Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
arkadaşlar şu üç tane fıçı şeklindek yer hakkında aklıma bişey geldi bence savaşta canın azaldıkça oradaki kutulardan yiyecek yiyerek canımızın azda olsa yükselmesi sağlanacak ne dersiniz bu düşünceye ? :grin:
twdd_03_inventory.jpg

Bekoberk said:
arkadaşlar şu üç tane fıçı şeklindek yer hakkında aklıma bişey geldi bence savaşta canın azaldıkça oradaki kutulardan yiyecek yiyerek canımızın azda olsa yükselmesi sağlanacak ne dersiniz bu düşünceye ? :grin:
twdd_03_inventory.jpg
O kutulara zaten bir açıklama getirildi. Atlıların piyadelere göre 3 tane daha silah vb. taşıyabilmesini sağlıyor.

Bekoberk said:
twdd_03_inventory.jpg

Oyunun yapısına ve gerçekçiliğe ters. Sen Knight'ı Metin2'yi falan azalt bence.

o zaman başka bir tesbit yapayım konunun 1. sayfasında biyer var
Warband’de yer alan ırklar doğal olarak savaşçı kabileler halinde oyunda yer alacaklar.
savaşçı kabileler diyor belki daha küçük ülkeler hatta şehir ülkeleri hz muhammed zamanında olduğu gibi olabilirmi olmazsa lütfen sert vurmayın :grin:

Bekoberk said:
o zaman başka bir tesbit yapayım konunun 1. sayfasında biyer var
Warband’de yer alan ırklar doğal olarak savaşçı kabileler halinde oyunda yer alacaklar.
savaşçı kabileler diyor belki daha küçük ülkeler hatta şehir ülkeleri hz muhammed zamanında olduğu gibi olabilirmi olmazsa lütfen sert vurmayın :grin:

Ne yazık ki oyunu yapan biz değiliz ufaklık. Ayrıca Hz.Muhammed zamanında şehir devleti falan yoktu. Bildiğin kabile kabile yaşıyorlardı. Şehir devletinin en güzel örneği için Venedik'e bak.

Deli Paşa said:
O kimliği belirsiz üçlü için ben de bir teori atayım ortaya: Onlar binekten kaynaklanan bonus envanter boşlukları. Yani, süvari birimleri toplam 7 çeşit silah taşıyabilecek. (Zamanında bunu önermiştim öneri bölümünden.)

Açıklama getirildi derken ? arkadaş teorisini ortaya atmış sadece.

Silah olması bana göre imkansız, 7 slot olursa ne denge kalır ne bişey her silahı taşırız. 4 slot gayet yeterli.

Inanch-Bilge said:

Silah olması bana göre imkansız, 7 slot olursa ne denge kalır ne bişey her silahı taşırız. 4 slot gayet yeterli.
ben de tam bunu düşünüyodum öyle olsa oraya bi sürü ok koyarım okum bitmez :grin:

Lucifers Heritage said:
Deli Paşa said:
O kimliği belirsiz üçlü için ben de bir teori atayım ortaya: Onlar binekten kaynaklanan bonus envanter boşlukları. Yani, süvari birimleri toplam 7 çeşit silah taşıyabilecek. (Zamanında bunu önermiştim öneri bölümünden.)
Inanch-Bilge said:

Gözümden kaçmış afedersiniz :oops:

http://www.taleworlds.com/Images/Gallery/Bannerlord_09.jpg
zırhları warbanda göre çok daha iyi çok gerçekçi duruyor zincirlerinin köşeye gelen tarafları çekik çekik deil yani surlarda çok güzel sizce hangi ırk ? :grin:
bide bi sorun var eller hep yumruk olarak duruyo bence ara sıra açılması kapanması yani ellerin oynaması gerekiyo yani öyle olsa iyi olur :grin: bu kadarı yeterde artar bile ama zor deilse yapmalılar ben siz ne dersiniz ? :grin:
acaba oyundaki saç ayarlarında peste olduğu gibi kıvırcık düz dalgal ıayarı olacakmı çünkü oradaki nöbetçinin saçı kıvırcık gibi :grin:
diğer resimlerde hep düz saçlı adamlar var :grin::grin:

Deli Paşa said:
Şimdi bu resmi incelerken birşey takıldı gözüme, sağdaki muhafızın sakalı ile saçı farklı renkte. Ayrı ayrı ayarlayabilecek miyiz acaba?
güzel tespit :grin: belliki öyle olacak oyuna değişik bi fonksiyon katılmış olur yapılmasada yapılsada olabilir bence

bide adamın zırhında çanta gibi bi şey var acaba o neki büyük ihtimalle zırhın bir parçasıdır :grin: ama yinede merak ettiriyor

Acaba karşımızdaki lordlara fiziksel etkide bulunabilecekmiyiz. Mesala bir savaşta darbede gözü çıksa. Bir sonraki karşılaşmamızda gözü bantlı falan olsa. Veya yüzünde yara olsa. Bunun intikamını alıcam diye laflar falan etseler. Sizce nasıl olur

Öncelikle merhabalar,
Uzun süredir takip ediyorum forumu ve bu başlık altında yazılanları.
Bir kaç öneride bulunmak istedim.

