Mod'suz ve Cheat'sız tüm Kalradia nasıl ele geçirilir ?

Users who are viewing this thread

Yapacağın barış ve fidyeler oyunun gidişatına göre değişiyor. Her krallıkla ortalama 6,000 dinara barış yapabiliyorsunuz toplamda barış fidyeleri 40,000 dinarı geçmiyor, ama giderler çok önemli değil. 4 partide basacağınız 200 ciriti kral yada klan liderine satıp 10,000,000 dinarı tek seferde krallık atm'sinden çekebilirsiniz.
Gelir gider hep ucu ucuna bende.
Bu stratejide emaç sadece dinarla oyunu kazanmak değil , dinarla dominat güç oluncaya kadar mücadele edip imparatorluk kanlarını krallığınızda birleştirden sonra, savaşlarda dalga geçilen ezik taraf değil dalga geçen ve başıraya ulaşan dominat güç olmaktır.
Kanımızda var. :iamamoron:

Gelir gider hep ucu ucuna bende.

Kanımızda var. :iamamoron:

Bu ironi oyunlarda oluyor. Gerçek hayatta bir fabrikada istemediğiniz bir işi yapıyorsunuz. Gün sonunda patron size emeğinizin onda birini elinize vererek evinize gönderiyor. Yada devlet memur olarak çalışıyorsunuz maaşınız ancak aylık giderleriniz karşılıyor. Alternatifiniz olmadığı için başınızı eğip hayata devam ediyorsunuz. İnsanlar oyunu iyi vakit geçirmek başarılar elde etmek için satın alır. İnsanın satın aldığı bir oyunda hayattaki gibi emeğinin karşığılını göremeden ezik bir oyun oynaması bana komik geliyor.

Bu ironi oyunlarda oluyor. Gerçek hayatta bir fabrikada istemediğiniz bir işi yapıyorsunuz. Gün sonunda patron size emeğinizin onda birini elinize vererek evinize gönderiyor. Yada devlet memur olarak çalışıyorsunuz maaşınız ancak aylık giderleriniz karşılıyor. Alternatifiniz olmadığı için başınızı eğip hayata devam ediyorsunuz. İnsanlar oyunu iyi vakit geçirmek başarılar elde etmek için satın alır. İnsanın satın aldığı bir oyunda hayattaki gibi emeğinin karşığılını göremeden ezik bir oyun oynaması bana komik geliyor.
İstemeden yaptığın hiçbir işte başaralı olamazsın ve kimse kimseyi zorla çalıştıramaz.Senin konu çok başka yerlerdemiş beyim kolay gelsin.

İstemeden yaptığın hiçbir işte başaralı olamazsın ve kimse kimseyi zorla çalıştıramaz.Senin konu çok başka yerlerdemiş beyim kolay gelsin.
Sanırım gerçek hayattan bıraz uzaktasınız, ara sıra fabrika gezisi yapıp işcileri bir dinleyin isterseniz.

Sanırım gerçek hayattan bıraz uzaktasınız, ara sıra fabrika gezisi yapıp işcileri bir dinleyin isterseniz.
Gerçek hayatın(bana göre) birebir içindeyim dostum çünkü İmaalatçıyım.Olan herşeyin en ince detayına kadar nasıl gelip nasıl gittiğini görüyoruz yaşıyoruz.İş hayatı burda böyle ve zor evet ama kaldıramıyorsan dışarı çıkmayı denemelisin.Koşul ve şart ağırlığını işçi değil her zaman lider çeker(sorumluluk sahibi çeker).Şahıssal konuşmak istemiyorum çünkü konu siyasete gider ve yeri burası değil.Bu yüzden iyi günler.

Last edited:
Steamdan indirdim arada bir güncelleliyor. Beta bilmiyorum. Ben yinede kasayım o zaman. Oyun kendi kedini imha etmezse bir gün kullanırız :smile:

Ticarette hedefiniz 225 puan toplayarak “Her Şeyin Bir Bedeli Var” özelliğini açtırmaktır. Ticareti 225 seviyesine getirebilmek için “SYL” yani Sosyalliği 9. Basamağa getirmeniz gerekiyor. Her 4 oyuncu seviyesinde 1 basamak puanı veriliyor. İlk olarak “SYL” Sosyalliği 9. Basamağa getirmeyi öncelikli tutmanız lazım. Ticareti 225 puana getirmek çok zahmetli bir yöntem. Oyun yılı ile neredeyse 10 yılı sürüyor.
Yukarıda bir paragrafımda kurguladığım proje için kullanmak üzere 225 puanda açılan “Her Şeyin Bir Bedeli Var” özelliğinin çalıştığını gördüm. Mülk sahibi lorda gidip ticari görüşme taleb edince satın almak istediğiniz yerleşkeler sol tarafta sıralanıyor. Beta sürümde yok diye yazmıştı bir arkadaş. Normal olarak oyunu indirip oynayan biri olarak şu an açık.
Paralı askerlik yapıp klanı 4. , 5. seviyeye getirdikten sonra mülk alacağım , mülk varken paralı askerlik taleb edemiyoruz. Desteklemeyi tercih edeceğim krallığa paralı asker olarak girdikten sonra alabiliyor muyum göreceğim. Sonuçta vassal olarak bir krallığı destekleyerek oyunu bitirmek istediğim için birden fazla yerleşkenin nüfuz ve asker desteğine ihtiyacım olacak. Şehir ve yerleşkeleri cephenin gerisinde kalan 5. seviye klanların mülklerini satın alıp , yeni alınan şehirlerin onlara verilmesini sağladıktan sonra , garnizonlarındaki askerlerinden yeni alınan yerleşkeye bir miktar taşıyarak ön cepheyi tahkim etmek gibi seçenekleri değerlendirebilirim.
Mod kullanılarak yapılan işleri pek bilmediğim için , ticaret ile uğraşarak oyun yılı ile 10 yıl kovalayamam diyenlere aşağıdaki gibi bir yok izleyebilirler şuan belki.
Proje dahilinde yeni başlangıç yaptığım hesabım ile 275 puana kadar ticarette karakteri geliştirdim. En yüksek levele ulaşmak için gereken puan sosyal puan 7 olması , diğerler bölümlerde olduğu gibi 275 puana erişmek için yeterli oluyor. Demirci desteği ile maddi sıkıntıları aştıktan sonra bir şehre girerek biriktirdiğim bazı kalem malları (at ve ticari eşya ) tamamını satıp ok ledikten sonra tekrar aldım ve yine okeyledikten sonra sattım. Para eksildikçe değerli item satıp dengeleyip devam ederek bu döngü ile ticareti bir kaç saate son levele kadar getirebildim. Oyun zamanı ile bir anda atlamış oldum tabi.
Klan seviyesi iki olduğu için şu an proje ile alakalı izleyeceğim yolda kafam rahat , vassaların levellerini geliştiriyorum. Aile bireylerinin büyüdükçe onları da geliştireceğim nasibse. Atlarının eğerlerini alıp koşturarak atlet bile yapabilirim, bütün vassallarımla beraber oyunun başında atletizimi geliştirmek için Haritayı yaya geziyoruz. Oyun da bu şekilde oynamaya yöneltiyor gibi geldi vassalların sikillerinin dağılımından zaten.

Last edited:
Back
Top Bottom