WFaS Mount and Blade With Fire And Sword Rehberi

Users who are viewing this thread

Ben bir şey sormak istiyorum "Kanatlı Hüssar" diye bir birim var onu ben asker olarak almak istiyorum ama Handa hiç görmedim öyle bir birim savşta belki esir alırım dedim esirler zaten askere dönüştürülemiyor bu birim alınamıyor mu acaba veya ne yapmam lazım. Not: "Kanatlı Hüssar" çok iyi bir birim koltuklanmış saldırı yapabiliyordu galiba.

Bu arada PRE senin sayende Çar oldum sağol paylaştığın için. Taktiklerin sayesindede çok güçlü bir devlet oldum Kırım'ı yıktım Lehistan'nın iki veya üç yeri kaldı. Ama İsveç çok güçlü sadece Lehistanla savaş halinde ben bekledim belki başka biriylede savaşır diye fakat öyle olmadı. İsveçle iyi geçinmeye çalışıyorum bende. Bana ne yapacağımı söylersen çok sevinirim.

Ehehe, evet İsveçle aranı iyi tut. Kanatlı Hüssar olayına gelince , o lehistan askeridir. Yani Lehistan köyünden asker alıp geliştirirsen ona sahip olabilirsin. Forum'da gelişim şeysi vardır.

Ülke konusuna gelince , onurunuzu yükseltin. Sürekli save alın. Toplaya bildiğiniz kadar lord toplayın. Dağılan krallıklardan gelen lordlarlada aranızı iyi tutun. Yani yanınızda ordunuz varsa , isveçleride dize getirirsiniz.Onlar kalenizi kuşatsın , bakıp bakıp geridönüyorlar zaten önemli değil.Savunma değil saldırı yapın. İşler ters giderse Load açın :smile:

Vallahi bende bilmiyorum nerdedir. Yada birine rica edersen yardımcı olurlar , ben genelde paralı asker alıyorum , zırhlarını geliştiriyorum.

Cok basarili bi  rehber...
Pre snden bise isticem tum forumu aradim su ''Asker gelisimleri'' ni bulamadim :/ Acaba Turkce forumda yokmu?

kanije said:
Cok basarili bi  rehber...
Pre snden bise isticem tum forumu aradim su ''Asker gelisimleri'' ni bulamadim :/ Acaba Turkce forumda yokmu?

Fire and Sword'la ilgilenen yok hiç Türkiye'de. Ama istek fazla. Asker rehberi hazırlayıp ekleyecem bu sabaha kadar :smile:

merhabalar çar oldum kırımlılarla savaştayım ordumu toplayıp adamların üzerine yürüyorum. kaçıyor gözüküyorlar örneğin bukrun beyle yaşlav bey bukrun beyi yakalıyorum diyelim aşağıda benim lordlarımla beraber yaşlav bey sizin tarafınızda savaşa katıldı çıkıyor. versiyon son versiyon oyunu silip tekrar yükledim. bu sorun genel bir sorun mu sadece ben de mi ? ayrıca daha önce kırımda da mareşel olmuştum orada da bu sıkıntı vardı sanırım mareşel olunca çıkıyor bu bug. bu durumda olan başkaları da var mı daha önemlisi çözümü var mı yardımcı olanlara teşekkürler:smile:

kanatlı hüssar birimlerini köyden bulabilirsiniz demiştiniz ama leh köyünden adam toplayamıyorum. başka şekilde bulamazmıyım lütfen yardım edin??????????

özel görev almak için ilşkim kaç olmalı lordla , 20 oldu hala alamıyorum , ayrıca bir de rus şehrini ele geçirmiştim bunun çar olmama engeli olur mu

Kral_faust said:
Senin versiyon kaç? 1.143'te böyle bir bug olduğunu sanmıyorum ama  :razz:

WFAS'a doğru düzgün güncelleme gelmedi , uzun süredir oynamadım gerçi ama 1.143'tü en son.

winner said:
özel görev almak için ilşkim kaç olmalı lordla , 20 oldu hala alamıyorum , ayrıca bir de rus şehrini ele geçirmiştim bunun çar olmama engeli olur mu

Her lord vermiyor o görevi.Ayrıca şehir alman çar olmana engel olacağını sanmıyorum.

o değil de stepan ı yanımıza aldık , lordların yanına gidince stepana katılın o çar olacak dieye bir şey çıkıyor nerde kaldı benim çöar olmam :S ben de attım stepanı gruptan :grin: artı olarak warband daha güzelmiş ben bu ateş kılıçdan bir şey anlamadım :S

winner said:
o değil de stepan ı yanımıza aldık , lordların yanına gidince stepana katılın o çar olacak dieye bir şey çıkıyor nerde kaldı benim çöar olmam :S ben de attım stepanı gruptan :grin: artı olarak warband daha güzelmiş ben bu ateş kılıçdan bir şey anlamadım :S

Warbandın güzel oldugunu söyleyen tek insan değilsin , ilk insanda değilsin.Stepan lord olucak diceksin , senin lord olman ilerde , lord olunca bişey olmuyor merak etme.Hiç bir komutan seni takmıyor.Her ay 40.000 vergi geliyor moskovadan.Çok kısa sürede k*çını parayla siliyosun. Sonra yapıcak birşey kalmıyor.Gayet sıkıcı yani.

Vixenish said:
winner said:

Warbandın güzel oldugunu söyleyen tek insan değilsin , ilk insanda değilsin.Stepan lord olucak diceksin , senin lord olman ilerde , lord olunca bişey olmuyor merak etme.Hiç bir komutan seni takmıyor.Her ay 40.000 vergi geliyor moskovadan.Çok kısa sürede k*çını parayla siliyosun. Sonra yapıcak birşey kalmıyor.Gayet sıkıcı yani.

:grin: anladım desene stepanı boşa attık gruptan , evet zaten lord olunca da sıkıcı oluyor ama buradan belirteyim benim oynadığım en iyi mod 1.100 sürümündeki invasion yani istila modudur gerçekten oynayanlar bilir :grin:

Bu arada bir süre sonra bizim stepan idam ediliyor.Bu gün o hıyar herif yüzünden idam edildim.Bilmiyordum ona toprak vermememiz gerektiğini beni oylamayla geçti sonrası: Skandal  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: NOT:yeni save açtım yanlış anlaşılmasın.

ya arkadaş bnm canım 0 dı stepana giderken sonra oyunu kapattım hileyi açmak için sonra baktım lider stepan olmuş bni çağırmıyo nasıl çar olucam öle bir durumda kimse steğanın yerini bilmior

Darkfear37 said:
ya arkadaş bnm canım 0 dı stepana giderken sonra oyunu kapattım hileyi açmak için sonra baktım lider stepan olmuş bni çağırmıyo nasıl çar olucam öle bir durumda kimse steğanın yerini bilmior

En son saveden tekrar başlat.

öle yaptım zaten ama yanına çağırmadı bidaha yani artık benim çar olma şansım yokmu mareşalde deilim artık sıradan bir lordum başka bi yolu varmı bundan sonra çar olmamın

Darkfear37 said:
öle yaptım zaten ama yanına çağırmadı bidaha yani artık benim çar olma şansım yokmu mareşalde deilim artık sıradan bir lordum başka bi yolu varmı bundan sonra çar olmamın

Nasıl ya saveden başlatırsan düzelir  ondan önceki saveden başlat ne bileyim , başka çözümü yok.

Back
Top Bottom