Mod Yükleme Rehberi - Mod Hataları Çözümleri - Nexus -

Users who are viewing this thread

Bildiğimiz gibi Nexus Mod 'dan modlar indirebilir ve kullanabiliyoruz. Bazı arkadaşlarımız nasıl yapacağını bilmemekte veya hata ile karşılaşmakta. Tüm bunlara çözüm bulmak ve yardımcı olmak için bu konu açılmış bulunmaktadır. Sorularınızı ve görüşlerinizi çekinmeden yazabileceğiniz bir başlık olmasını dilerim.

4fBAIB.png

Kurulumu:

https://www.nexusmods.com/site/mods/1?tab=files Bu linke giriş yapın.

Sağ üstteki
bHiqE9.png
butonuna tıklayın.
İki seçenek çıkacaktır.
1- "Vortex" Normal kurulumdur (Öneri)
2-"Vortex (custom install location) " istediğiniz konuma kurabileceğiniz yükleme dosyasıdır.
İstediğinizi indirin ve açın. Otomatik kurulum yapıp açılacaktır.
Otomatik bannerlord 'u tespit edip direk mod kısmına atabilir.
Eğer otomatik bulmaz ise "Games" Kısmına girip, bannerlord 'u bulduktan sonra klasörü seçmeniz yeterli olacaktır.
Tebrikler Vortex 'i kurdunuz !

Mod Yükleme:

Öncelikle bir moda giriş yapalım.
Örneğin birliklerle konuşma faslını geçmenizi sağlayan mod : Fast Dialogue
Sağ üstteki Download: kısmından
Vd91ZO.png
'i seçelim.
İndir dedikten sonra "Vortex açılsın mı ?" penceresi gelecek. " Vortex adlı uygulamayı aç " butonuna tıklayın.

Wbj8aE.png

Ardından Vortex 'de "Mods" kısmına gelin. Ve indirdiğiniz mod un yanında ki " Never İnstalled " butonuna basarsanız modu otomatik yükler.
Dilerseniz sağ tıklayıp " İnstall " butonuna da basabilirsiniz.

UqpiGH.png

Modu yükler fakat AKTİF ETMEZ. Aktif etmek için
bTifH9.png
butonuna tıklayın.

Aktif olduğun da şu şekilde:
HS5BBI.png
gözükecektir.

Şimdi sırada Launcher ' dan aktif etmek var.
Launcher 'ı açtıktan sonra Mods sekmesine gelin Mod ismini bulun.
Yüklediğimiz modun ismi "MBFastDialogue" sol tarafta bulunan kutucuğa tıklayın ve aktif edin.

tHSppS.png

Tebrikler modunuz Vortex yoluyla tam olarak kurulmuştur ! Oyunu başlatabilirsiniz.

bHiqE9.png
Kurulumu:

bHiqE9.png
'i seçelim.
Dosyayı indirdikten sonra zip dosyasını çıkarabilir veya direk açıp işlem yapabilirsiniz size kalmış.
Zip dosyasının içinde ki dosyayı " Mount & Blade II Bannerlord\Modules " Yoluna atın.

g2Yufw.png

Yüklediğimiz modun ismi "MBFastDialogue" sol tarafta bulunan kutucuğa tıklayın ve aktif edin.

tHSppS.png

Tebrikler modunuz Manuel yoluyla tam olarak kurulmuştur ! Oyunu başlatabilirsiniz.

-----------------

Launcher ve Mod çalışmama hatalarını düzeltmek için yöntemler:

"kesinlikle yükleyin"
Fixed Launcher
En yoğun öneri fixed launcher kurmaktır. Launcher çalışmama veya modları aktif edememe gibi sorunları düzeltir.
Kurulumu:

İndirdiğiniz zip dosyasını açın. Direk olarak oyunun ana dizinine atın.

