Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
NyberCraft said:
MeteHan16 said:
Bana göre bekletmemelerinin sebebi oyuncu isteklerini karşılamaya çalışmaları birçok oyuncu istekte bulunuyor bunların bazıları yapılması zor şeyler örnek olarak çocuk olayı bunun oyuna eklenmesi güzel ama yapılması zor birşeydir bence bu gibi isteklerinizin karşılanması için beklemek şart !!
Bence animasyonu kolay iş. Ama kodlarda zorlanırlar. Kanatimce uğraşılsa yapılabilecek birşey.

Animasyon kolay mı?Gerçekçi olması için milim milim hareket etmesi gerekir modelin.Tabi tam herkes milim yapmıyor.

Jardel24 said:
NyberCraft said:
MeteHan16 said:
Bana göre bekletmemelerinin sebebi oyuncu isteklerini karşılamaya çalışmaları birçok oyuncu istekte bulunuyor bunların bazıları yapılması zor şeyler örnek olarak çocuk olayı bunun oyuna eklenmesi güzel ama yapılması zor birşeydir bence bu gibi isteklerinizin karşılanması için beklemek şart !!
Bence animasyonu kolay iş. Ama kodlarda zorlanırlar. Kanatimce uğraşılsa yapılabilecek birşey.
Kod da zorlanırlarmı karşında lise öğrencileri yok zaman alır diyecektin heralde
Ben kodlarda zorlanırları zaman alır anlamında söyledim zaten ayrıca tonlarca kod gerekir.

Birşey sorcam ben bannerlordu alamıycam warbanda devam edicem şimdi bu bannerlord çıktı diye warband geri planda kalırmı talewords warbandda güncelleme yapmayı filan bırakırmı veya warband oynayan kalmazmı?

Aklıma gelmişken birkaç öneride ben yapayım.

* Bence diplomatik anlaşmalarda önem verilmeli. Örneğin Svadya Krallığı Lordu , Nord'un topraklarını girmemeli. Böyle birşey olduğu takdir de savaş çıkmalı. Yada askeri geçiş antlaşması yapmalılar.

* Lordlar'a "Sadakat" gibi özellikler eklenmeli, Böylelikle Sadakat'ı düşük Lordlar taraf değiştirmeleri daha kolay olur.

* Savaştan önce askerlerimizin dizilimini ayarlamalıyız ( Kuşatmalarda çok işimize yarar)

Erchamion said:
önceden millet burada öneri yapardı, şimdi herkes oyun yapımcısı olmuş, yok şu zor yok bu zor diyor. Hani siz nasıl diyorsunuz "Türkler garip insanlar"

Sadece animasyonun zahmetli olduğunu söyledim ben.Yani sözün bana da dahilse.

mountblade4ever™ said:
Aklıma gelmişken birkaç öneride ben yapayım.

* Bence diplomatik anlaşmalarda önem verilmeli. Örneğin Svadya Krallığı Lordu , Nord'un topraklarını girmemeli. Böyle birşey olduğu takdir de savaş çıkmalı. Yada askeri geçiş antlaşması yapmalılar.

* Lordlar'a "Sadakat" gibi özellikler eklenmeli, Böylelikle Sadakat'ı düşük Lordlar taraf değiştirmeleri daha kolay olur.

* Savaştan önce askerlerimizin dizilimini ayarlamalıyız ( Kuşatmalarda çok işimize yarar)
zaten sadakat var kralına sadıksa taraf değiştirmez veyatta krallıkla arası iyise...

Bence kralında bir ailesi olsun kızları oğulları olsun onlarla evlenebilelim (bide oyunda aldatma olsun karımızı başka leydiyle aldatalım)

Market said:
Bence kralında bir ailesi olsun kızları oğulları olsun onlarla evlenebilelim (bide oyunda aldatma olsun karımızı başka leydiyle aldatalım)
aslına mükemmel birşey kralın kardeşleri tahtta hak talep etsin, iç savaşlar olsun kralın kızı ile evlenip kralın oğlu yoksa krallık tahtıına geçelim eğer oğlu varsa taht için yarışıp kralın gözüne girelim, Divan olsun bütün lordlar toplansın tartışsın kral da son kararı açıklasın, kadı lar olsun. hapis cezası yeriz hapiste gerçekten bekleriz veyatta para cezası falan yeriz :smile:

muhteşem yüzyıldaki gibi soğuk savaşlar olsun.Hürrem dalsın herkese öldürsün oğlunu tahta geçirsin.

