Mount and blade 2012'deki gibi tadını vermiyor

Users who are viewing this thread

Home made npc

Yaw ayrık bu çağda mount and blade'i solumayarak oynuyorum ya.

Bende tam tersine youtubeda warband videosuna denk gelip izlediğimde bannerlordun ne kadar büyük bir velinimet olduğunu düşünmüştüm
Oynamadan anlayamazsınız hocam. Belli ki tek dikkat ettiğiniz şey grafik olmuş fakat atmosfer olmadıktan sonra kim takar grafiği.

Yani bende söyleyecektim davut arkadaş daha önce söylemiş allah aşkına warband da neyin atmosferi varki :smile: Bende çok warband oynadım o yüzden soruyorum.
Valla bende anlamadım, tamam anlıyorum oyun beklentilerinizi karşılamadı,hoş bizimde karşılamadı ama biraz dürüst eleştirmek lazım.

Bence iki oyunda da atmosfer yok. Çıktığı yıl itibariyle Warband'inki daha kabul edilebilir ayrıca hangi imkanlarla yapıldığı belli. Warband daha nostaljik olduğu etkisi de var bunda. Ancak Bannerlord 2020 oyunu olarak bence bu konuda başarısız.

Oyunun beklentileri karşılamadığı ortada ve erken erişimde gelişimi bitmedi henüz bunun dışında oyunun şu anda warbandın son sürümünden erken erişimde olmasına rağmen atmosfer olarak geride değil hatta daha iyi.Warbandın son sürümü ile bannerordun erken erişim halini karşılaştırmamak gerek.Warbandı bu yıl içerinse tekrar oynayım dedim gözüm kanadı dayanamadım bıraktım yani.

Warbandı bu yıl içerinse tekrar oynayım dedim gözüm kanadı dayanamadım bıraktım yani.
Al benden de o kadar girdiğim ilk savaştan alt f4 ü koydum (bannerlord a 5 ay sonra da böyle döndüm) evet oyunda içerik, diyalog, oyuncuya kral olduğunu hissettirmemesi gibi bazı önemli eksiklikler var bunları görünce söylüyoruz eyvallah da bu sebeplerden dolayı iyi yaptıkları şeylere laf söylemeye de gerek yok.

Bannerlord neredeyse her açıdan Warbanndan daha üstün bir oyun bence, 1700 saatim var Warbandde. Hiç bir zaman Bannerlordu oynarken yaşadığım o tatmin duygusunu yaşamadım. Ama Warband atmosfer olarak daha iyi, kullanılan renk paleti ve diyaloglar yüzünden

Edit: Renk paleti ne alaka diye soracaklar olabilir. Bannerlordun renk paleti o tarz bir oyun için çok açık, renkler çok belli. 2016 Bannerlord demosunda böyle değildi. Warbanndaki gibi daha karanlık bir tema kullanmaları gerekirdi, oyunda her an savaş var her yerde lordlar esir alınıyor şehirlerin sahipleri değişiyor ama renk paleti sana barış dönemini anlatıyor gibi.

Aslında renk paletini koyulaştıran modlar yapılabilir

2012'de yapılmış ve yaşanmış bir oyundan aldığın keyfi 2020'de beklemek sence mantıklı mı? İnsanlar şu klişeden bir türlü vazgeçemediler. Bu zamana kadar remastered/remake yapılmış oyunların hepsine eski tadı yok yorumu yapıldı. Bu sadece oyun sektörü için de değil tüm sektörler için geçerli.

Kişiden kişiye değişebilir lakin bunun sebebinin oyundan bağımsız olarak eskiyi özleme durumu olarak düşünüyorum. Bu bir çok oyunda benim de yaşadığım bir olay. Yeni olan her kulvarda eskisinden iyi olsa da duygusal yaklaştığımızdan eski bize daha keyifli geliyor. Şahsen iyi bir sistemle oynadığım günümüz oyunlarının neredeyse hiç biri çocukluk yıllarımda ki tüplü monitörlü bilgisayardan oynadığım oyunlar kadar keyifli gelmiyor.

