Mod Kurulumu Hakkında Yardıma İhtiyacım Var

Users who are viewing this thread

Öncelikle herkese iyi günler, hayırlı ramazanlar.

Mod kurma, daha doğrusu çalışan mod kurma hakkında birkaç sorum olacak. Öncelikle mod kurmayı biliyorum, eski tüm oyunları zaten saatlerce oynadım. Ama bannerlord daha betada olduğu için oyuna güncelleme geldikçe modlar çalışamaz duruma geliyor, çakışıyor oyun çöküyor vsvs Sorularımı ben madde madde sorayım siz ister bana rehber link atın isterseniz tek tek cevap verin. Ama her yardıma gerçekten ihtiyacım var.

1-Vortex kurmam gerekiyormuş en basit yol olarak. Ben hep manuel uğraştım. Ama vortexinde bir espirisini keşfedemedim. Yine bakıyorsun hangi mod güncellenmemiş tek tek.

2- Çakışan modu yada çalışmayan modu görme ihtimalim var mı? Eskiden tek senerya modunu kursak bile tek dosyada birçok mod olduğundan oyunumuza bakıyorduk. Şimdi 15 moddan 1 tanesi çalışmasa saat harcıyorum. Bunu bulmanın kolay yolu nedir. Büyük duacınız olurum.

3- Vortexin kolaylığı nedir? Yine tek tek mod indirdim yine sıkıntılı modu bulamadım. Nedir espirisi o zaman? Ben hep eski oyunlardada manuel kurdum o yüzden bu durumlara çok uzağım.

Bana mod konusunda kolaylık sağlayacak bilgi yada döküman video hiç farketmez, yardımcı olacak varsa çok sevinirim. Şimdiden her yardım için teşekkür ederim.

Vortex, Skyrim veya Fallout gibi oyunlarda çok işe yarar çünkü kendi içinde Loot programı vardır(aslında bu program kendi başına da kurulabilir). Bu program hangi modlar çakışıyor hangi modlar birbileri için patch hazırlamış mesaj olarak gösterip seni uyarır. Tabi sen yine de bu program gereken bütün uyarıları sana verdiğini zannetme. Ama Loot'un Bannerlord için bir desteği yoktur diye tahmin ediyorum(kullanmayalı bayağı oldu, en son kullandığımda yoktu). Mod talebi çoğu oyuna göre fazla da olsa EA'den çıkana kadar kimsenin böyle bir destek sağlayacağını zannetmem. Onun dışında Vortex'in bir avantajı olur mu bilemiyorum?

Back
Top Bottom