Mod Projeleri, Ekip Oluşturma, Mod istekleri

Bu konu gerekli mi? Değil mi?

• Bence kesinlikle bu konu gerekli

Votes: 447 76.3%
  • Bence gereksiz bi konu kitlenmesi lazım

Votes: 65 11.1%
  • Kararsız kaldım konunun gitişatına göre oyumu değiştirebilirim

Votes: 74 12.6%

• Total voters
    586

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Cengizhan modu için ekip arıyorum gereken kişiler:
Kodlamacı
Modellemeci(1 tanesi sanırım bulundu 1 tane daha lazım)
Ve birde item ekleyici

Modelleme ve Kaplamayı yeni yeni öğreniyorum, Photoshopcuyum :smile: ...  Mod projesine katılırsam liderin isteğine göre kodlamayıda öğrenmeye başlayabilirim... 

Ben de eskiden modelleme yapıyordum yine başladım.Hani zor değil de büyük modelleri yapanların uğraşamayacağı küçük modelleri yapabilirim yardım maksadıyla.Kaplama da yaparım.Photoshop da az çok...

Anadolu Beylikler Dönemi'ni konu alan bir mod yapılmalı bence :smile:.Çaka Beyliği'nden Mardin Artuklular'a,Eretna Devleti'nden Pontus Krallığı'na kadar birçok beylik ve krallık olur içinde :!:.Yalnız böyle bir modun yapılması için oyunda gemi olmasını beklemek gerekebilir.Yoksa Çaka Beyliği,Karesioğulları gibi beyliklerin diğerlerinden bir farkı olmaz :eek:

age of bladas adlı age of empires modu çıkıyor ingilizcesi iyi olan biri izin alıp türkçe sayfasını açabilirmi benim ingilizcem iyi olsa açardım.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,113157.0.html

Arkdaşlar modelleri ben yaparım sadece modelleri yapmam için bir yardımcı özellikle oğuz kardeş çok yardımcı olabilir bir textureci birde item ekleyici lazım en gereklisi item eklemeyi bilen birisi lütfen biri çıksın artık

Arkadaşlar yeni bir mod projesi oluşturcam mevcut bir takım oluştura bilirsem konu daha belli değil mod ekibine katılmak isteyen pm atsın...

Arkadaşlar benim şöyle bir mod fikrim var Warband multiplayer için:

Sadece okçuların dövüştüğü bir mod. İki faction olacak: Crossbowmen ve Bowmen. Bunlar da içlerinde ağır/hafif yay kullanan birlikler olarak ayrılacak. Mesela nordların uzun yayı ya da kısa bir vaegir yayı. Malumunuz bunların arasında isabet, hız ve hasar farkı var. Bence yaylardaki ayar gayet güzel fakat arbaletlerde bazı oynamalar yapılabilir. Siege Crossbow'un hasarı çok olduğundan hızının yavaşlatılması gerektiğini düşünüyorum. Böylece oyuncu hangi birliği seçse onun etkilerini hissedebilir.

Değişik haritaların olması da gayet güzel olur. Mesela harabeler haritası bu mod için mükemmel, zira hem açık alan hem de siper alınacak çok yer var. İki taraf için de elverişli. Harabeler haritası göz önünde bulundurularak güzel haritalar yapılabilir.

Oyunda hiç yakın dövüş silahı olmasın diye düşünüyorum. Okların sayısını fazlalaştırmak yeterli olur, ayrıca eğer olur da ok biterse güzel boks maçları seyredebiliriz. :mrgreen:

Bu fikrim için mod yapım olayına dalayım dedim, fakat bu modu yapmak için gereken dersler hangileridir (ya da var mı emin değilim) bilemediğim için -ve itiraf ediyorum biraz da tembellik dolayısıyla- vazgeçtim. Fikrimi beğenip işlemek isteyen olursa o kişiye mod yapım süresince benden moral desteği ve güzel bir mod hikayesi vaad ediyorum! :mrgreen: :wink:

Jansay said:
Arkadaşlar benim şöyle bir mod fikrim var Warband multiplayer için:

Sadece okçuların dövüştüğü bir mod. İki faction olacak: Crossbowmen ve Bowmen. Bunlar da içlerinde ağır/hafif yay kullanan birlikler olarak ayrılacak. Mesela nordların uzun yayı ya da kısa bir vaegir yayı. Malumunuz bunların arasında isabet, hız ve hasar farkı var. Bence yaylardaki ayar gayet güzel fakat arbaletlerde bazı oynamalar yapılabilir. Siege Crossbow'un hasarı çok olduğundan hızının yavaşlatılması gerektiğini düşünüyorum. Böylece oyuncu hangi birliği seçse onun etkilerini hissedebilir.

Değişik haritaların olması da gayet güzel olur. Mesela harabeler haritası bu mod için mükemmel, zira hem açık alan hem de siper alınacak çok yer var. İki taraf için de elverişli. Harabeler haritası göz önünde bulundurularak güzel haritalar yapılabilir.

Oyunda hiç yakın dövüş silahı olmasın diye düşünüyorum. Okların sayısını fazlalaştırmak yeterli olur, ayrıca eğer olur da ok biterse güzel boks maçları seyredebiliriz. :mrgreen:

Bu fikrim için mod yapım olayına dalayım dedim, fakat bu modu yapmak için gereken dersler hangileridir (ya da var mı emin değilim) bilemediğim için -ve itiraf ediyorum biraz da tembellik dolayısıyla- vazgeçtim. Fikrimi beğenip işlemek isteyen olursa o kişiye mod yapım süresince benden moral desteği ve güzel bir mod hikayesi vaad ediyorum! :mrgreen: :wink:
Benzer bir projem var :razz:

Bence 15.Yüzyıl ile ilgili bir mod yapılabilir -Tabi MP olarak- mesala Costantinople kuşatması, yada Yüzyıl savaşları, Sömürge savaşları,  Kont Drakula ve Osmanlı savaşları yani kısacası çok keyifli olabilir.

Mandalorian said:
Bence 15.Yüzyıl ile ilgili bir mod yapılabilir -Tabi MP olarak- mesala Costantinople kuşatması, yada Yüzyıl savaşları, Sömürge savaşları,  Kont Drakula ve Osmanlı savaşları yani kısacası çok keyifli olabilir.

istanbul kuşatması 15. yüzyılda mı yapıldı  :shock: ama güzel fikir

Arkadaşlar mod yapıyorum Osmanlı mod modellemeci mapci ve kaplamacı alınacaktır.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,132983.0.html

Dark Lord Darth Vadermort said:
istanbul kuşatması 15. yüzyılda mı yapıldı :shock: 
Yok dün yapıldı.Bizim hacı bakkalda katıldı kuşatmaya.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom