Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
tlgklz said:
Microsoft ile Bannerlord arasındaki bağlantıyı kuramadım bir türlü. Koca microsoft niye taksın bannerlordu? Yayıncı değil, yapımcı değil...

Gizli bir anlaşma ile belki Microsoft duyurabilirdi, sonuçta Taleworlds (bildiğim kadarı ile) bağımsız bir studyo, mesela CdRed'in de pek microsoft ile alakası yok ama anlaşmışlar ki mc sunuyor.

E3 de artık tek çare Paradox Bannerlord için, orada süpriz olmazsa M.ArdA'nın dediği gibi Gamescom için sabır edicez.

Yalnız cdred 2. oyunuyla dünya çapında warband'dan çok daha büyük nam salmış endüstri lideri bir firma.

Burada ise elinde elle tutulur, çığır açan bir teknolojinin görünmediği, hatta ve hatta söylentilere göre (ki inanmıyorum) modlanmış bir oyun göreceğimize inandırılmaya çalışılan Bannerlord var.

Paradox ile de olmaz çünkü anlaşmayı bozduk ya la. Paradox gelirse de olmaz, zaten paradox yayıncılığı üstlenmiş olsaydı şuan Bannerlord çıkmıştı ama dlc bekliyor olurduk. Kaptan modu dlcsi, kuşatma silahları dlcsi, yapay zeka zorluğu dlcsi, mevsim dlcsi... vs vs.

Gamescoma kadar usul usul bekleyeceksin. Kendileri yapıyorlar, kendileri çıkaracaklar, kendileri dağıtacaklar. Söylenen tüm özellikler oyuna düzgünce eklenene ve kritik tüm buglar düzgünce giderilene kadar da bu oyun çıkmayacak. Hatta her ne kadar kıyas hatası bile olsa Anthem gibi kendi sonunu getiren bir seri bile olabilir.

Hatta yapım hikayesi anthem ile kıyaslanır aslında. Yeni çıkarılmış bir motor, motoru oluşturma süresi, motora uyum sağlama süresi. Modlanabilirliği geliştirme, motordan kaynaklanan bugları gidermeye çalışma, motoru öğrenme... Yahu bu taleworlds'sün bütçesi ne kadar diye sorguluyor insan.

Adamlar E3te yokuz diyor niye zorluyorsunuz ki? Ben şuan WB Montreal ve Rocksteady atladı E3'ü diye üzülüyorum ama kabullendim yani. Adamlar da süpriz yapmayacak. PS de atladı. Samimi bir şekilde söylüyorlar. Daha teoriler üretmenize gerek yok..

Cyberpunk2077 bile sonunda cıkıs tarihini acikladi keske Bannerlord'unda tarihi aciklansa Gamescom da veya yakinlarda :sad:

Evet beyler hanımlar, yabancı forumda leak oldu, Callum'un da doğrulamasından sonra paylaşayım dedim.

bxxpB.png

Callum_TaleWorlds said:
We have said for some time now that we would like to do a multiplayer beta. This is simply the first phase of that. And I'm sorry that you feel offended that other people will have the chance to play  before you, but you will get your chance. Our team has worked hard on the game for some time now, and this is both a good way for them to show their friends and family what they have been doing for all these years :razz:, as well as, test our systems in preparation for inviting members of our community in.

I mean, at this point, I just have to laugh at how fast it was leaked. :lol:

Beta'nın bu ilk aşaması bugün saat 20:30 itibariyle başlayacak. Ne yazık ki, betaya katılanlar oyundan çekilmiş ss'leri ve videoları paylaşmamaları için uyarılmış. Bunun dışında oyun için(betadaki ile oyunun son hali için farklı mı olur orasını bilmem) minumum sistem gereksinimleri mailde paylaşılmış.

Minumum sistem gereksinimler:
İşletim sistemi: Windows 10 - 1809 güncellemesi
İşlemci: i3 6100 veya eş değeri
Ekran kartı: GTX 760 veya eş değeri

gtx 760... Sistem Gereksinimleri konusuna yazmıştım 1030 seviyesi kartların altında kalite düşürerek oynayacağını ama bu çok yüksek. Minimum 1030 demek (gtx 760 altında kalan bir kart aslında 1030 performans açısından) 1030'dan aşağı kalan kartların (doğal olarak 760 altı kartların) oyunu 30 fps göremeyeceği anlamına geliyor. Ya da çözünürlük falan düşecek.

