Mount and blade 2012'deki gibi tadını vermiyor

Users who are viewing this thread

Vallahi ben Warbandi 1700 saat oynadım ama Bannerlord her açıdan üstün bir oyun, objektif değerlendirmek gerekiyor. Warbandi oynarken aldığım hisleri almadım çünkü Warband ile Mount & Blade türünün suyunu sıktım yani, aslında insanların o nostalji dediği şey bence Mount & Blade türü oyun yok denecek kadar az olduğu için o ilk girdiklerinde türe olan aşkları. Yani Warband ile mount & blade türü oyunlara giriş yapıyor piyasada başka Mount & Blade kafası oyun yok adam aşık oluyor oyuna, ama Bannerlord aynı mantıkta olduğu için zaten zevkini almış olduğun için aynı etkiyi vermiyor, ki gayet doğal. Hangimiz artık FPS oyunu çıkınca heyecanlanıyor ki? Çok değişik bişey olmadığı sürece mantık aynı çünkü, ama ilk çıkan FPS oyunları deli heyecanlandırıyordu insanlarıa. Veya Assassin's Creed, hangimiz yeni Assassin's Creed oyunlarına eski Assassin's Creed oyunları kadar heyecanlanıyor? Yeni oyun türleri lazım bize, bu oyun türlerinin suyu sıkıldı ne yaparsak yapalım eskisi kadar sevemeyeceğiz, eskisinden çok sevmek için çok baba oyunlar lazım RDR2 gibi
devam oyunu neydi... ne değildi? :grin: dediklerinde doğru diyorsun özellikle
bu oyun türlerinin suyu sıkıldı ne yaparsak yapalım eskisi kadar sevemeyeceğiz, eskisinden çok sevmek için çok baba oyunlar lazım RDR2 gibi
şu kısımda.
Hangimiz artık FPS oyunu çıkınca heyecanlanıyor ki?
insanlar keyifi, hedoniyi çok aldığı için artık normalleşiyor. oyun camiasına yeni atılan birisi ilk AC 5 i oynadı diyelim ona alışır. ama çok eskiden birisi başlayan biride AC 1 ya da 2yle başlamış. zevkli oyun budur diye aklına AC2 kazınmış.

ama bu şu demek değil. verdiğin örneklerdeki gibi
Assassin's Creed oyunlarına eski Assassin's Creed oyunları kadar heyecanlanıyor?
kimse heyecanlanmıyor çünkü bir devam oyunu mantığı var, ikna edici bir gelişme var. yenisi eskisini aratmıyor derler ya işte öyle. bazıları ikna olmamış bannerlord için işte. :smile:

Bannerlord'un bence en büyük problemi arayüzleri fazla kullanıyor olmaları. Diplomaside Warband'deki gibi vezir aracılığıyla krallıklara elçi yollayarak bu süreçleri yönetebilmeliyiz. Pek çok şeyin arayüzle yapılması etkiyi öldürüyor. Arayüz belki bir seçenek olarak tutulabilir ama doğrudan insanla etkileşim oyunda daha çok yer edinmeli. Daha immersive bir oyun olması lazım Bannerlord'un. Bunu da umarım tam sürüm çıktığında tamamlamış olurlar.

Bannerlord'un bence en büyük problemi arayüzleri fazla kullanıyor olmaları. Diplomaside Warband'deki gibi vezir aracılığıyla krallıklara elçi yollayarak bu süreçleri yönetebilmeliyiz. Pek çok şeyin arayüzle yapılması etkiyi öldürüyor. Arayüz belki bir seçenek olarak tutulabilir ama doğrudan insanla etkileşim oyunda daha çok yer edinmeli. Daha immersive bir oyun olması lazım Bannerlord'un. Bunu da umarım tam sürüm çıktığında tamamlamış olurlar.
kesinlikle katılıyorum.warband da gereksiz yere zaman kaybı gibi duran o olayları seviyordum ben,kendimi o evrende iyi ya da kötü hissediyordum.şimdi ise herşey menüler üzerinden çok yapay geliyor.elbette bundan memnun olanlarda vardır ama en azından bizim gibi rp odaklı oynayanlar içinde belli başlı şeyler eklenmeliydi.

