Resolved Mount & Blade II: Bannerlord - Belli Hatalar(Sorunlar) ve Çözümleri

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.3
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.
Merhaba sizlere hem kendi çözümlemiş olduğum hemde başka kullanıcıların çözümlemiş olduğu, Hataların çözümlerini bir araya topladım.
Aşağıdaki çözümler işinize yaramadıysa aldığınız hatayı yorum olarak bırakın yardımcı olmaya çalışırım.
Yeni hatalar ve çözümleri oldukça güncellenecektir.

Oyun Açılmama
Sorun Msvcp140.dll dosyasının eksikliğinden oluşmaktadır. Sistem dosyalarınızın içinden bulup Oyunun klasöre atın.
Crash
-Belgeler/Mount & Blade II Bannerlord/Game Saves[Sağ tıklayıp salt okunurdan çıkartın
-Daha sonra Game Savese girip nativeye sağ tıklayıp yine aynı işlemi yapın.
-Daha sonra gördüğünüz gibi save_004 hata veriyor.
-Sizde hangi save hata veriyorsa silin. Salt okunurdan çıkardığımız için oyun açıldığında save kendisi geri gelmiyor ve -oynayabiliyorsunuz.
-Auto saveden devam etsekte yinede hiç oynayamamaktan iyidir. Sadece bi kaç dakika geriden başlıyosunuz.
Beyaz Ekran
-Öncelikle; Steam/steamapps/common/Mount & Blade II Bannerlord/bin/Win64_Shipping_Client dizinine gidin.
-Burada bulunan ''TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher'' dosyasına sağ tıklayın. Daha sonra ''Grafik İşlemciyle çalıştır'' sekmesinden ''Varsayılan grafik işlemciyi değiştir'' e tıklayın.
-Ekrana oyun bilgileri ile birlikte Nvidia denetim masası gelecek.
-Oyun bilgilerinde 2. şık olan ''Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin'' butonundan ''ENTEGRE GRAFİK'' i seçin ve uygulayın.
Application Crash
1-BeIgeIerimdeki bannerIord dosyasındaki son kayıt hariç tüm kayıtIarınızı siIin.
2-Steamden oyuna sağ tıklayıp hiç bir beta programına katılma deyin
Kasma Sorunu
[!]-Öncelikle bilgisayarınızın sistem gereksinimlere uyumlu olduğundan emin olun.
-Oyun grafiklerini düşürebilirsiniz.
-Ekran görüntü ayarını düşürebilirsiniz.
-Görev Yöneticisinde ki gereksiz çalışan programları kapatabilirsiniz.
Anlık Takılmalar
Oyunun veya bilgisayarınızın ses düzeyi yüksek ise onu azaltın.

Bu çözümler haricindeki hatanızı düzeltebilicek Ek Çözümler;
-Mod dosyalarınızı kaldırıp oyuna girmeyi deneyin.
-Steam'dan oyunu doğrulamayı deneyin.
-DLL Files programıyla bilgisayarınızdaki eksik sistem dosyalarını bulun ve otomatik indirin.
-Driver'inizi güncelleyin
-Anti Virüs programını kapatıp deneyin
-Bilgisayarınızda Anti Virüs ile tarama yapın

Hatanız çözüldüyse bir yorum bırakmayı unutmayın :smile:

Kasma ve ani takılmalar biraz geçersiz fakat onun dışında yararlı post emeğe saygı, eline sağlık.
Oyun henüz erken erişimde olduğu için bu tarz şeyler görmek mümkün, ellerinden geldiğince güncellemelerle giderildiğini düşünüyorum. Böyle sorunların çözümü güncelleme hariçinde olacağını düşünmüyorum.

Oyun henüz erken erişimde olduğu için bu tarz şeyler görmek mümkün, ellerinden geldiğince güncellemelerle giderildiğini düşünüyorum. Böyle sorunların çözümü güncelleme hariçinde olacağını düşünmüyorum.
Evet bunlar herkeste görülen sorun, geçersiz olarak demek istediğim söylediğiniz çözüm önerileriydi.

Amacım kötülemek değil ama birkaçı gereksiz bilgi. Özellikle "kasma sorunu" ve "anlık takılmalar" kısmı. Kesinlikle çözüm bunlar değil.

Back
Top Bottom