Haliyle oyun orta-segment kartlar için minimum oynanabilirlik düzeyinde şuan için. Bilgisayarını uptade etmeyi düşünen varsa kendini 1050ti / 760 serisine göre hazırlasın demek bu.

He tabi bu 1080p 60fps oynamak için önerilen sistem gereksinimi ise ayrı, ama minimum dediğine göre gt730'dan çok çok daha uzun grafiksel atlama yaşamışız demektir.1050ti'ım ve ben sarıldık oturduk ağlıyoruz şuan inşallah 1080p 60fps önerisidir diye.

Metro Exodusun minimum gtx 670 ya da gtx 1050 önerdiğini hatırlatırım. GTX 760 çok yüksek bir kart. hele de 720p 60fps için. (670 te teknik olarak 760'dan %20 gibi daha yüksek performansa sahip yani)

Bjorn The Hound said:
Evet beyler hanımlar, yabancı forumda leak oldu, Callum'un da doğrulamasından sonra paylaşayım dedim.

bxxpB.png

Callum_TaleWorlds said:
We have said for some time now that we would like to do a multiplayer beta. This is simply the first phase of that. And I'm sorry that you feel offended that other people will have the chance to play  before you, but you will get your chance. Our team has worked hard on the game for some time now, and this is both a good way for them to show their friends and family what they have been doing for all these years :razz:, as well as, test our systems in preparation for inviting members of our community in.

I mean, at this point, I just have to laugh at how fast it was leaked. :lol:

Beta'nın bu ilk aşaması bugün saat 20:30 itibariyle başlayacak. Ne yazık ki, betaya katılanlar oyundan çekilmiş ss'leri ve videoları paylaşmamaları için uyarılmış. Bunun dışında oyun için(betadaki ile oyunun son hali için farklı mı olur orasını bilmem) minumum sistem gereksinimleri mailde paylaşılmış.

Minumum sistem gereksinimler:
İşletim sistemi: Windows 10 - 1809 güncellemesi
İşlemci: i3 6100 veya eş değeri
Ekran kartı: GTX 760 veya eş değeri

Hele şükür bu günleri de gördük.

İstediği ekran kartı da ve işlemci de hala çok iyi parçalar. Yanlış hatırlamıyorsam eski bloglardan yada röportajlardan birinde savaş büyüklüğünü işlemci gücünün belirleyeceği söylenmişti.

Peki bize o şansı ne zaman tanırlar?

Önceki gamescomlarda oyunla alakası olmayan yüzlerce kişi denedi oyunu, çalışanların arkadaşları akrabaları içinde aynı şey olucak, keşke şurda bekleyen oyuncuların kıymetini bilip 3-5 key atsalardı, bu yaptıklarından yüzlerce kat daha iyi geri dönüş alırlardı, bence.

GTX760 minimum için epey yüksek olmuş. 3 yıl önce bu sene çıkar deyip aldığım GTX750ti çöp oldu o halde. S400'ler yüzünden dolar 10'u görmezse yeni bir ekran kartı almak şart oldu.

Callum_TaleWorlds said:
上原亜衣 said:
Are you implying that this email is real and that the game therefore requires Windows 10?

I play on Windows 7 at home so you shouldn't worry too much about what you see there as the minimum requirements right now.

Callum şuan verilen minumum sistem gereksinimleri için çok endişelenmeyin demiş.

Eidt: Belki de betayı oynayanların oyunu en yüksek ayarda sorunsuz oynayabilmelerini istemişlerdir.

Minimum gereksinimler oldukça yüksek, üzdü.
960m’li laptopum tarih oluyor..
Birkaç yıl kasa dizme imkanım olmayacağı için piyasadan çok uzak kalacağım  :cry:

Sonuçta oynamamız için kodları vereceklerse iyi. Ama şimdi kalkıp da işin sonunda "oyun [birkaç yıl] daha geliştirilecek, bize iyi veri sağladınız" derlerse yiyecekleri linci hayal edemiyorum

Bir frame'cik bile mi sızdırılamıyor? :roll:

Afrandez said:
Sonuçta oynamamız için kodları vereceklerse iyi. Ama şimdi kalkıp da işin sonunda "oyun [birkaç yıl] daha geliştirilecek, bize iyi veri sağladınız" derlerse yiyecekleri linci hayal edemiyorum

Bir frame'cik bile mi sızdırılamıyor? :roll:

Sence bu linç TW'nin umurunda olur mu? Bence olmaz. TW artık nasır tutmuş.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom