Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Eraslet123 said:
Cunning Fox said:
Ya bide şu olay var, adam elinde koskoca tokmak ile atla bize doğru geliyor savunma yaptığımızda da sanki normal kılıçmış gibi savunma yapıyoruz(bazen düşüyor düşmesinin sebebi atın çarpması karıştırmayın). bence ağır silahlar diye katagori eklenmeli ve ağır silahlarlada vurulduğunda kalkan kullanıyor olsak bile düşmeliyiz ya da savruladabiliriz.
Öyle olsaydı kılıç kullanan 1 kişi bile olmazdı.Herkes balyoz,çekiç,tokmak alırdı.
Kardeş silah hızı diye bişey var. tokmaklı adam vurana kadar kılıçlı adam gebertir onu. benim dediğim azcık daha savurması.

Cunning Fox said:
Eraslet123 said:
Cunning Fox said:
Ya bide şu olay var, adam elinde koskoca tokmak ile atla bize doğru geliyor savunma yaptığımızda da sanki normal kılıçmış gibi savunma yapıyoruz(bazen düşüyor düşmesinin sebebi atın çarpması karıştırmayın). bence ağır silahlar diye katagori eklenmeli ve ağır silahlarlada vurulduğunda kalkan kullanıyor olsak bile düşmeliyiz ya da savruladabiliriz.
Öyle olsaydı kılıç kullanan 1 kişi bile olmazdı.Herkes balyoz,çekiç,tokmak alırdı.
Kardeş silah hızı diye bişey var. tokmaklı adam vurana kadar kılıçlı adam gebertir onu. benim dediğim azcık daha savurması.
Eğer tokmaklı kullanmayı biliyorsa kılıçlı yaklaşmadan indirir onu. Hadi olmadı blok yapıp rakip sersemleyince indirir tokmağı.

samurayahmet said:
Cunning Fox said:
Eraslet123 said:
Cunning Fox said:
Eğer tokmaklı kullanmayı biliyorsa kılıçlı yaklaşmadan indirir onu. Hadi olmadı blok yapıp rakip sersemleyince indirir tokmağı.
Belkide karşısındakide produr. Normal şartlar altında kılıçlı kazanır.

Cunning Fox said:
samurayahmet said:
Cunning Fox said:
Eraslet123 said:
Cunning Fox said:
Normal şartlar altında iki tarafta kazanamazlar. Birisinin kazanması için diğerinden daha iyi oynaması gerekir.

samurayahmet said:
Cunning Fox said:
samurayahmet said:
Cunning Fox said:
Eraslet123 said:
Cunning Fox said:
Normal şartlar altında iki tarafta kazanamazlar. Birisinin kazanması için diğerinden daha iyi oynaması gerekir.
Tamam Ahmet sen haklısın. bu konuyu kapatalım artık.

Normal şartlarda tabikide kılıçlı kazanır. Bir kere mantıklı düşünün adamın kılıç hızı var yani savunmayı iyi becerirse kılıçlı balyozlu alması imkansız gibi bişey olur helede birbirlerine yakınlarsa

Warbandda kullandığınız silahtan çok oyunculuk önemlidir.İster abazan baltası alın ister bambu mızrak çok iyi bir oyuncu(yani sizden üstün bir oyuncu) sizi her türlü alır.Onu almanızın tek yolu teamplaydir.Zaten publictede pek teamplay yapan klan kalmadı.

Umarım oyunda çevreyle etkileşim geliştirilmiştir. elbisenin, çimlerin dalgalanması, öldürülen adamın kılıcın savrulma yönüne göre düşmesi, dinamik objeler vs. gibi.

minnakodunum said:
Umarım oyunda çevreyle etkileşim geliştirilmiştir. elbisenin, çimlerin dalgalanması, öldürülen adamın kılıcın savrulma yönüne göre düşmesi, dinamik objeler vs. gibi.
+1

neden bu kadar uzun sürdü ya adamlar yılda 2 oyun çıkartıyorlar artık gelsin bannerlord ta oynayalım fiyatıda çok merak ediyorum 60 felan olur gibi geliyor

ya oyun icin benim bi onerim daha vardi daha dogrusu istegim insallah artik bi adama darbe vurdugumuzda kilicimiz adamin icinden oylece gecip gitmez ne igrenc sey ya adami kesiyosun icinden geciyo normal sartlarda herifin ortadan ikiye bolunmesi lazim ama sadece afallayip biraz can kaybedip eski yerine donuyor sanirim(umarim)bu sorunu yeni fizik motorunda kaldirmislardir  :roll:

minnakodunum said:
zaten dalgalanmazsa sorun olur rüzgar varmış çünkü oyunda

minnakodunum said:

Büyük ihtimal onların tamamı olacak ama bence oyun daha canlı olsa yani ;Bir şehrin sokaklarında gezerken sokaktakiler heykel gibi durmasa bir şeyler yapsalar . Sokaklarda oyun oynayan çocuklar olsa.Geceleri sokaklarda meşaleler olsa . Askerler sokaklarda dolaşıp asayiş yapsa vb.

Ben çok yenilik olacağını sanmıyorum büyük bir ihtimalle eskisi gibi saçma olacak özellikle kale kuşatmaları çok saçma.Ülke yönetiminde diplomasi yok.Derebeylerin krallara saygısı yok.Vergi alma yok.Belirli bir mesleğe girme yok oyunda tek yaptığımız şey savaşmak.İnşallah adam gibi birşey yaparlar çok uzun sürdü ama hala çıkmadı 2 yıl geçti bare 1 video koyuverinde bakalım az izleyelim.2 yıldan beri yapamadılar inşallah saçma olmaz.M&B Warband da kan efektleri çok kötüydü.Psikopat deyilim ama oyunda mesela kılıç darbesiyle kafa kopması felan olsun kan fazla olsun.Atla bir adama mızrak soktuğumuz zaman adamın sırtından çıksın ağzından kan felan gelsin.İnsana savaşın zorluğunu, korkusunu azda olsa hissettirsin.Ordular düzenli olsun.Bu konumda kal dediğim zaman adamlar karman çorman diziliyorlar bu düzelsin.Savaşlarda sancak felan taşıyanlar olsun.Meslekler olsun para kazanmak için sadece savaşmayalım veya ticaret yapmayalım.Kendimize bir şehirde ev alabilelim.Evimize girip vakit geçirelim.Balık felan tutalım.Şehirler kalabalık olsun.Yapabileceğimiz etkinlikler olsun.O zaman tadından yenmez  :mrgreen:

Geçen  bi konuda arkadaşın biri taleworlds ile paradox un ayrıldıklarını yazmıştı eğer doğruysa bu yüzden çıkmamış olabilir. Bu arada eğer neden bu değilse aradan 4 senede geçse ben beklerim yeterki güzel olsun. Bu arada biz bannerlord olacaksak bayanlar için bannerleydi nasıl olur :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom