Mount & Blade 2: Bannerlord Hileleri

Users who are viewing this thread

Caliph

Recruit
bannerlord-steam-rekor.jpg
Mount & Blade II: Bannerlord hileleri nasıl aktifleştirilir ?

• “Belgeler” klasörünü açın,
  • “Mount & Blade II Bannerlord” klasörüne girin,
  • “Configs” klasörünü açın,
  • “engine_configs.txt” dosyasını Birlikte aç diyerek “Not Defteri” ile açın,
  • “cheat_mode = 0” yazılı satırı “cheat_mode = 1” olarak değiştirin ve kaydedin.
Mount & Blade II: Bannerlord Hileleri !
CTRL + X
: Karakter ekranında size 1000 XP kazandırır.
CTRL + W : Silah kabiliyetlerini yükseltir.
CTRL + X : Envanter ekranında iken size 1000 altın verir.
CTRL + ALT + F4 : Tüm düşman birliklerini yok eder.
CTRL + T : Haritayı açar.
CTRL + L : Level yükseltmenizi sağlar.
CTRL + (Sol Tık) : Tıkladığınız yere ışınlar.
CTRL + F9 : Yavaş hareket edilmesini sağlar.
CTRL + F11 : Savaşta zamanı durdurmanızı sağlar.
CTRL + H : Canınızı doldurur.
CTRL + SHIFT + H : Atınızın canını doldurur.
CTRL + F3 : Kendinize zarar vermenizi sağlar.
CTRL + SPACE : Haritada zamanı hızlandırır.
CTRL + F5 : Savaşlarda karakterinizi yapay zeka otomatik yönetir.
CTRL + X : Seçilen yoldaşa deneyim kazandırır.
Şuanda oyunda para hilesi bulunmamaktadır ancak yinede dinar kazanmanın başka yollarıda bulunmakta oyun içerisinde envanterinizi açtığınızda sol tarafta bulunan yüksek değerli bütün eşyaları kendi envanterinize alıp sonrasında şehirlerde satarsanız. İstediğiniz kadar dinar kazanabilirsiniz.
bnrhile.jpg

İşlem tamamlandı şimdi gelelim oyun içerisinde geliştirici konsolunu nasıl açacağınıza.
  • Oyun içerisindeki hileleri “config” dosyasından etkinleştirin,
  • Oyuna giriş yapın ve karakterinize girin.
  • Klavyedeki “ALT + é” tuşunu kullanarak Geliştirici konsolunu açabilirsiniz.
    2049044264_preview_gibstroops.png
Mount & Blade II: Bannerlord Konsol Hileleri
campaign.add_renown_to_clan #
: Karakterinize Ün ekler.
campaign.add_focus_points_to_hero # : Odak noktası ekleme.

campaign.give_troops yardımı: Bütün birliğinizin kimliğini listeler.

campaign.give_troops [TroopID] # : Grubunuza birlik ekleme.
campaign.give_troops imperial_archer 20 : Grubunuza belirli bir askeri grubu ekler. Örneğin partinize 20 Imperial okçu eklemek.
campaign.listesi_aktif_quests : Aktif görevleri listeler.
campaign.complete_active_quest : Aktif görevi tamamlar.
campaign.cancel_active_quest : Görevi iptal eder.
campaign.conceive_child : Hamile çocuk (evli değilse sizi birisine evlendirecek)
campaign.add_gold_to_hero # : Dinar ekleme.
campaign.add_skill_xp_to_hero : Karakterinize seviye ekler.
campaign.add_influence #: Karakterinize nüfuz ekler.

Last edited:
Bildiğim kadarıyla ctrl+space oyunda yok, o görevi zaten 3 tuşu üstleniyor. Şahsen benim bir hileli bir de hilesiz save'im olduğundan dolayı pek rahatsız olmadım, zaten başka oyuncuları da rahatsız edemezsiniz kendi Singleplayer oyununuzda hile yaparak :grin: .
Onun dışında para ekleme hilesinin olmadığı eksik bir bilgi. Console'u açtığınız zaman campaing.add_gold_to_hero {İstediğiniz miktar} yazarak istediğiniz kadar parayı X tuşunuzu aşındırmadan da alabilirsiniz :grin: . (Kod tam olarak öyle olmasa da ona benziyordu diye hatırlıyorum. Dediğim gibi uzun zamandır oynamadığım için oynadığımda ise çok kullanmadığım için çok da aklımda kalmıyor :grin: )
Edit: Pardon ara satırda oluğundan görmemişim para kısmını yazmışsınız :grin: .
Ek olarak: Influence kodu ise hatırladığım kadarıyla karizma değil de nüfuz ekliyordu. Zaten Influence da "Nüfuz" anlamında gelir.