Dediklerine katılıyorum.Tam sürümde Warband'dan fazlası olacağınada inanıyorum.

Zamanla yeni gelişmelerle yeni başlangıçlar yapıp yeni tecrübeler ediniyorum.
En son vassaların skillerini incelerken oyunun başlangıcında haritada gezerken haydut yakalayacak hızda yaya olarak yol alıp atletizimi geliştirmekten tutun, arbalet gibi başta yaya kullanılan silahları geliştirerek parti bonuslarını toplamaya kadar yavaş ve emin adımlarlarla oynayışı belli bir seviyeye getirip ayrı bir kayıt altına alarak istediğim zaman bu noktadan istediğim senaryoya göre ta en baştan başlamadan yönelmeyi düşünüyorum.

Video'yu görünce gözlerim şelale oldu. Üst komşumuzun abisi oynardı, ben de kısır yer seyrederdim. Şimdi koca dana olduk, yaşlandık be!

Pc hayatım MB serileriyle geçti bugüne kadar çünkü dışarı çıkmama gerek kalmadı.Çocukken mandallarla süvari , piyade ve okçu dizerdim yüzlerce idi ve bazen gidip alırdım milyoncudan mandal pakedi onları güzelce dizer ve hayallerle süslüyerek bir halı üstünde hikaye yazıp harita falan yastıklar dağ(:iamamoron:) haftalarca sırf o düzenle oynardım.Kimsede bozamazdı evde benim için değerini bildiği için bilgisayarla tanıştıktan iki sene sonrada mb ile tanıştım ve bütün hayal dünyam bu oyuna sığdı sadece öyle işte.:facepalm:

Yaşa zerdarlı lordum.:party: Bahsetmiyorum ben artık çünkü bilen çok çok az kişi. Bir kaç kere garip tepkiler aldım.(Daha oyunun 2010'da çıktığını bilmiyorsun gibi) :iamamoron:

Aga bee... Kalelerdeki NPC'ler yay ile vurduğunda ölüyorlardı ama kale nüfusunda hiçbir değişiklik olmuyordu. Zendar tarafsız bölgeydi, Vaeigir'lerin oradaki dağın yamacında da dört yol hanı vardı. Kara şövalyeler terminatör gibi olduğu için 30 kılıç darbesinde 1 tanesi ölüyordu. Bu anıları sadece gerçek fosiller hatırlar.

Aga bee... Kalelerdeki NPC'ler yay ile vurduğunda ölüyorlardı ama kale nüfusunda hiçbir değişiklik olmuyordu. Zendar tarafsız bölgeydi, Vaeigir'lerin oradaki dağın yamacında da dört yol hanı vardı. Kara şövalyeler terminatör gibi olduğu için 30 kılıç darbesinde 1 tanesi ölüyordu. Bu anıları sadece gerçek fosiller hatırlar.
Ağladığım zamanı hatırlıyorum kara şövalyeleri karşı yenildiğimde. :facepalm:

Ben ilk olarak MB WFAS ı görmüştüm babamla gittiğim bir misafirlikte ikiz abiler laptoptan oynarken görmüştüm . Tüfekle haydutları kesiyorlardı etrafından at sürerek , her şehirden borç alarak para kasıyorlardı :smile: bayılmıştım oyuna babama baskı yaptım en sonunda CD ciden almıştık vay beee

Ben ilk olarak MB WFAS ı görmüştüm babamla gittiğim bir misafirlikte ikiz abiler laptoptan oynarken görmüştüm . Tüfekle haydutları kesiyorlardı etrafından at sürerek , her şehirden borç alarak para kasıyorlardı :smile: bayılmıştım oyuna babama baskı yaptım en sonunda CD ciden almıştık vay beee
Eskiler eskiden güzeldi ne kadar güzel bir söz..

Back
Top Bottom