Mount & Blade 1.011

Users who are viewing this thread

Alın mount&blade Türkçe!
adsz2ga3.jpg

Bende böyle çıktı. Yok sen yanlış yapmışsın diyorsanız bilemem tabi.

Pfff yapımcılar ne güzel türkçe vers. yapmışlar değil mi.Oyun dosyasına giriyorsunda en'yi silip tr yapıyorsunda ondan sonra bide türkçe yazılar yerine hatalı yazılar görüyorsun.Aynısını yabancılar yaşıyor mu acaba?

%89 henüz indirmedim. Maelstorm un yalancısıyım. Dediğin doğruysa bugfix beliycez :sad:

Edit: Maalesef haklısın. Bakalım konuyla ilgili gelişmeler nasıl olacak :cry:

Son iki gündür modorötörlerimizden ses seda yok zaten. Hadi Ativan neyse de Maelstormun bir açıklama yapması lazım. Beni en çok da bu sinirlendiriyor. Tamam Türkçe yok da, bunun bize söylenmesi, bugfix gelecek, yama gelecek vs. diye açıklama yapılması lazım.

ya arkadaşlar günlerdir oyunu bekliyoruz çıktı indiremiyoruz türkçe mi değil mi o belli değil hiç kimseden ses çıkmıyo bunedir anlamadım bari biri bi açıklama yapsın

2-3 yıl bekleyenler 1,5-2 ay daha bekler(En fazla o kadar alır)O zaman Türkçe olana kadar indirmiyeyim,zaten o zamana da link rahatlar.

Telaş etmeyin. Bu kadar Türk hayranı olan ve yapımcısı Türk olan bir(Hepsi değil tabiki) oyun çıkarır bir yama. Gönlünüz rahat olsun. EA bile Türkçe destek kararı aldıktan sonra Taleworlds yapar birşeyler, merak etmeyin...

Uzun süredir merakla bekledik ve sonunda çıktı.Belki umduğumuzdan fazlası belki azı var oyunda gelişmeler.Bu kişiden kişiye değişir tabi.Ama asıl konu Türkçe olmaması.İleri derece ingilizcem var ama gönül isterdiki oyun Türkçe olsun.Bıkmadıkmı yıllardır yabancı dillerde oynamaktan,Amerikan askerleri ile kahramanlık yapmaktan,yabancı bayraklar eşliğinde oyun oynamaktan?Aşırı milliyetçilik yada ayrımcılık olarak algılanmasını istemem ama tabi insan farklı bir gurur duyar Türkçe konuşmalar,mekanlar duymaktan.Bence öncelikle Türkçe olmalıydı.Yama gelecekse bu farklı dillerde olmalıydı.Tabi bu benim fikrim.Tüm yabancı oyun yapımcıları yapmadımı bunu sanki?Kendi bayrakları,kendi ülkeleri,kendi dilleri,kendi kahramanlıkları...
Yinede teşekkürü bir borç bilmeliyiz.Armağan bey bize bu derece uzun soluklu keyif veren bir oyun tasarladı.Bir çok büyük firma bunu başaramadı.İyi bir reklam iyi bir tanıtım olurdu Türkçe olsa ve bizleri anlatan simgeler olsaydı oyunda.Yazdıklrım tamamen şahsi görüşlerimdir.Aşırı duygusal yaklaşmış olabilirim, yanlışda olabilirim.
Saygılar...

Racitia said:
Uzun süredir merakla bekledik ve sonunda çıktı.Belki umduğumuzdan fazlası belki azı var oyunda gelişmeler.Bu kişiden kişiye değişir tabi.Ama asıl konu Türkçe olmaması.İleri derece ingilizcem var ama gönül isterdiki oyun Türkçe olsun.Bıkmadıkmı yıllardır yabancı dillerde oynamaktan,Amerikan askerleri ile kahramanlık yapmaktan,yabancı bayraklar eşliğinde oyun oynamaktan?Aşırı milliyetçilik yada ayrımcılık olarak algılanmasını istemem ama tabi insan farklı bir gurur duyar Türkçe konuşmalar,mekanlar duymaktan.Bence öncelikle Türkçe olmalıydı.Yama gelecekse bu farklı dillerde olmalıydı.Tabi bu benim fikrim.Tüm yabancı oyun yapımcıları yapmadımı bunu sanki?Kendi bayrakları,kendi ülkeleri,kendi dilleri,kendi kahramanlıkları...
Yinede teşekkürü bir borç bilmeliyiz.Armağan bey bize bu derece uzun soluklu keyif veren bir oyun tasarladı.Bir çok büyük firma bunu başaramadı.İyi bir reklam iyi bir tanıtım olurdu Türkçe olsa ve bizleri anlatan simgeler olsaydı oyunda.Yazdıklrım tamamen şahsi görüşlerimdir.Aşırı duygusal yaklaşmış olabilirim, yanlışda olabilirim.
Saygılar...
Katılıyorum  :razz:

