Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
İşte Yavuz o yüzden atlı da piyade de kılıçlı adamlar olmalı(Süvari daha güzel olur). Yine kargıcılar olsun onlara da birşey demiyom. Yani Moğollar o efsane kılıçlı ön savaşçılarıyla büyüdü.

Aslında khergitler oyundaki en güçlü ırk. Bunu dengeleyebilmek için de zayıflatmaya çalışılmış. Sonuçta da kuşatmada çok zayıf kalıyorlar. Ama aklı selim birisi khergitlere karşı meydan savaşına girmez.

Singleplayer bir yana, multiplayerds khergit ırkı sunuculardan yasaklanıyor genelde. Aşırı hızlı ve uzun menzilli savaşçıları var. Çok büyük bir güç farkı yaratıyor.

YavuzTigin said:
Gerçeğe uygun yapılmış yani zaten Türk savaşçıları atından inip yerde savaşmayı onursuzluk olaral görürler Şah İsmailin ordusu tamamen süvariydi, Osmanlıda o nalet olası yeniçeri ıcağının kurulma sebebide elit piyade yetiştirmek, her vakit sipahi sayısı daha üstündür.
Türkmeni atından indiremediği için rumdan sırptan asker devşirmiş

Türk atsız , kuş kanatsız olmaz

Atın üstündeki Türk değilse yüktür.
Çin kaynaklarında Tonyukuk'un ordusunun 3'de birinin piyade olduğu yazıyormuş diye okumuştum bir yerde ama... Sibiryadaki Türklerin de çoğunlukla piyade kuvvetler barındırdığını sanıyordum?

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Aslında khergitler oyundaki en güçlü ırk. Bunu dengeleyebilmek için de zayıflatmaya çalışılmış. Sonuçta da kuşatmada çok zayıf kalıyorlar. Ama aklı selim birisi khergitlere karşı meydan savaşına girmez.

Singleplayer bir yana, multiplayerds khergit ırkı sunuculardan yasaklanıyor genelde. Aşırı hızlı ve uzun menzilli savaşçıları var. Çok büyük bir güç farkı yaratıyor.

Aslında ben hiç o yönlerini görmedim. Kargıcılar şövalyeler karşısında güçsüz kalıyor. Kergitli kargıcıtam vurcakken şövalye dönüyor Kargıcı da hız olmadan güçlü vuramadığından yavaşlıyor o anda kelle gidiyor. Ya da yavaşlamadan dönmeye çalışıyor, o zamanda kargı ağaca falan çarpıyor ozamanda öyle kelleyi vuruyorlar

Olabillir Safevi Osmanlı döneminden bahsettim ben daha çok,
Attilanın ordusunda 400.000 at olduğu bu sebeptenRomaya girmediği söylenir orta avrupada macar otlaklarında kalmak zorunluluğu vardı, mohaç ovası falan çok geniş ovalar (savaşın yeri bilr tespit edilemedi kanuni layoş un) orada at otlatıyordu ama avrupada kuzey karadenizde kaynaştığı kavimleri yaya savaşa sokuyor. Az bir miktar.

Tonyukuku sanmıyorum ama bilmiyorumda , Atsız romanında yayalardan hiç bahsetmezdi ama romandan tarih öğrenilmez tabii

Kergitler oyundaki açık ara en güçlü ırk (kuşatmaları saymazsak) az para ile çok güçlü bir ordu oluşuyor ve çok hızlı elit birlik elde ediliyor

colombos said:
Kergitler oyundaki açık ara en güçlü ırk (kuşatmaları saymazsak) az para ile çok güçlü bir ordu oluşuyor ve çok hızlı elit birlik elde ediliyor
Sadece Rodok çavuşlarından oluşan bir orduyla (yakın dur , yakın dur , yakın dur yaparak) atl okçuların oku bitene kadar birkaç kayıp verirsin ama atlı okçuların oku bitipde yakın dövüşe girdiklerinde dökülürler.

Not:Asker sayısı eşit olarak savaşa girildiğinde.

O teoride tamamının atlı okçu olması gerekiyor. Kargıcı ya da tek tük piyade olma olasılığı da var. Yine de okların bitmesi ya da rodokların kalkan arkasında beklemesi aşırı kusurlu bir plan. Her ne kadar kalkanlar sağlam da olsa atlara yetişemezler. Yukarda olan kazanır.

M.ArdA said:
Mayıs ayında Taleworlds'e oyun müzikleri yollanmış diye bir şey duydum. Yakındır yeni bir trailer.
M.ArdA nın istihbarat sağlam güveniyorum

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom