Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Arkadaşlar bunlar bu arada ülkelerin atları birde bu atlar 12 farklı sınıfa ayrılıyormuş yani resimlerdekinin hepsinin bir savaş atı olduğunun garantisi yok ya da hiçbiri de savaş atı olmayabilir muhakkak sınıflara geçiş yaptıkça atı özelleştirme seçenekleri atın görünümleri değişiyordur birde oyunun grafik seviyesi durumu var, oyunun hangi döneminden olduğu belli olmayan resimler aynı zamanda.

Atların ırklarının özellikleri birbirlerine göre ciddi farklılıklar gösteriyor gibi, bu oyunda kesinlikle olması gereken özellikti. Bu bloğu beğendim. Hatırladığım kadarıyla atların zırhlarını da ayrıca satın alabileceğiz oyunda.

Hulagu said:
Atların ırklarının özellikleri birbirlerine göre ciddi farklılıklar gösteriyor gibi, bu oyunda kesinlikle olması gereken özellikti. Bu bloğu beğendim. Hatırladığım kadarıyla atların zırhlarını da ayrıca satın alabileceğiz oyunda.

Hem zırh hemde eyerlerini de alabiliyoruz,gamescom 2018 videolarinda gormustum.

At resimleri ve çevreye bakıyorum da grafiklerin en iyi hali umarım bu değildir. Ben oyunlarda müthiş grafikler arayan bir oyuncu değilim ama blogdaki resimler özelinde gereğinden fazla eski gözüktüğünü düşünüyorum.

OktayHan said:
At resimleri ve çevreye bakıyorum da grafiklerin en iyi hali umarım bu değildir. Ben oyunlarda müthiş grafikler arayan bir oyuncu değilim ama blogdaki resimler özelinde gereğinden fazla eski gözüktüğünü düşünüyorum.

Vanilla grafikleri çok yüksek olmasa bile modlarla yükseltilebileceğini düşünüyorum, önemli olan motor bence, zaten yüksek ihtimal her bilgisayarda çalışması için grafikleri vasat bırakacaklardır.

Jansuizm said:
OktayHan said:

Vanilla grafikleri çok yüksek olmasa bile modlarla yükseltilebileceğini düşünüyorum, önemli olan motor bence, zaten yüksek ihtimal her bilgisayarda çalışması için grafikleri vasat bırakacaklardır.
Böyle şey olmaz, zaten gerekli grafik ayarları var oyunda. Daha çok tasarım hataları var, iyi tasarımla kötü tasarım arasında kastırma açısından bir fark yok. modcuların oyunun modellerini ışıklandırmasını tasarımını daya iyi yapmasını beklemek saçma olur. Düzgün yapsınlar işte.

Bunlar at değil bildiğin midilli hocam ya  :roll:. Pony la bunlar. Ayrıca grafiklerde veya ışıklandırmada emin değilim bir sorun var, atlar yüzeyle temas halinde değilmiş gibi duruyorlar, pek gerçekçi sayılmaz. Sanırım yumuşak ışıklandırma yüzünden. Onun düzeltilmesi benim için şart gibi bir şey. GTA gibi, Just Cause gibi, Skyrim, Witcher gibi oyunların tamamında aşırı dikkatimi çeken bir şey genelde. O ayak, o at nal, o tekerlek yere değecek hacı, uçuyormuş gibi görünmeyecek.

Grafiklere laf ettiğim için dünyanın lincini yemiştim. Umarım downgrade yedi hissi olmasın diye orta ayarlarda falan çekilmiştir şu ekran görüntüleri.

Düz Adam said:
Şu Battania atının kafası, İngiliz atının kafasını kesmişlerde midilliye dikmişler gibi duruyor. Gövdeye göre baya büyük.

O resimdeki mutasyona uğramış yaratığa at diyorsanız yanlışınız var, orada bir at yok, bildiğin kafanın atı var.

Xerabat said:
Atın kafası neden gövdesi kadar? Oyuna "at kafası" skilli mi geliyor yoksa  :iamamoron:
:grin:

Nedense resimlerde öyle gözüküyor ama göreceğimiz at aşağı yukarı şöyle olur: https://www.taleworlds.com/Images/News/blog_post_81_taleworldswebsite_02.gif

OktayHan said:
Artık neredeyse her blogun başında, ortasında veya sonunda oyun ile ilgili bir şeyler yayınlayacaklarına dair göndermeler yapıyorlar. Umarım bunun da içi boş değildir ve bu yılı da bu tarz mesajlarla devirmezler.

toplam 84 geliştirici günlüğü yayınlanmış
bu günlüklerin 8 tanesi gamescom ve ya ekibimizle tanışın ve benzeri oyuncuyu pek ilgilendirmeyen bloglar
Kalan 76 geliştirici günlüğü içinde oyuncuyu ve modcuyu ilgilendiren bloglar  bannerlord da mod geliştirme, ordular nüfuz, silah fizikleri 1 ve 2, imparatorluk 1 ve 2, oyun motoru, ters kinematik, silah blogları(yakın ve uzak olmak üzere 2 tane var ), üretken gelişimler, asker toplama sistemleri, strateji haritası, krallık yönetimi, dövüş yapay zekası, ısı haritaları ,grup hızı ve asker toplama olmak üzere 18.
Kalan 58 blog oyuncunun oyunu oynarken, modcunun mod yaparken fark edip etkilenmesi gereken konuları işliyor
58 Hafta 14.5 ay yapıyor
Boş mu dolu mu karar ver şimdi

ajtunc said:
OktayHan said:
Artık neredeyse her blogun başında, ortasında veya sonunda oyun ile ilgili bir şeyler yayınlayacaklarına dair göndermeler yapıyorlar. Umarım bunun da içi boş değildir ve bu yılı da bu tarz mesajlarla devirmezler.

toplam 84 geliştirici günlüğü yayınlanmış
...
Kalan 58 blog oyuncunun oyunu oynarken, modcunun mod yaparken fark edip etkilenmesi gereken konuları işliyor
Buradan bakarsak boş gibi geldi bana, boşluk doldurmaca

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom