Monitör de parazit ve karıncalanma

Users who are viewing this thread

ærth

Sergeant Knight
Merhaba , iyi forumlar.Bir kaç haftadır oyun oynarken aşağıda ki fotoğrafta ki yatay renkli çizgiler oluşmaya başladı.Kasayı başka monitör de test ettim ve bu çizgiler oluşmadı.Ben de gidip yeni Hdmi to Dvi kablo satın aldım ancak bu sefer de sadece biosta ki çizgiler kaldı , oyun oynarken yatay çizgi yapmamaya başladı.Tam sorun çözüldü derken bu defa da sanki ekran kartı fazla ısınmış da kendini kapatmış gibi karıncalanma yapmaya başladı ancak ne ekran kartı kendini kapattı ne de sistem reset attı yaklaşık bir kaç saniye sonra ekran geri geldi ve oyuna kaldığım yerden devam ettim.Başka monitör de yaptığım uzun süren furmark , AC Valhalla ve Witcher 3 testinden sonra sistem de bir problem olmadığını söyleyebilirim.Bios açıkken monitörün güç kablosunu çıkarıp geri takınca fotoğrafta ki yatay çizgiler kayboluyor ancak reset atıp biosa tekrar girince çizgiler tekrar oluşuyor.Yardımcı olan herkese teşekkür ederim :smile:

Denediğim şeyler ;

1- Farklı monitör de test etmek
2- Başka görüntü kablosu ile test etmek
3-Topraklı priz ile test etmek (Evet odam da ki priz de toprak hattı yok fakat sorun bundan kaynaklanmıyor testlerim sonucun da)

Denemediğim Şeyler ;
1-Monitörün Vga portunu test etmek (Yarın test edeceğim)

"]

Last edited:
Sanırım technopatda konu açsan daha iyi olur. Burada ozel olarak tecrübeli birileri olduğunu sanmiyorum. Benim kasadaki soket kesintisi+fan ışıklandırma sonumu-fare tıklama problemleri için de aynısını şahsen yapmam gerek ama evvela isiklandirmayi bı garantiye yollayacağım.

Back
Top Bottom