Bildiğim kadarıyla ctrl+space oyunda yok, o görevi zaten 3 tuşu üstleniyor. Şahsen benim bir hileli bir de hilesiz save'im olduğundan dolayı pek rahatsız olmadım, zaten başka oyuncuları da rahatsız edemezsiniz kendi Singleplayer oyununuzda hile yaparak :grin: .
Onun dışında para ekleme hilesinin olmadığı eksik bir bilgi. Console'u açtığınız zaman campaing.add_gold_to_hero {İstediğiniz miktar} yazarak istediğiniz kadar parayı X tuşunuzu aşındırmadan da alabilirsiniz :grin: . (Kod tam olarak öyle olmasa da ona benziyordu diye hatırlıyorum. Dediğim gibi uzun zamandır oynamadığım için oynadığımda ise çok kullanmadığım için çok da aklımda kalmıyor :grin: )
Edit: Pardon ara satırda oluğundan görmemişim para kısmını yazmışsınız :grin: .
Ek olarak: Influence kodu ise hatırladığım kadarıyla karizma değil de nüfuz ekliyordu. Zaten Influence da "Nüfuz" anlamında gelir.
Hocam hileli saveden mi daha çok zevk alıyorsunuz hilesizden mi :grin:

Hocam hileli saveden mi daha çok zevk alıyorsunuz hilesizden mi :grin:
Hileli save genelde deneme tahtam oluyor benim :grin: . Mesela en çok crash yediğim save'lerim de genelde hileli olan. Her gördüğüm kodu falan denediğim için crash yiyorum :grin: . Aynı şekilde hangi birim nasıl iş yapıyor, toplamama gerek kalamdan direkt ekliyorum party'me ve herhangi bir başka gruba saldırıyorum. Ve tabi ki de hilesizden zevk alıyorum. Hileli oyunda zaten late game'de gibi oluyorsunuz. Çok güçlü olunca tadı kalmıyor oyunun :grin: M&B'i zevkli yapan şey güçlenirkenkenki o süreç işte. Hani diyor ya Yılmaz Erdoğan: "Yol Güzel, varmak değil." diye. Mount & Blade de öyle işte. Çok güçlenince zaten WC yapmaya üşenir hale geliyorum. EU4'te de durum böyle.

Hileli save genelde deneme tahtam oluyor benim :grin: . Mesela en çok crash yediğim save'lerim de genelde hileli olan. Her gördüğüm kodu falan denediğim için crash yiyorum :grin: . Aynı şekilde hangi birim nasıl iş yapıyor, toplamama gerek kalamdan direkt ekliyorum party'me ve herhangi bir başka gruba saldırıyorum. Ve tabi ki de hilesizden zevk alıyorum. Hileli oyunda zaten late game'de gibi oluyorsunuz. Çok güçlü olunca tadı kalmıyor oyunun :grin: M&B'i zevkli yapan şey güçlenirkenkenki o süreç işte. Hani diyor ya Yılmaz Erdoğan: "Yol Güzel, varmak değil." diye. Mount & Blade de öyle işte. Çok güçlenince zaten WC yapmaya üşenir hale geliyorum. EU4'te de durum böyle.
Çok haklısınız

Çok destekcisi değiliz ama zevkine hile kullanma gerçeği var. Ben developer console olanını kullanıyorum daha kolay geliyor, oyun içinde hileyi açıp kapatabiliyorum.

Çok destekcisi değiliz ama zevkine hile kullanma gerçeği var. Ben developer console olanını kullanıyorum daha kolay geliyor, oyun içinde hileyi açıp kapatabiliyorum.
Bu mod olmadan da oyun için konsolu açıp hileyi aktif edip sonra yeniden deaktif edebiliyorum.
Bence sizde deneyin işe yarayacağını umuyorum.
Alt+é basarak açıyorum, ardından config.cheat_mode 1 yaparak açıyorum..
Kapatmak ise config.cheat_mode 0 yapıyorum.
Ne gidip belgelerimden ne de moddan yapıyorum.

Last edited:
Bu mod olmadan da oyun için konsolu açıp hileyi aktif edip sonra yeniden deaktif edebiliyorum.
Bence sizde deneyin işe yarayacağını umuyorum.
Alt+é basarak açıyorum, ardından config.cheat_engine 1 yaparak açıyorum..
Kapatmak ise config.cheat_engine 0 yapıyorum.
Ne gidip belgelerimden ne de moddan yapıyorum.
Önceden konsol mod ile açılıyordu ilk zamanlar ve dediğiniz gibi belgelerime gerek yok.

Back
Top Bottom