Oyunda çok güzel yenilikler var. Herşeyiyle mükemmel olmuş. Fakat bizimkisi buruk bir sevinç oldu anlaşılan Türkçe olmadığı için. Ayrıca oyunda girer girmez yakaladığım bir bug var.

bugub5.jpg

Tahminim daha başka buglar da çıkacak. Yada yanılıyorumdurda sorun bendedir. Önemli olan oyunu 2 seneyi aşkın süredir bekliyorum ve sanırım biraz daha sıkabilirim dişimi. Biraz aceleye geldiği anlaşılıyor oyunun.
Armağan Bey'e çok teşekkürler. Biran önce bugfix i bekliyorum.
Saygılar.

Ya arkadaşım yemin ediyorum çok salak bir düşünce içindesin. YETER! Yazıklarımızı oku biraz. SABIR DEDİK DEĞİL Mİ? Mutlaka çıkar!

Racitia said:
Bence öncelikle Türkçe olmalıydı.

Yahu kardeşim, bu oyunu satın alan Türklerin crack indirenlere oranı nedir sence? %5? %10?

Peki diğer ülkelerde durum ne? Bu oran nedir? %90? 95?

Şimdi sana soruyorum, yapımcılar hangi nedenle öncelikle Türkçe çıkarsınlar bu oyunu? Yıllardır sarfettikleri çabaya, onca emeğe yazık değil mi? Ativan'ın ekşisözlük'te de belirttiği gibi, "bu vatanın ekmeğini yiyolar laannn" diyerek bu iş olmaz. Akıl var, mantık var, kimse kendini kandırmasın. Mesela ben olsam -sırf bu sebep yüzünden- oyuna tek kelime Türkçe eklentisi yapmazdım. Ama dua edin ki yapıldı/yapılıyor. Sadece eklenmesi birkaç gün gecikecek diye yaygara koparmanın (sana değil daha üstteki arkadaşlara diyorum bunu) alemi yok, sanki bu bir zorunlulukmuş gibi.

Racitia said:
Bıkmadıkmı yıllardır yabancı dillerde oynamaktan,Amerikan askerleri ile kahramanlık yapmaktan,yabancı bayraklar eşliğinde oyun oynamaktan?Aşırı milliyetçilik yada ayrımcılık olarak algılanmasını istemem ama tabi insan farklı bir gurur duyar Türkçe konuşmalar,mekanlar duymaktan.

Eh, Crysis'te de Amerikan askerleriyle Kuzey Kore'ye karşı (bir yandan da Türkçe konuşarak) kahramanlık yapıyorduk zaten. Mesele Türkçe olması değil, bizim oyun piyasasının gelişmesi. Mesela bugün bir Crysis nere, Kabus 22 nere.

İşte yukarıda anlattığım sebepler yüzünden doğru düzgün bir oyun piyasamız yok ve Mount&Blade gibi ender çıkan yerli oyunlara sahip çıkmalıyız.

pek fazla şey hayal etmeyin 960dan pek farkı yok bence herşey aynı pek bi fark göremedim..kılıç çekme kalkan takmayla falan tatmin oluyosanız orası başka insan yenilik bekliyor ama aynı.türkçe paketi de olsaymış(ileride illaki olacaktır) daha güzel olurmuş.1 saat oynamış olaraktan bunları söylüyorum belki erken olabilir..saygılar şahsi fikrimdir kimse yorum yapmasın moderatorlük oynamasın..forumda mod çok zaten herke mod olmuş maşallah

@Valthord: Yukarıdaki arkadaşlardan biri olarak kendimi savunuyorum;

asahmet said:
Bencillik mi? Kimsenin oyunu Türkçe yapma gibi bir zorunluluğu yok, kabul. Ama yetkili ağızlardan türkçe olacak deyip sonra hüsrana uğrayınca birilerinin buna tepki göstermesi normal. İleride Türkçe olacak buna eminim, o ayrı konu. bunun dışında kimse birşeye sitem etmiyor zaten. Tam tersini ben böyle güzel bir oyun yaptığı için Armağan ve ekibine teşekkür ediyorum.

Back
Top Bottom