Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Hulagu said:
darkred21 said:
Normalde vallahi umrumda olmaz, isterse olmasın bu özellik. Ama söylediklerine göre kumaş fiziği olacaktı, neden hala hiç göremiyoruz? Hâlâ o kıyafet sünüyor. Beta olunca kısmışlardır belki ama bilemedim.

Diğer ekran görüntüsü
https://www.taleworlds.com/Images/News/blog_post_96_taleworldswebsite_03.jpg

Buna bakarsak grafikler felaket gibi ama eminim oynayan kişinin sistemi ile yada beta daki kısıtlamalarla ilgilidir.
Kişinin sistemi düşük sanırım. Work in progress yazısının altında ufak bir blur var. O beta IDsi. Blurlayıp paylaşmış. Paylaşılan videolara göre çok daha kötü duruyor. Oynayan adam tost makinesi ile oynadığından böyle.

BiqLesh said:
Gamescom'da sadece multiplayer beta üzerinde mi durulacak? Singleplayer a dair bir şey görür müyüz?
Multiplayer herkese açık, single player sadece basına açık olacakmış. Görüntü almaya izin vereceklermiş yine.

24gb hitman absolution 2012
25gb witcher2 2011
35gb witcher3 2015
35gb maxpayne3 2012
28gb metalGS 5 2015
50gb Wolfenstein neworder 2014
40gb kimgdomcome 2018

Mukayese etmek adına zamanın güzel oyunlarının çıktığı yılla birlikte kapladığı alanlar. Biliyorum bannerlordla tam anlamıyla benzer değiller ama boyutu ne kadar olurdu çıktığında? Armağan bey bir röportajda oyunun boyutunu şimdiden söyleyip korkutmayalım kimseyi dedi. Şu vakitlerde çıkacak ve çıkan bir çok büyük oyun zaten en az 30-40gb. Bu yüzden kimsenin endişe edeceğini pek sanmam. Hatta cyberpunk için en az 80gb üstü beklendiği söyleniyor. Merakım Bannerlord için tahminleriniz nelerdir, asıl oyunun büyük yer kaplaması değil de düşük yer kaplaması mı daha korkutucu olurdu?

Adam akıllı optimize ederlerse ufak boyutlu olmaması için bir engel yok. Sekiro 25 gb.
https://store.steampowered.com/app/814380/Sekiro_Shadows_Die_Twice/

Bu sene çıkan bir oyun..

Ben 20 gbın üstüne çıkmayacağını düşünüyorum eğer adam akıllı optimize ederlerse. Etmezlerse o zaman max 30 diyorum..

Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri
Minimum Sitem Gereksinimleri

* İşlemci: Intel i3-2100 / AMD FX-6300
* Bellek: 4 GB RAM
* Ekran Kartı: Intel HD 4600 / Nvidia GT730 / AMD R7 240
* Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
* İlave Notlar: Ssitem gereksinimleri oyun çıktıktan sonra değişebilir.

Mafya Babası Hawkeye said:
tahminim 15-20 GB.
Ha işte o kadar olursa korkardım demek istiyorum.Yazılımcı değilim o yüzden anlamıyor olabilirim ancak aradan kaç yıl geçti çıka çıka bu kadar boyuta mı harcandı onca emek ve zaman diye düşünesim geliyor diğer oyunlara bakınca. Evet hepsi büyük boyutta değil, kimisi kırpılıyor, değiştiriliyor, daha az yer kaplayacak yöntemler bulunuyor kodlama yaparken belki. Ama armağan bey oyundan haklı olarak övgüyle bahsederken bunu endişe edeceğimizi düşünmesi garip geldi. Şu an 60-80gb çıksa kimse gocunmaz hatta ne kadar detay varki içinde bu büyüklükte çıkmış derdim. Sıkıntım aslında boyutundan değil de armağan bey överken ve bizleri heyecanlandırayım derken fazla mı abartıya kaçıyor:smile:))

Haftalık bloglar artık türkçeye çevrilmiyor mu? Son iki blog da çevrilmedi ve işin kötüsü yazı çeviri aşamasında gecikmeden dolayı özür dileriz diye bir yazıda yok önceden öyle yazardı.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom