Mount&Blade Biz Türkleri daha fazla önemsesin

Users who are viewing this thread

krosemo

Sergeant at Arms
arkadaşlar ben bu oyunu çok sevi,yorum ve beni üzen bu durumun artık son bulmasını istiyorum en azından bi şeyler yapılsın mesela
oyunun sitesi tamamen ingilizce neden türkçe dil seçeneği yok ??
forumda türkçe kısım var ama aşırı derece eksik ya forumda türkçe dil seçeneği olsun yada ayrı bir türkçe forum açılsın çünkü biz ingilizce forumdaki modları indirip oynamak istiyoruz ama ingilizcemiz yok diyo oyundan bişe anlamıyoruz türkçe çeviriler çok yetersiz biz mount&blade türk yapımı türk oyunu diye alıp oynuyoruz bu kadar rağbet gösteriyoruz ama yöneticiler bizleri neden bu kadar dışlıyor lütfen cevap yazcaklar yazdıklarımı iyice düşünüp yazsın ve hiç kimse inkar edemez ki bu oyunda türkler yeterince ön planda değil!!!!
deniliyor ki ingilizce çünkü oyunun evrensel olması gerek en azından türkçe dil seçeneğinin olmaması yapımcıların ayıbı

Oyunda Türkçe dil seçeneği başlangıçta olmasada paketle oldu zaten ve kusursuz seviyede idi.
Yapımcılar Türk olabilir ancak oyunu sırf Türklere özel yaparlarsa, kaç kişi orjinal alacak Türkiye de?
Ayrıca yöneticiler kimseyi dışlamıyor, dışlasaydı oturup Türkçe yama yapmakla uğraşmazlardı.
Ayrıca modları yapan Türk olmadıkça neden mod Türkçe olsun?
Türklerin yaptığı modlar zaten Türkçe oluyor.
Çeviri işide gönüllü kişiler tarafından yapılıyor. Ve ekip yeterince iyi çalışıyor forumda modları yavaş yavaş çeviriyorlar. Oyunda Türkler ön planda değil derken ne kasteddiğini anlayamadım. Bir Türk Devleti, Türk İmparatorluğu felan mı istiyorsun oyunda? Hiçbir medeniyet, milliyet, ırk oyunda ön planda değil hayali devletler var. Ayrımcılık yok.
Son olarak;
Oyun sürekli geliştiriliyor, ancak şunu söyleyebilirim sırf Türklere özel olması bencillik olur ve şirket batar.
Forum olarakda Türkçe forum yeterince geniş zaten, çoğu bilgi Türkçe modlarda dediğim gibi çevriliyor. Daha fazla açıklama istiyorsan sor cevaplayayım...

arkadaşım bi kere beni yanlış anlamışsın ben tamamen türklere özel bi oyun olsun demiyorum türkçe olsa oyunu kaç kişşi alacak demişsin sırf pirim yapmak için bişeyler yapılacaksa zaten yapılmasın üstelik türkçe forumda yapılan modların çoğu ingilizce oluyor ve bu beni kızdırıyor biz bu oyunu doğru düzgün oynayamıyacaksan neden aldık arkadaşım bu beni çok kızdırıyor demek istediğim ingilizce forumu bi şekilde türkçe yapmaya çalışsınlar ya da türkçe foruma taşımaya çalışsınlar sırf native oynamak için mi satın aldım ben oyunu :S

krosemo said:
arkadaşım bi kere beni yanlış anlamışsın ben tamamen türklere özel bi oyun olsun demiyorum türkçe olsa oyunu kaç kişşi alacak demişsin sırf pirim yapmak için bişeyler yapılacaksa zaten yapılmasın üstelik türkçe forumda yapılan modların çoğu ingilizce oluyor ve bu beni kızdırıyor biz bu oyunu doğru düzgün oynayamıyacaksan neden aldık arkadaşım bu beni çok kızdırıyor demek istediğim ingilizce forumu bi şekilde türkçe yapmaya çalışsınlar ya da türkçe foruma taşımaya çalışsınlar sırf native oynamak için mi satın aldım ben oyunu :S
SEn Türkçe mod yap biz de oynayalım

