Mount & Blade 2 icin isteklerimiz !

Users who are viewing this thread

maslaktr said:
argon45 said:
En önemlisi 1. madde asıl :smile:

*kalradya'da mı geçsin diyosun yani :grin:
yeni harita; yeni topraklar,yeni mevsimler,yeni araziler , yeni savaş alanları demek :smile:
Benim bildiğim Britanyada geçiyordu neyse olsun Kalradya öyle bir yer varmıki yav? :grin:

M&B2 için elde zaten şehirleriyle devletleriyle soylularıyla hazır bir dünya var; Kalradya. Kalradya olmasın başka bir yer olsun dersek işin içinden çıkılmayabilir. Almanı Almanya'da, Litvanyalısı Litvanya'da, Japonu japonya'da geçsin der. Tabii bizimkiler boş durur mu hemen atlarlar Ne biçim Türk oyunu bu Türkiye'de geçsin Osmanlı olsun yeniçeri olalım, akıncı olalım vbg. En iyisi Kalradya'da geçsin isteyen de modlasın istediği ülkeyi konu alsın. Modlayamayanlar modçulara destek olsun.

İlla gerçek bir kıtada geçmesi gerekmiyor ama oyunun yepyeni olması için haritada bir etken yeni bir hayali dünya işte. Yeni İmparatorluklar gelicekse kalradya'da geçmemesi şart.

Serak said:
M&B2 için elde zaten şehirleriyle devletleriyle soylularıyla hazır bir dünya var; Kalradya. Kalradya olmasın başka bir yer olsun dersek işin içinden çıkılmayabilir. Almanı Almanya'da, Litvanyalısı Litvanya'da, Japonu japonya'da geçsin der. Tabii bizimkiler boş durur mu hemen atlarlar Ne biçim Türk oyunu bu Türkiye'de geçsin Osmanlı olsun yeniçeri olalım, akıncı olalım vbg. En iyisi Kalradya'da geçsin isteyen de modlasın istediği ülkeyi konu alsın. Modlayamayanlar modçulara destek olsun.

bence işin içinden çıkmaları zor olmaz, yapılacak tek şey ırkların neler olacağı. hem bizimkiler boş durmamış olsaydı kalradya oynamazdık, çoktan türkiye olurdu. yapanların osmanlıyı koyma merakı olduğunu da sanmıyorum. ve haberin olsun yeni oyunda modlama ya olmayacak yada çok zor olacak.
ZeRoCooL_41 said:
Ateşli silah saçmalığı olmasın da ne olursa olsun.

yayların isabet oranı 99 olmasında ne olursa olsun. ışın silahı bile olsa ses çıkarmam.

Yay Kullanmanında bir adabı vardır.Rüzgarın yönünü hesaplarsın,yayı nasıl gereceğini önceden düşünürsün.Ama hava yağmurlu ok yine mermiden hızlı gidiyor,hava rüzgarlı gene aynı hava güneşli yine aynı.nerede kaldı gerçekçilik? Rüzgarın geldiği yönü gösteren bir bar olabilir.

Zırh mesela bazı zırhlar var,darbe savurduğun zaman zırha işlemiyor kıvılcım çıkartıyor.Peki ne var adama sopa ile vuruyosun adamda koca kalın zırh var,darbe sonucu kan çıkıyor.Hiç odun zırha işlermi?

Bannerlordda bunlar geliştirilirse iyi olur.

luckylancer said:
Serak said:

bence işin içinden çıkmaları zor olmaz, yapılacak tek şey ırkların neler olacağı. hem bizimkiler boş durmamış olsaydı kalradya oynamazdık, çoktan türkiye olurdu. yapanların osmanlıyı koyma merakı olduğunu da sanmıyorum. ve haberin olsun yeni oyunda modlama ya olmayacak yada çok zor olacak.
ZeRoCooL_41 said:

yayların isabet oranı 99 olmasında ne olursa olsun. ışın silahı bile olsa ses çıkarmam.
Bizimkiler derken sen kimi anladın bilmem ben uyar uymaz diye düşünmeden Osmanlı Türk tarihi ile ilgili herşeyin oyuna sokulmasını isteyen ama orjinal oyun bile almayan kitleyi kastettim. Boş durmalarını da yanlış anlamışsın mod yapmalarını değil ''Bu nebiçim Türk oyunu'' ''Niye Osmanlı yok'' gibi saçma mesajların yağmasını kastettim ki bu forumda ilk oyundan beri çok örneği oldu.

ramazanhirkali said:
vay anasını sırf mount blade için bilgisayar almam lazım  :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*hiç bilgisayar almana gerek yok eğer sistem için alıcaksan, çünkü oyunun grafikleri filan hemen hemen aynı olur, belki tıpkısı olur :smile: yani bilgisayarın warbandı kaldırıyorsa bannerlord'u kaldırır.

Serak said:
luckylancer said:
Serak said:

ZeRoCooL_41 said:

Bizimkiler derken sen kimi anladın bilmem ben uyar uymaz diye düşünmeden Osmanlı Türk tarihi ile ilgili herşeyin oyuna sokulmasını isteyen ama orjinal oyun bile almayan kitleyi kastettim. Boş durmalarını da yanlış anlamışsın mod yapmalarını değil ''Bu nebiçim Türk oyunu'' ''Niye Osmanlı yok'' gibi saçma mesajların yağmasını kastettim ki bu forumda ilk oyundan beri çok örneği oldu.

sen daha az akıllı olan kesim adına yazmışın, pardon sana atarlandım  :razz:

ZeRoCooL_41 said:

katılıyorum kardeşim sana sonuçta orta çağ oyunu bu ateşli silahlar felan oyunun içine ediyor

Bide 'E' tuşuna basınca kalkanla vurulsun çoğu zaman tekme atarken kesiliyorsun

Bence çocuk yapma olmalı,diyalogların geliştirilmesi mesela kral olduğumuzda bize hanımım felan demesinler,diplomasinin geliştirilmesi,haritanın büyültülmesi ve din sisteminin olmasını istiyorum.