Ohooo yorumlara bak :grin: Arkadaşlar bannerlord grafik olarak bir kaç özellik olarak warbanddan ileride tamam ama ilk göz ağrısının verdiği hissiyatl gücüyle bir olabilir mi lütfen lütfen değerli dostlarım :iamamoron:

Ohooo yorumlara bak :grin: Arkadaşlar bannerlord grafik olarak bir kaç özellik olarak warbanddan ileride tamam ama ilk göz ağrısının verdiği hissiyatl gücüyle bir olabilir mi lütfen lütfen değerli dostlarım :iamamoron:
Yok hocam tabii ki ilk göz ağrımız o bizim :smile: . Ama eleştiri adı altında da itin biyerlerine birşeyler yapmaya gerek yok :smile:

herkes antropolog olmuş, nörolog olmuş. :wink: bannerlord insanların dopamin aktivitesini, franchiesindaki eski oyunlar kadar uyandıramamış.ki normal olanda bu. pazarlama faciası mı dersin ya da ne biliyim erken erişim olduğundan libido düşüklüğümü dersin. öyle bişi işte. ya da şöyle düşünebiliriz. insanların aklına, beynine, bilgi depolama yerine 'oyun imgesi' sembolik oyun, olarak warband kazınmış.

bir çoğunun ilk göz ağrısı warband. soğuk kışta giymişsin üstüne kalın kıyafetleri kalradya da dolaşırken bir anda swadian hall müziği çalıyor. benim bi kere aklıma böyle kazınmış beynim bu iyi bak diye aklıma kazımış. ayrıca bannerlord, mount and blade franchisena yeni kitleleri katmak için yapılmış bi oyun. devam oyunu değil. mount and blade 2 diye anılmamalı. TW hala hazır değil.

herkes antropolog olmuş, nörolog olmuş. :wink: bannerlord insanların dopamin aktivitesini, franchiesindaki eski oyunlar kadar uyandıramamış.ki normal olanda bu. pazarlama faciası mı dersin ya da ne biliyim erken erişim olduğundan libido düşüklüğümü dersin. öyle bişi işte. ya da şöyle düşünebiliriz. insanların aklına, beynine, bilgi depolama yerine 'oyun imgesi' sembolik oyun, olarak warband kazınmış.

bir çoğunun ilk göz ağrısı warband. soğuk kışta giymişsin üstüne kalın kıyafetleri kalradya da dolaşırken bir anda swadian hall müziği çalıyor. benim bi kere aklıma böyle kazınmış beynim bu iyi bak diye aklıma kazımış. ayrıca bannerlord, mount and blade franchisena yeni kitleleri katmak için yapılmış bi oyun. devam oyunu değil. mount and blade 2 diye anılmamalı. TW hala hazır değil.
Vallahi ben Warbandi 1700 saat oynadım ama Bannerlord her açıdan üstün bir oyun, objektif değerlendirmek gerekiyor. Warbandi oynarken aldığım hisleri almadım çünkü Warband ile Mount & Blade türünün suyunu sıktım yani, aslında insanların o nostalji dediği şey bence Mount & Blade türü oyun yok denecek kadar az olduğu için o ilk girdiklerinde türe olan aşkları. Yani Warband ile mount & blade türü oyunlara giriş yapıyor piyasada başka Mount & Blade kafası oyun yok adam aşık oluyor oyuna, ama Bannerlord aynı mantıkta olduğu için zaten zevkini almış olduğun için aynı etkiyi vermiyor, ki gayet doğal. Hangimiz artık FPS oyunu çıkınca heyecanlanıyor ki? Çok değişik bişey olmadığı sürece mantık aynı çünkü, ama ilk çıkan FPS oyunları deli heyecanlandırıyordu insanlarıa. Veya Assassin's Creed, hangimiz yeni Assassin's Creed oyunlarına eski Assassin's Creed oyunları kadar heyecanlanıyor? Yeni oyun türleri lazım bize, bu oyun türlerinin suyu sıkıldı ne yaparsak yapalım eskisi kadar sevemeyeceğiz, eskisinden çok sevmek için çok baba oyunlar lazım RDR2 gibi

Back
Top Bottom