RRMMzc.png

Unblock Dlls
Modların bazı dll dosyaları engellenebiliyor veya kilitlenebiliyor. Bu sebeple oyun okuyamayabiliyor ve çalışmıyor.
Oyundan atma vs. sorunları alıyorsanız dll kilitli olabilir.
Kurulumu:

İndirdiğiniz zip dosyasını açın. "Modules" dizinine atın ve Yönetici olarak çalıştırın.
LaunchMe.bat dosyasına tıkladığımızda PowerShell açılacak ve işlemi otomatik yapacaktır.
Bittiğin de "Enter" Tuşuna basarak kaptabilirsiniz.

nF9R7t.png

hayırlı akşamlar ben party all overhaul and commands modu vortexden yükledim ama launcherdeki mods sekmesindeki kutucuk işaretlenmiyor diger sürümleride denedim bir tanesi oluyor o da oyunda crash hatası veriyor bir çözüm var mı yardımcı olursanız sevinirim

hayırlı akşamlar ben party all overhaul and commands modu vortexden yükledim ama launcherdeki mods sekmesindeki kutucuk işaretlenmiyor diger sürümleride denedim bir tanesi oluyor o da oyunda crash hatası veriyor bir çözüm var mı yardımcı olursanız sevinirim
Mh9NjW.png

Bazı modlar senden ekstra modlar kullanmanı isteyebilir bahsettiğin modda istiyor dowland a tıkladıktan sonra bu ekranda hangi modu istediği zaten gözüküyor ikisinide kurup girişte aktif edersen modu kullanabilirsin.

İyi forumlar herkese, FastDialogue hariç bütün modlarda crash alıyorum. Fixed Launcher ve Unblock Dlls denedim ama işe yaramadı. Yardımcı olabilecek varmı? Soldaki İcons , Sağdaki Tweaks yamasında aldığım crashler.

Ia36B8.jpg
Ia85wN.jpg

Last edited:
Güzel konu tebrikler. Böyle bir konuya ihtiyacı vardı forumun. Burada anlatılanlar neredeyse modların %99'una uysa da bazılarına uymuyor. Onun için bir küçük uyarı veya disclaimer eklemek fena olmaz. Sen de bilirsin, bazı modlar vortex ile yüklemeyi önermiyor veya bazı modları yüklerken TW'ün official module'ünün içindeki bazı dosyaları değiştirmek gerekiyor.

Edit: Lol, konu Mayıs 2020'de açılmış, görmemişim.

Eidt 2: @MachiavelIi Hocam BearMyBanner en son 2020'nin Ekim ayında update'lenmiş. Dosyalar kısmına geldiğinizde zaten indirilebilecek en son sürümün 1.5.3 için olduğu yazıyor.

Last edited:
Edit 2: @MachiavelIi Hocam BearMyBanner en son 2020'nin Ekim ayında update'lenmiş. Dosyalar kısmına geldiğinizde zaten indirilebilecek en son sürümün 1.5.3 için olduğu yazıyor.
v1.5.9'da sorunsuz kullanan oyuncular varmış ki benim sorunum modülle alakalı değil zaten. 0Harmony dosyası bulunamıyor mu engelleniyor mu nedir onu bu durumda serbest bırakamadım.

Bende de yok hocam. Bende bugüne kadar hiç engel kaldırmakla uğraşmadım. Herhalde, Windows'daki güvenlik seçenekleriyle alakalı bir durum bu. Sorunda dll yi bulamadım yazıyor da ondan sormuştum.

Sizin hatayı Google'a yazınca şunu buldum. Aynı problem var. 7. iletide diyorki; 0Harmony dll dosyasını kopyala ve Mount & Blade II Bannerlord\bin\win64_shipping_client folder adresine yapıştırıp, kendi mod klasörü içindeki 0Harmony dll dosyasını sil. Onlar için sorun çözülmüş bunu yapınca ama uyarıyım Nexus Forums'daki bu konu başlığı 5 Nisan 2020'den kalma. Yine de denekten zarar gelmez heralde.

Sizin hatayı Google'a yazınca şunu buldum. Aynı problem var. 7. iletide diyorki; 0Harmony dll dosyasını kopyala ve Mount & Blade II Bannerlord\bin\win64_shipping_client folder adresine yapıştırıp, kendi mod klasörü içindeki 0Harmony dll dosyasını sil. Onlar için sorun çözülmüş bunu yapınca ama uyarıyım Nexus Forums'daki bu konu başlığı 5 Nisan 2020'den kalma. Yine de denekten zarar gelmez heralde.
Tamamdır, ilginiz için teşekkür ederim. En kısa zamanda modülü tekrar yükler detayını yorumlarım.

Hocam bende harmony modunda endorsement disabled by author diyor ve kulalnamıyorum diğer modlarda onaylama işareti varken onun yanında X işareti var. Nausıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Bildiğimiz gibi Nexus Mod 'dan modlar indirebilir ve kullanabiliyoruz. Bazı arkadaşlarımız nasıl yapacağını bilmemekte veya hata ile karşılaşmakta. Tüm bunlara çözüm bulmak ve yardımcı olmak için bu konu açılmış bulunmaktadır. Sorularınızı ve görüşlerinizi çekinmeden yazabileceğiniz bir başlık olmasını dilerim.

4fBAIB.png

Kurulumu:

https://www.nexusmods.com/site/mods/1?tab=files Bu linke giriş yapın.

Sağ üstteki
bHiqE9.png
butonuna tıklayın.
İki seçenek çıkacaktır.
1- "Vortex" Normal kurulumdur (Öneri)
2-"Vortex (custom install location) " istediğiniz konuma kurabileceğiniz yükleme dosyasıdır.
İstediğinizi indirin ve açın. Otomatik kurulum yapıp açılacaktır.
Otomatik bannerlord 'u tespit edip direk mod kısmına atabilir.
Eğer otomatik bulmaz ise "Games" Kısmına girip, bannerlord 'u bulduktan sonra klasörü seçmeniz yeterli olacaktır.
Tebrikler Vortex 'i kurdunuz !

Mod Yükleme:

Vd91ZO.png
'i seçelim.
İndir dedikten sonra "Vortex açılsın mı ?" penceresi gelecek. " Vortex adlı uygulamayı aç " butonuna tıklayın.

Wbj8aE.png

Ardından Vortex 'de "Mods" kısmına gelin. Ve indirdiğiniz mod un yanında ki " Never İnstalled " butonuna basarsanız modu otomatik yükler.
Dilerseniz sağ tıklayıp " İnstall " butonuna da basabilirsiniz.

UqpiGH.png

Modu yükler fakat AKTİF ETMEZ. Aktif etmek için
bTifH9.png
butonuna tıklayın.

Aktif olduğun da şu şekilde:
HS5BBI.png
gözükecektir.

tHSppS.png

Tebrikler modunuz Vortex yoluyla tam olarak kurulmuştur ! Oyunu başlatabilirsiniz.

bHiqE9.png
Kurulumu:

bHiqE9.png
'i seçelim.
Dosyayı indirdikten sonra zip dosyasını çıkarabilir veya direk açıp işlem yapabilirsiniz size kalmış.
Zip dosyasının içinde ki dosyayı " Mount & Blade II Bannerlord\Modules " Yoluna atın.

g2Yufw.png

tHSppS.png

Tebrikler modunuz Manuel yoluyla tam olarak kurulmuştur ! Oyunu başlatabilirsiniz.

-----------------

Launcher ve Mod çalışmama hatalarını düzeltmek için yöntemler:

"kesinlikle yükleyin"
Fixed Launcher
En yoğun öneri fixed launcher kurmaktır. Launcher çalışmama veya modları aktif edememe gibi sorunları düzeltir.
Kurulumu:

İndirdiğiniz zip dosyasını açın. Direk olarak oyunun ana dizinine atın.

RRMMzc.png

Unblock Dlls
Modların bazı dll dosyaları engellenebiliyor veya kilitlenebiliyor. Bu sebeple oyun okuyamayabiliyor ve çalışmıyor.
Oyundan atma vs. sorunları alıyorsanız dll kilitli olabilir.
Kurulumu:

İndirdiğiniz zip dosyasını açın. "Modules" dizinine atın ve Yönetici olarak çalıştırın.
LaunchMe.bat dosyasına tıkladığımızda PowerShell açılacak ve işlemi otomatik yapacaktır.
Bittiğin de "Enter" Tuşuna basarak kaptabilirsiniz.

nF9R7t.png

bu konu sabite alınmalı. zira ben araştırmalarım sonucunda fixed launherı buldum fakat unblock dlls'yi bu konuda gördüm. kurdum ve çalıştırmalarım sonucunda oyun çalıştı. teşekkürler.

Merhabalar,

Epey eski bir MB oyuncusuyum ama ilk kez mod yüklemek bu kadar meşakkatli geliyor, belki de yaşlanıyoruz ondandır. :smile:
Vortex ile yüklemeyi yaptım ancak yüklediklerimin tamamı mods kısmında ünlem işareti ile gözüküyor, 2 tanesinin de kutucuğu tıklanabilir değil.

Nasıl çözebilirim? unblock dll bunun çözümü müdür?
Yardımcı olan biri çıkarsa sevinirim. :smile:
Şimdiden teşekkürler.

Back
Top Bottom