Oyuncuların Orman haydutları, dağ haydutları gibi gruplara katılabilme olanağı olsun istiyorum. Ortaçağ'da soylu olmayan insanların hatta belki soyluların da önünde olan seçeneklerden birisi de haydutluktu.

Bence oyun motorunu geliştirmeliler ve değişik tahta gibi malzemeleri kullanarak çeşitli kuşatma silahları yapmak.

Bunlar olsa daha güzel olurdu.

Öncelikle Mount and Blade Bannerlord'dan en büyük beklentim, popülerite amacıyla gerçekçilikten feragat edilmemesi. Eğer oyun arcade bir hal alırsa bu benim gibi sadık bir oyuncu ve daha birçoğu için büyük bir hayal kırıklığı olur. Aklımdaki diğer isteklere gelirsek:

1) Replay Sistemi:
Birçok oyunda bulunan--Il-2 Sturmovik, Dota 2--ve birçok oyuna sonradan modlarla eklenmiş--League of Legends-- replay sisteminin oyuncu kitlesini daha da heyecanlandıracağını düşünüyorum. Vidyo olarak değil, kod olarak kaydedilen, yarım saatlik bir oyunun ancak iki ya da üç megabyte yer tutacağı, oyunun kendi motoruyla bağlantılı çalışan bir replay sistemi, yapılan savaşların, multiplayer oyun seanslarının kaydedilmesini, tartışılmasını sağlayacaktır. Bu da hem forum içi aktiviteye, hem de machinima türü vidyolar yapan kişilere yardımcı olarak oyuncu kitlenin oyuna daha da bağlanmasını sağlayacaktır.

2) Rol Yapma Öğeleri ve Birimler Üzerinde Daha Fazla Özgürlük Şansı

Yaratacağımız karakter üzerinde daha fazla rol yapma şansı verecek özellikler bulundurmak--müzik yapmak, flört etmek, şehirlerde ve haritada interaktif Npcler bulundurulması oyuna daha fazla tat katacaktır. Sadece tavernalarla sınırlı kalmak yerine Elder Scrolls ya da Fable serileri gibi şehirlerde ve haritanın herhangi biryerinde bulunan tüccarlar, ozanlar, hırsızlar, dilenciler--artık aklınıza ne gelirse--ile konuşabilmek, alışveriş yapabilmek, yeni yetenekler öğrenebilmek daha ilgi çekici olur. Tavernada iki, üç şiir öğrenerek bir leydinin gönlünü çalmaktansa, bir ozandan enstrüman çalmayı öğrenmek, gezginlerden hikayeler öğrenmek, şiirler öğrenmek; ve bunları oyuncunun kendine uygulama şansı vermek bambaşka bir deneyim olacaktır. Ya da dilencilerle, satıcılarla konuşup o anki gidişat hakkında bilgi almak, belki de kendi görevini kendin yaratmak büyük bir artı olacaktır. Örneğin üst-sınıf bir tüccarın yaptığı zulümleri halktan duyduktan sonra bu duruma karşı harekete geçip taşın altına elini sokmak rol-yapma yönünde iyi bir adım olacaktır.

Birimler üzerinde değişiklik yapma özgürlüğünü ele alırsak, ordu üzerinde daha fazla oynama yapmak--daha çeşitli formasyon, taktik, ve emirler gibi--, ya da ordunun teçhizatını, zırhlarını, türlerini belirleyerek zaten bulunan factionların ordularını kullanmak yerine şahsına münasır bir ordu yaratmak oyuncuları daha da heyecanlandıracaktır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Söz konusu Mount and Blade olunca hayal gücünün bir sınırı kalmıyor :grin: Biraz uzun oldu ama ne yapalım artık. İyi oyunlar...

aklıma yeni geldi esir öldürme olsun ama onur kaybederek ya ben oyunda babar oluyorumda esir leride ortaya alıp okçularla onlar üstünde talim yapma olsun hem okçular gelişir :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

enesdem1 said:
bencede çocuk yapma olsun :grin: Bide lordlar ölsün Bide oyuna Grafikler gerçeklesin

Grafik diyip duruyorsunuz.. At & Kılıç'ın en güzel özelliği zaten cs 1.5 gibi neredeyse her bilgisayara uyumluluğu. Tabii ki grafikler gelişecek, ama abartılı düzeyde grafik genişlerse belkide bir çoğumuz bu oyunu oynayamaz. Kendim için söylemiyorum ama hala eski bilgisayarımı kullanıyor olsaydım Bannerlord benim için bir hayal olurdu.

Öte yandan Finnbhennach arkadaşımızın incelemelerine katılıyorum. O incelemelere ekleyeceğim tek şey ise çocuk yapma ve lordların çok zor durumda -veya krallık bitirilirken- öldürülmesi. -Taraf değiştiren ve savaştan kaçan korkak lordlar hariç- Bunlar eklensin, fazla birşeye gerek yok. Birde bir faction daha eklenebilir.

Benim sadece 2 isteğim var.
1-Harita büyütülsün ve o haritayı ele geçirince başka bir haritaya gidebilelim.
2- 1 krallık daha eklensin ve o krallıktada şovalyeler olsun.Mesela kara şovalye,kahraman şovalye gibi.

Back
Top Bottom