Türk yapımı modların çoğu betada ingilizcedir. Tam sürümde Türkçedir. Nedeni beta deneme sürümü dille uğraşmak uzun sürer.
Ayrıca ingilizce forumda zaten gerekli olan konular Türkçe haliyle burada.
Bknz: Son gelişmeler :smile:
Son olarak; emek harcıyor adamlar, uğraşıyorlar. Tabiki karşılığında bişeyler alacaklar ve sonuna kadar hakediyorlar. Çoğu insan yaptığı işten bişeyler gelir elde etmek ister. Kaldı ki Mount&Blade yıllardır geliştirilen ve hâla da geliştirilmeye devam edilen bir oyun. Karşılığında bişey almazlarsa nereye kadar geliştirebilirler sence oyunu? Kim yapar modelleri? Kim kodlama yapar gönüllü 1-2 insan mı? Warband çıkacak multiplayer sunucular olacak. Resmi sunucu masraflarını kim karşılayacak? Ve son olarakta forum? Bu kadar yüksek trafiği olan bir forumun masrafını kim karşılayacak.

arkadaşım saptırma konuyu türkçe dil seçeneğinden bahsediyorum ben mod geliştirme bölümü sence eksik değilmi yada türkçe forum

Bencede kesinlikle biz daha da çok önemsemeliyiz mesela ben sınıftan,mahalleden bir çok arkadaşıma bu oyunu öneriyorum sonra onlara oyunun cdsini felan yazıyorum.

Evet Fırat abi, "Görmemiş milletin M&B'si olmuş, tutmuş forumunu koparmış."

Forumu Türkçe kullanma seçeneği var ayarlarda, ancak "Türkçe Forum" hariç, İngilizce bilmedikten sonra başlıkları Türkçe görmenin de bir esprisi yok.
Vazgeçin şu oyunu Türklere mâl etmekten. Türk bir takım yaptı diye "Türkler M&B'i yaptı! :shock:" demek pek mümkün değil. 

Önemsiyor zaten.Bu arada warbandde creditse tıklamıştım dün sonunda forumdaki bazı arkadaşların isimleri geçiyor yardımcı olanlar ya da başka birşey sanırım ben mutlu oldum türk çoğunluktu gibi göründü ama yabancı daha fazla sanırım.

NODKRM said:
Evet Fırat abi, "Görmemiş milletin M&B'si olmuş, tutmuş forumunu koparmış."

Forumu Türkçe kullanma seçeneği var ayarlarda, ancak "Türkçe Forum" hariç, İngilizce bilmedikten sonra başlıkları Türkçe görmenin de bir esprisi yok.
Vazgeçin şu oyunu Türklere mâl etmekten. Türk bir takım yaptı diye "Türkler M&B'i yaptı! :shock:" demek pek mümkün değil.

Evet, katılıyorum. Zaten creditse baktığımızda takımın yarısının Hintli olduğunu görüyoruz (sonuçta Hintliler bilgisayar dahisi).

Gronax said:
Bencede kesinlikle biz daha da çok önemsemeliyiz mesela ben sınıftan,mahalleden bir çok arkadaşıma bu oyunu öneriyorum sonra onlara oyunun cdsini felan yazıyorum.
Oyuna yarardan çok zarar veeriyorsun  :wink:

Bende Armağan abinin yerinde olsam bende Türklere mâl etmezdim bu oyunu. Lan oğlum düşün biraz sadece Türk üzerine kurulu olsa oyunu herkes alır mı sanıyorsun? Sence oyun çıkınca bu forumdan kaç kişi alacak oyunu?

Türkler boğazına mı yetiyor ki oyuna para versin...

Şunu kabul edelim ki Türkler oyunda bir açık , hile bulmak için can atıyorlar. Herşeyi kolay yoldan elde etmeye çalışırız. Türkiye'de iyi oynuyor görünebilmek için veya birincilik yarışında olabilmek için herkes bir yol peşinde. Hiç kimse zevk alma peşinde değil.

Noventa said:
Gronax said:
Oyuna yarardan çok zarar veeriyorsun  :wink:

biliyorum neden söylediğini  :wink: aslında sadece bir arkadaşa cd yazdım onda da sadece oyunun setup'u vardı içinde crack falan yok yani

HALİ HAZIRDA 250BİNDEN FAZLA SATMIŞ OYUNU NE KADAR TÜRK ALDI DERSİNİZ 5BİN Mİ 10BİN Mİ
FİFA PES SATSIN TÜRKİYEDE 100BİN TÜRKÇE SPİKER BİLE YAPARLAR O DERECE HERŞEY AL GÜLÜM VER GÜLÜM
not: caps lock açık anlayın artık

Back
Top Bottom