Oyunda itemlerin (yani kılıç,yay vs.) çeşitliliği olması bağlayıcı bir unsur en azından benim için.Gezdiğimiz her şehirde benzer ama özellikleri farklı silahlar yerine  her ulusun kendilerine öz silahlarını barındırsalar mesela..  Her şehirde demirciler olsa  özel kılıç,yay,arbalet yaptırabilsek.Örneğin ; oyun içerisindeki itemlerden bağımsız Sparta Miğferi , Achilles Kılıcı , Roma Ciriti ve kılıcı olsa bunları demircilere sipariş verebilsek  ne iyi olurdu veyahut kendimiz yapabilsek? Sonuç olarak eski çağ oyunu ve bağımsız bir birlik lorduyuz Şehirlerin pazarlarında bulunan dandik silahlar yerine bir farklılık olması açısından düşünülebilir : )

Mızrakların kullanımı üzerine daha çok geliştirme yapılmalı.Yeri geldiğinde  mızrağı fırlatabilelim yeri geldiğinde yakın  mesafe de olsa bir kılıç gibi kullanabilelim.. Hadi ordan bu nasıl olucak diyebilirsiniz ? Şöyle Warband ve F&S 'den yola çıkarak yakın mesafelerde mızrak kullanımı çok itici ve siniri bozucuydu.Mızrak sadece saplamak için kulanılmaz.Ufak bir animasyonluk hareket ile boğazına çizik atılabilir mesela rakibin  :?:  En çok kullanmak istediğim silah mızraktır ama beklenti dışı olunca kılıca kalıyoruz. Hep aynı silah ilede sııcı hal alıyor oyun.

Tam isabet giden okların gidişini gösteren bir animasyon olsa ufaktan ? Her okun  gidişi değil de mesela belli bir mesafeden direk kafaya giden ( Örn; Sniper Elite' de merminin gidişi gibi )

Lithium26 said:
Acaba karşımızdaki lordlara fiziksel etkide bulunabilecekmiyiz. Mesala bir savaşta darbede gözü çıksa. Bir sonraki karşılaşmamızda gözü bantlı falan olsa. Veya yüzünde yara olsa. Bunun intikamını alıcam diye laflar falan etseler. Sizce nasıl olur
Aldu1n said:
Öncelikle merhabalar,
Uzun süredir takip ediyorum forumu ve bu başlık altında yazılanları.
Bir kaç öneride bulunmak istedim.

Oyunda itemlerin (yani kılıç,yay vs.) çeşitliliği olması bağlayıcı bir unsur en azından benim için.Gezdiğimiz her şehirde benzer ama özellikleri farklı silahlar yerine  her ulusun kendilerine öz silahlarını barındırsalar mesela..  Her şehirde demirciler olsa  özel kılıç,yay,arbalet yaptırabilsek.Örneğin ; oyun içerisindeki itemlerden bağımsız Sparta Miğferi , Achilles Kılıcı , Roma Ciriti ve kılıcı olsa bunları demircilere sipariş verebilsek  ne iyi olurdu veyahut kendimiz yapabilsek? Sonuç olarak eski çağ oyunu ve bağımsız bir birlik lorduyuz Şehirlerin pazarlarında bulunan dandik silahlar yerine bir farklılık olması açısından düşünülebilir : )

Mızrakların kullanımı üzerine daha çok geliştirme yapılmalı.Yeri geldiğinde  mızrağı fırlatabilelim yeri geldiğinde yakın  mesafe de olsa bir kılıç gibi kullanabilelim.. Hadi ordan bu nasıl olucak diyebilirsiniz ? Şöyle Warband ve F&S 'den yola çıkarak yakın mesafelerde mızrak kullanımı çok itici ve siniri bozucuydu.Mızrak sadece saplamak için kulanılmaz.Ufak bir animasyonluk hareket ile boğazına çizik atılabilir mesela rakibin  :?:  En çok kullanmak istediğim silah mızraktır ama beklenti dışı olunca kılıca kalıyoruz. Hep aynı silah ilede sııcı hal alıyor oyun.

Tam isabet giden okların gidişini gösteren bir animasyon olsa ufaktan ? Her okun  gidişi değil de mesela belli bir mesafeden direk kafaya giden ( Örn; Sniper Elite' de merminin gidişi gibi )

birde iki çeşit pazar olabilir karışık olur fakat birinde savaşta elde edilen başka ülkelerin itemleri birinde yerli malı yurdum malı ne dersiniz :grin:

bide fiziksel etki olayı olsa çok iyi olur ölmüyolar bari bikaç çizik atakta sonsuz hayatları boyunca bizi hatırlasalar :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom