Mount & Blade 2 icin isteklerimiz !

Users who are viewing this thread

1-)Köylere koruma için asker verebilelim.
2-)Siyah şövalye grubu olsun.
3-)Casuslar olsun, suikastçiler olsun. Casus ve suikastçileri geliştirme olsun.
4-)ticari kervan kiralayabilelim(malları yükleyip, satmak istediğimiz şehirlere yollayabiliriz.)

Evet, onlardan bahsediyorum. Kara şövalye daha adam akıllı bir çeviri olur sanırım. Siyah biraz garip olmuş.

1) Oyun Kalradya da geçmemeli ancak yine hayali bir diyarda geçmeli.
2) Daha çok faction olmalı ancak renkleri birbirine fazla benzememeli.
3) Oyuna şehri veya kalesi olmayan uzak bir diyardan göçmüş bir faction eklenebilir oyunun başında y krallığı uzak bir diyardan gelen x göçebelerini (kale veya şehir aldıktan sonra krallık olarak değişecek) tehdit olarak gördüğü için onlara savaş açtı diye bir yazı çıkar ve onlarda toplanıp y krallığının şehirlerini ele geçirmeye çalışır.
4) Ele geçirilen şehirlere ve onlara bağlı köylere ele geçiren krallığın halkı göçmeye başlar bu durumda meydanda ele geçiren krallığın köylüleri/şehirlileri de görülmeye başlar ayrıca o köyden iki krallığın acemileri de toplanılabilmeli (eğer orayı 3. bir krallık ele geçirirse aynı durum üç faction içinde geçerli olacak)
5) Sevilen modlar (yapan kişilerin izni ile) baştan (native gibi) yüklü olmalı ayrıca bunun yanında Taleworlds de birkaç mod yapabilir ve bu sayede birkaç harita falan olabilir.
6) Bazı npcler sıradan birimleri alırken sıradan birimleri alırken yanımıza sıradan bir birim olarak değil adı ve hikayesi olan bir yoldaş olarak geçmeli ( Warband de ki npclerden Marnid kervan başı, Bunduk herhangi bir rodok arbaletçisi ...) ancak bu karekterleri hanlardan da bulabiliriz
7) Bize hakaret edildiğinde (sadece soylu olarak başladığımızda değil genel olarak) bizde karşılık verebilmeliyiz örneğin "Normalde önüme çıkan ayak takımının boğazını keserim ama bugün iyi günümdeyim" (ya da öyle birşeydi) dendiğinde " Belki de ben senin boğazını keserim" diye karşılık verebiliriz ve eğer ordular normal meydan savaşında ki gibi savaşırsa ona "Adamların olmadan kılıcını bile tutamayacağını biliyordum" diyerek bu tartışmalar şehirde veya kalede çıktığında olduğu gibi arenada dövüşmek için en yakın şehre gidilir veya alttaki " Bu işi çabuk bitirmek istiyorum çünkü senin gibi biri için daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum topla ordunu " diyebiliriz bu seçeneği kalede kullanınca kaleden ayrılıp ordularınızla meydan savaşı yaparsınız (Not: Cevapların küfürlü olmaması için uğraştım umarım küfürlü ve hakaret içeriyor diye düşünmezsiniz)
8 ) Bizim karakterimizin ve npclerin de akrabaları olmalı.
9) Kervanlara ne taşıdıklarını sorabilelim (ticaret yaparken faydalı olur).

Çocuk yapma olsun bir kere sonra Lordlar ölsün. Din sistemi olsa güzel olur. Osmanlı'yı her oyununda bekliyoruz zaten ama maalesef olmuyor. Calradia da geçeceği için bi iki krallık daha eklense v1.011 den Warband'a geçtiği gibi harita daha da büyüse harika bi oyun çıkar ortaya.

Tektabanca28 said:
Yegane isteğim 512'lik ekran kartımı ve 384'lük ram'imi yormasınlar ki Bu çıkacak oyunu oynayabileyim.

Aynen ayrıca diplomasi işlerine önem versinler kültür değiştirebilelim.Hazır bir kaç kültür olsun.Seçelim krallığın kültürünü yapalım.

Ayrıca Warband ve MB1 sadece TW tarafından yapılmış.WFaS ve NW'de ortaklık olmuş diye biliyorum.Bu oyunu madem sadece TW yapacak, o zaman yer Kalradya olacaktır.

Bence kuşatmalarda kızgın yağlar multıplayerdaki gbi kapılar ve onu kırmak için şahmerdanlar olsun bide oyunda deniz savaşları olursa fena olmaz

En büyük isteğim warband'da haritada lan oynayabilmektir . Bu özellik diğer oyunda olursa muhteşem olacaktır!

Çok istediğim şeylerden biri mount blade sadece multiplayere yatırım yapsın yani onlin bir oyun olsun haritada bir sürü oyuncu ama bu harita devasa olacak bu olsun simcity mantığı ondadn sonra birlik oluşturalım adını kendimiz verelim ve zırhlarını özelliklerini kendimiz koyalım bununla ilgili mod varsa bana bilidirn lütfen :grin:

Napoleon savaşlarındaki gibi artilerry olacaksa kale kuşatmasında olsun  her nekadar kendileri yapmasalarda ekleyebilirlerdi.Kale yıkılsın düşsün kale yıkılsın.Mortar olsun tepeden bakalım yada işaretçi gibi bişey olsun büyükleri olsun küçükleri olsun
500-1000 kişilik savaşlar istiyoruz tabi canavar gibi pc lazım ama olsun.
Killcam olsun nası öldürdük adamı diye aşşada enemy killed yazsın skor olayı olsun arttıkça bişeyler açılsın.
Napolyon savaşlarında vardı kale yıkılma olayı ama güzel yıkılmıyordu kafamıuza taş düşsün ölelim yaralananalılm
Oyun ayarlarından kafa göz kopması olsun adamın ölüsünü kesebilelim singleplayrde kale kuşatılırken izeleylim düşsünler adamlar yansınlar yani savaşa o anda başlayalım herşşeyi görelim yani bayrak dikelim.

maslaktr said:
1- Oyun gene Kalradya'da geçsin. Harita genişletilirse iyi olur.

* kardeş bu maddeye katılmıyorum oyunun farklı olmasını bekliyoruz. Kalradya'nın değişmesi şart yeni imparatorluklar yeni ekipmanlar yeni askerler.

* bide haydutlara ait sığınaklar olsa güzel olur binevi kale gibi.
Bence şunlar olsa çok iyi olur

1)deniz savaşları olsun ama ad1257 deki gibi değil gemiyi filan sürek
2)bizden başka maceracılar olsun
3)patlatma gümletme tamir ettirme olsun
4)aşırı gelişmiş diplomasi
5)şehir inşa etme olsun
6)aile kuzen çocuk olsun köylerdede çocuklar olsa fena olmaz
7)gelişmiş arena, adam (taraf) tutan seyirci ve hakemler olsun
:cool:ağır darbelerde ölmeyen karakterler ölsün
9)din sistemi olsun
10)halkta savaşa katılsın nüfus sayımı olsun şehrin büyüklüğü düşünceleri yaş ortalamısı olsun
11)şehir, ülke cephanelri olsun, büyük ordular, ortak ordu, ülke ve lordlar arası davalarolsun

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,299195.0.html

burayı kullanırsanız Developerlar bu isteklerinizi oyuna ekler

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,299195.0.html Sabit bir konu var,ve hala güncel.

Back
Top Bottom