Şaka maka şu ziyafetlerde,kalelerde ve şehirlerde adamlar taş kesilmiş gibi duruyor onları hareket geçirsinler =D En azından konuşurken felan sesleri çıksın =D

nord ve rodok krallıklarınada atlı birlik eklense iyi olur ... ayrıca savaş esnasında yada kale ve şehir savunmalarında ekranın sağ üst köşesinde süre olsa xxx süre sonra lord xxx yardıma gelecek diye nasıl olur sizce ...

nemesisalper said:
nord ve rodok krallıklarınada atlı birlik eklense iyi olur ... ayrıca savaş esnasında yada kale ve şehir savunmalarında ekranın sağ üst köşesinde süre olsa xxx süre sonra lord xxx yardıma gelecek diye nasıl olur sizce ...
Doğru aynı BFME1 oyunundaki gibi.Orada da öyleydi.Bir savaştayken 10 dk sonra rohan süvarileri burada olacak diye.Mantıklı olur aslında

İlk önerin olmaz. Nord ve rodok ırklarının özelliği piyadeleri. Birisi en iyi saldırı piyadelerine diğeri de en iyi savunma piyadelerine sahip. At çok yanlış olur. Krallıklar arası norm bir denge var. Bunun korunması gerekir.

nemesisalper said:

Icelandic+horse.jpg
Nord'ların atları yok çünkü bunlardan birine binip savaşa gidersen düşmanın seninle savaşmak yerine dalga geçer.

Ragnor said:
nemesisalper said:

Icelandic+horse.jpg
Nord'ların atları yok çünkü bunlardan birine binip savaşa gidersen düşmanın seninle savaşmak yerine dalga geçer.

:grin: Haklısın ona bakılırsa nordları vikinglerin yerine koymakta yanlış çünkü vikinglerin okçu askerleri yoktu onlarda ok ile savaşmak korkaklık olarak görülüyordu.
Nordlar oyunda daha çok vikinglere(kuzeylilere)yakın olduğu için söyledim.

Co-Op olayı için ayrı bir save tutulabilir (Örn: Yeni bir oyun blahblah... > Tek kişi/İşbirlikli > Arkadaşınızı davet edin. >(karşı ekrandan steam aracılığı ile davet gelir.)> Bağlanılıyor, lütfen bekleyiniz... > (hikaye seçme zımbırtıları her oyuncu için ayrı olacak.) > (eğer sen önce bitirdiysen.)Diğer oyuncu bekleniyor... > ... sokaklarında gezintiye çıkarken karşına bir grup silahlı serseri çıktı.) ve o arkadaş gelmeden girilemez o şekilde olabilir.

Ezio Auditore (1459) said:
Co-Op olayı için ayrı bir save tutulabilir (Örn: Yeni bir oyun blahblah... > Tek kişi/İşbirlikli > Arkadaşınızı davet edin. >(karşı ekrandan steam aracılığı ile davet gelir.)> Bağlanılıyor, lütfen bekleyiniz... > (hikaye seçme zımbırtıları her oyuncu için ayrı olacak.) > (eğer sen önce bitirdiysen.)Diğer oyuncu bekleniyor... > ... sokaklarında gezintiye çıkarken karşına bir grup silahlı serseri çıktı.) ve o arkadaş gelmeden girilemez o şekilde olabilir.
En büyük hayalim...

Ubsilon Xeforian Cioss said:
İlk önerin olmaz. Nord ve rodok ırklarının özelliği piyadeleri. Birisi en iyi saldırı piyadelerine diğeri de en iyi savunma piyadelerine sahip. At çok yanlış olur. Krallıklar arası norm bir denge var. Bunun korunması gerekir.
Ragnor said:
nemesisalper said:

Icelandic+horse.jpg
Evet Nord ve Rodoklar için en mantıklısı sadece piyade ve arbeletçi kuvvetlerden oluşmaları ama o zaman Lordlarında  da at olmaması daha iyi olmaz mı?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom