikler olduğunu şu videoda Armağan Yavuz söylüyor ;

Ben de en az iki sene kalacağı görüşündeyim. Zaten eksik çıkartıyorlar bunu kendileri de söyledi, erken erişimde yeni özellikler getireceğiz dedikleri özellikler bloglarda bahsettikleriyse o zaman mümkün. Ama yeni özellikler ekleyeceklerse zor biraz bir senede çıkartmaları. Artık çıksın da yeni güncelleme geldikçe hevesle yeni oyun gelmiş gibi tekrar tekrar oynarız. Ben şuan singleplayerına girebildiğim bir oyun istiyorum sadece. Multiplayer sarmıyor beni, clanım da yok zaten adamlar kafalarına göre dalıp dalıp ordularını hiç ediyor. Sonra yeniliyoruz haliyle. Multiplayer'da clan şart.

Edit: Bu arada multiplayerdaki AI hardcore olduğu için eğlenceyi yok ediyor. Eski gamescom videolarına bakıyorum da adamlar ne güzel eğleniyor adam kesiyor. Sıradan askerlerden farklılar yani. Şimdi adamları konumlandırıyorsun onlar senden daha iyi hallediyor. AI'ın bu kadar hatasız savaşması oyuncuyu geri plana düşürüyor bence.

Kendi adıma söyliyeyim, eğer aptal bir AI'ye karşı savaş kazanacaksam, kazandığım zafer beni tatmin etmez. Yada gökten savaş alanına inmiş bir tanrı gibi düşman arasına dalıp çatur çutur kesmekte beni tatmin etmez. Oyunda NPC'lere karşı hiçbir üstünlüğümüzün olmadığı, gerçekçi ve zorlayıcı bir askeri deneyimi tercih ederim.
Tek bir karakterle bizzat savaş alanının içinde aktif olarak ordu yönetebileceğimiz başka oyun yok. Bannerlord gibi bir oyuna gerçekçilik yakışır.

Last edited:
Kendi adıma söyliyeyim, eğer aptal bir AI'ye karşı savaş kazanacaksam, kazandığım zafer beni tatmin etmez. Yada gökten savaş alanına inmiş bir tanrı gibi düşman arasına dalıp çatur çutur kesmekte beni tatmin etmez. Oyunda NPC'lere karşı hiçbir üstünlüğümüzün olmadığı, gerçekçi ve zorlayıcı bir askeri deneyimi tercih ederim.​
Tek bir karakterle bizzat savaş alanının içinde aktif olarak ordu yönetebileceğimiz başka oyun yok. Bannerlord gibi bir oyuna gerçekçilik yakışır.​
Sen öyle diyince düşündüm ve asıl problemin AI değil denge olduğunu farkettim, bunu da zamanla düzelteceklerdir. Gerçekçilik yakışır ama yönettiğin karakter bir çavuş arkandakilerse sıradan askerler. Sıradan asker bir çavuştan daha iyi savaşmamalı. Asıl bu gerçekçi olmaz yani. Çavuşların statları o halde daha güçlü olmalı. Blok yemediyse en fazla iki vuruşta devirmeli sıradan askerleri. Problem bu bence. Ben askerin açığını yakalıyorum, vuruyorum, vurduğum damage 15-20 olursa tabiki olmaz. Çavuş öldükten sonra sıradan askere geçip onunla oynuyorsun, onun statları bu şekilde olabilir çünkü sıradan asker ama çavuş daha fazla vurmalı bence. En azından 50-60 damage vurmalı. Bunun dengesini de zaten erken erişim boyunca kuracaklardır.​

Off bu ne ya, çıkacağı zaman 31 Mart saati mi şimdi merak edilen oldu. :smile:
Aynen 31 mart gelsin de bir gün bekleyiverin nolacak sanki. Son update ile team deathmatch'e gelen haritayı gördünüz mü? Yağmurlu limanın güneşli ve bahar mevsimli hali. Çok iyi ya. Aynı haritanın bile varyasyonları sanki farklı bir harita gibi hissettiriyor insana.

Aynen 31 mart gelsin de bir gün bekleyiverin nolacak sanki. Son update ile team deathmatch'e gelen haritayı gördünüz mü? Yağmurlu limanın güneşli ve bahar mevsimli hali. Çok iyi ya. Aynı haritanın bile varyasyonları sanki farklı bir harita gibi hissettiriyor insana.
Ben bu halini daha çok beğendim. Hatta ilk girdiğimde farklı bir harita zannettim. Oyunda bu şekilde mevsimlerin/hava durumlarının ağırlığını hissetmek benim çok hoşuma gitti :smile:

Ben bu halini daha çok beğendim. Hatta ilk girdiğimde farklı bir harita zannettim. Oyunda bu şekilde mevsimlerin/hava durumlarının ağırlığını hissetmek benim çok hoşuma gitti :smile:
Aynen, benim de. Aynı şekilde savaş anında dinamik hava değişimi olacak da denmişti sanırım. Tam savaşırken bir anda yağmur başlaması ve yağmur yüzünden okçuların görüşlerinin azalması gibi etkiler de olacaktı, müthiş bir özellik. Bir anda bütün stratejin değişebilir hava şartlarına göre.

Haritayı gördüm, evet. Çok güzel olmuş ve aynı zamanda yağmurlu ve karlı haritanın aksine FPS konusunda daha iyi performans aldım.

Animasyonlar, savaş alanı ve ordu kullanma detayları çok güzel görünüyor. Kılıçla vuruş hissi bana biraz zayıf gibi göründü video oldugu için olabilir ama ok kullanma çok tatmin edici görünüyor. Kale veya şehir kuşatma çok uzun sürecek gibi görünüyor. Çıksada oynasak artık.
Bu arada benim ilk warban oynarken zorlandıgım bir konu vardı başlangıç yeri seçmek çok önemliymiş bilmediyim için nort taraflarında başlamıştım ağzımı murnumu kırmışlardı sonradan öğrenmiştim her bölgenin haydutları farklı güçteymiş yeni oyuncu için bu detaylar çok önemli bence her bölgenin karşısında zorluk seviyesi yazsa güzel olur.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom