Mod pitching

Users who are viewing this thread

Prvo da budem otvoren, sa modovanjem nemam bas neke veze. Tek sam poceo citati kako se to radi jucer, ali buduci da imam ozljedu kojoj ce trebati par mjeseci da zalijeci, mislio sam se ubaciti malo u modovanje. Zanima me da li ima ko ovde sa iskustvom da bi bio zainteresiran da radi na modu sa mnom, ili da "Show me the ropes"

Htio bi napraviti mod za With Fire and Sword, nista fenci, koristio bi vecinu modela koji vec postoje, uz potencijalno male promjene koje bi bile tu da se prilagodi napretku tehnologije, koje je opet, minimalno. Jedina novost koju bi ubacio su topovi, koje ne znam da li je moguce uzeti iz nekog drugog moda, uz dopustenje naravno.

Podrucje:

W8Xe48B.gif


Zeleno obojeno su podrucja koja zelim ukljuciti u mod. Nista vise od toga.

Fakcije: Austrija i Osmanlije ce naravno biti ukljuceni, ali fokus zelim staviti na novonastalu krajinu, i upade koji su vrseni sa obje strane, bez da su uzrokovali veci rat. Stoga fakcije ce takodjer biti i Hrvatska banovina te Bosanski Ejalet. Zelio bih implementirati "tension" sistem. Obje fakcije su zapravo subfakcije Osmanlija i Austrijanaca, ali vode sopstvene sukobe bez mjesanja ovih velikih sila. U osnovi AI bi podesio tako da zavisno od faction relationsa ne radi mnogo vise od raiding villages i bitki. Kada faction relations izmedju banovine i ejaleta padnu ispod -70 postaje moguce da zauzmu utvrdu. Svaka utvrda smanjuje relations za 10. Kada relations izmedju te dvije fakcije dodju do -100 velike fakcije objavljuju rat jedna drugoj, i sukob se siri i prelazi se na endgame, tj nova opsada Beca ili pad Istanbula.

Ostale fakcije su Dubrovcani, Mlecani i off map fakcija Srba, koji bi bili nesto slicno pretender rebelsima samo sto umjesto lorda kojeg bi probao igrac instalirati borio bi se za samog sebe. Srpske "lordove" bi mogao naci u kafana, slicno companionsima, i dodjeliti im zemlju. Ukoliko drzis Beograd od Turaka godinu dana pod svojom kontrolom Austrija im objavljuje rat, i ulazi u savez sa tobom.

To je sve za sada pipe dream, ne znam ni da li je to moguce. Ako ima zainteresiranih javite se.
 
Da, nas prostor u biti nije nikada dobio detaljnu reprezentaciju u nekom modu, ima nesto sitno u AD 1257 i Europe 1200 ali prilicno generic.

Jedini pokusaj je bio ovaj moj(neuspjeli) mod: http://www.moddb.com/mods/battle-for-yugoslavia

Vecina onoga sto si napisao nije toliko zahtjevno, tako da pokusaj ici na 'Forge'(Sekcija foruma za modding) i prouciti malo. Mapu definitivno nije tesko napraviti, niti ovakav faction system koji ti zelis, ali trebat ce ti dosta vremena.

Sto se tice ispomoci, ne znam da li je ijedan modder ostao aktivan. Zimke se bavi profesionalnim designom, a Mad Vader(bar mislim) i ja nismo vise aktivni. Mislim da su to svi modderi s nase scene.
 
?️NS Marko said:
Da, nas prostor u biti nije nikada dobio detaljnu reprezentaciju u nekom modu, ima nesto sitno u AD 1257 i Europe 1200 ali prilicno generic.

Jedini pokusaj je bio ovaj moj(neuspjeli) mod: http://www.moddb.com/mods/battle-for-yugoslavia

Vecina onoga sto si napisao nije toliko zahtjevno, tako da pokusaj ici na 'Forge'(Sekcija foruma za modding) i prouciti malo. Mapu definitivno nije tesko napraviti, niti ovakav faction system koji ti zelis, ali trebat ce ti dosta vremena.

Sto se tice ispomoci, ne znam da li je ijedan modder ostao aktivan. Zimke se bavi profesionalnim designom, a Mad Vader(bar mislim) i ja nismo vise aktivni. Mislim da su to svi modderi s nase scene.

Imam vremena i prouciti cu, mogu investirati par sedmica na ucenje, i ne mislim da je veliki projekt a bio bi zabavan. Ali kao nobina ne bi zelio u to sam uci. Pa me zanimalo ako ima neko da bi radio na ovom cudu sa mnom i imao dovoljno strpljenja za to.
 
Par meseci je malo za ozbiljan mod a i tek se učiš. Ali radi za sebe, interesantno je.
?️NS Marko said:
Sto se tice ispomoci, ne znam da li je ijedan modder ostao aktivan. Zimke se bavi profesionalnim designom, a Mad Vader(bar mislim) i ja nismo vise aktivni. Mislim da su to svi modderi s nase scene.
Čekam na Bannerlord, za Warband se više ne isplati raditi.
 
Back
Top Bottom