MINECRAFT! - "Kendi dünyanızda oynamayı bırakın, onu yaratın."

Users who are viewing this thread

2 farklı sürüm var şuan.

1- Java sürümü (minecraft sitesinden indirebiliyorsun)
2- Windows 10 sürümü.

Bence Java olan daha iyi. Hem server açısından, hem modlanabilirlik açısından vs.. Asıl has launcher olan Java. 6 sene önce Java olanı aldığın için hesabına girersen sana beleş Windows 10 keyi de veriyor. Arkadaşların Windows 10'da oynuyorsa oradan girebilirsin. Ben öyle yapıyorum. Java en iyisi ama..

Windows 10'da ilk kez giriş yapınca hesabıma tanımlamışlar dediğin gibi.

Bu arada finallerden sonra ben de oyuna gelebilirim. Son güncellemeleri çok merak ediyorum.

Ben de alayım o zaman, malum deneme sürümü kullanıyordum :lol:
1 ay sonra beraber oynarız diyorsanız satın alacağım, daha deneyimsiz bir köylüyüm :grin: Win10 Edition, Win10 Starter ve Win10 Master Collection versiyonları var. Fiyat farkı yüksek, işlev farkını anlayamadım aydınlatırsanız sevinirim.

Tatile girer girmez işe başlamayı düşünüyorum, her akşam belli saatlerde gireriz. 5,10 TL atsa herkes kalıcı sunucu kiralarız oyunlarımız kaybolmaz.

Şöyle AdultCraft tarzı bir organizasyon yapsak, beraber stres atmak için oynasak hoş olur. Modlamadan falan da çok anlamam ben, orijinal sürümü + o dokuyu bozmayacak işlevsel ufak modlarla oynarız. Forumdan referans sistemi ile üye sayımızı artırabiliriz, başlangıçta kilitli olur sunucu. Sunucu için çok uğraşmaya gerek yok herhalde hazır paket satılıyormuş. Günde 1-2 saat gireriz beraber, geri kalan zamanlarda da açık olacağı için gruptan bağımsız da girebilir herkes.

Sunucu işi güzel olabilir. 4 yıl önce falan forumdan biri sunucu kurmuştu oyunun Vanilla sürümünde. Herkesin evini yapabileceği arsası, satın alabileceği pazar alanı vardı. Oldukça keyifliydi.

Yaz tatili gelsin konuşalım, durmaplayden Win10 editionu 18 TL’ye aldım. Kendi mağazasında indirimli 48 TL gözüküyor.
Sunucunun kasmaması ve sürekli açık olması lazım.
Diğer şeyleri internetten öğreniriz, zaten biz bize oynayacağımız için yük binmez.

Minecraft Win10 Edition'un "Realms" isimli bir eklentisi var.
Aylık ödeme sistemi ile çalışıyor ve anladığım kadarıyla bir kişinin aboneliği yetiyor, o kişi arkadaşlarını davet ediyor.
Mojang veya Microsoft (kimin hizmeti emin değilim) aylık ödeme sistemi ile arkadaşlarınla oynaman için sunucu hizmeti sağlıyor, her iki versiyonda da sınırsız üye eklenebiliyor.
Fakat Vers.1'de aynı anda en fazla 2 oyuncu girebiliyor, Vers.2'de 10 oyuncu girebiliyor.

Versiyon 1: 11,5 TL
Versiyon 2: 22,5 TL

İlk 30 gün Versiyon 2 ücretsiz olarak kullanılabiliyor, 24-25 Haziran gibi bu versiyonu kullanarak bir dünya başlatabiliriz.
Sonraki aylarda ödeme yapmayı ve hizmeti kullanmayı bıraksan bile kurduğun dünya saklanıyormuş, ileride tekrar hizmeti alırsan kaldığın yerden devam ediyormuşsun.
İlk ay ücretsiz olması büyük avantaj, beğenirsek ve süreklilik sağlarsak sonraki aylarda 3-5 TL atar devam ederiz.

Forumda 10 kişiden fazla olursak normal sunucu kiralarız ama 10 kişiden fazla olmasak daha iyi olur, 5-10 kişi arası günde 1-2 saat discord kullanarak oynarız zevkli olur.

Ayrıca gördüğüm kadarıyla Win10 versiyonunda tüm eklentiler ücretli, üzücü olmuş.
Yeni satın almak isteyenlere burayı öneririm, çok uygun fiyata aldım ve güvenilir.

https://www.durmaplay.com/tr/store/minecraft/buy/windows-10-edition?gclid=EAIaIQobChMI9YLdi_6z4gIVzR0YCh2UnQAfEAYYASABEgIZQfD_BwE

Sende hem java hem w10 versiyonu var, şuan java 100 TL civarı.
W10 edition 50 TL kendi mağazasında. Kârdasın her türlü, java versiyonu modlamaya açık ve büyük sunucular vb javadaymış. Zaten ucuz olsa java ile oynardık, efsane modları var. Benim save java versiyonunda, hd texture packler yüklemiştim görüntü kalitesi mükemmel olmuştu. W10’da mecbur klasik oynayacağız.

https://youtu.be/UROt_SJFjTA

İyi güzel de modlamadan fazla anlamıyorum. :razz: En son technic launcher üzerinden Yogbox mod paketini oynamıştım, onda da mod kendi kurulmuş oluyor. Güzel ve bilgisayarı fazla yormayan texture bulursam güzel olabilir aslında.

Öncelikle oyunun versiyonu ile mod ve resourcepacklerin versiyonu aynı olmak zorunda, genelde içerikler 1.12.2 versiyonuna uygun. Orijinal oyun nasıl modlanıyor bilmiyorum, ben TLauncher kullanıyordum. Forge işlemi yapıp modu veya texture packi yüklemek gerekiyor, orijinal için nasıl oluyor bakmak lazım.

Oyunda birkaç değişiklik gözüme çarptı. Kılıçla vururken biraz basılı tutunca daha fazla hasar veriyor. Önceden normal vursan da aynı hasarı veriyordu. Aletleri elimize alırken ufak da olsa bir süre geçiyor. Tam olarak etkisini çözemedim. Demir madenleri de kömür madenleri gibi bolca bir arada bulunuyor. Önceden bir arada fazla olmuyordu diye hatırlıyorum. Bazı eşyaların nasıl yapılacağını öğrenmemiz için envantere bir kitap eklemişler. Güzel düşünülmüş. Yakında köylere bakacağım, nether'a gideceğim. Umarım nether'a bir şeyler eklemişlerdir.

Ekleme: En önemli şey, koyundan da et çıkıyor artık. Sonunda ya. Ağaç yapraklarından çubuk düşmesi de mantıklı olmuş.

Koyun eti bayağıdır var ya, microsoft satın almadan önce gelmişti o. Kılıç olayı da aynı şekilde bar dolunca. Aletlerdeki süre de kılıçla aynı, bar tam dolduğunda daha çok hasar veriyor.

Son sürüm köyleri cidden geliştirmiş, raid olayı, çan olayı, yeni mimariler...

Bu sabah memlekete geldim. Oyunun W10 versiyonunu beğenemedim, üstüne Java versiyonunu satın aldım.
12 yaşında ikiz kardeşlerim var, onlara hediye aldığımı söyleyip müjdeli haberi verdim. Şimdi ikizlere verdim şifreleri evde kuduruyorlar sabahtan beri. Kitap okudukları ve dışarıda oynadıkları saat kadar bilgisayar oynayabileceklerini söyledim.
Bana tapıyorlar :lol:

Edit: Java versiyonu alınca W10 versiyonu da hediye etti, önceden W10'u aldığım için 2 W10 edition 1 Java edition Minecraft'a sahibim. Java alanlara W10 Edition hediyesi kesin bilgi.

Edit 2: Bütünlemelere hazırlanacağım bayramdan sonra, 23 Haziran'da eve gelirim tekrar. O ara sunucu ayarlarız, uzun soluklu bir oyuna başlarız. W10 Edition b*k gibi olmuş, Java versiyonu olmayan arkadaşlar malum yollardan temin eder sunucuyu javaya kurarız. W10 oynanacak gibi değil, tabletle oynar gibi ekran.

2019-07-13_01.30.42.png
Shaderdan sa. texture pack bilen varsa dadlu alırım.

Kurnαz said:
Harlek ile beraber mp oynamaya başladık. Katılmak isteyenler kendisine ulaşabilir.
Evet, arkadaşlar bu bölüm Harlekle beraber madene ineceğiz.Videoyu beğenmeyi ve like atmayı unutmayın.
Hatırlarsanız son bölümde Harlek beni Creeper'ın yanına atmıştı.Bende bu bölüm intikam alacağım.  :lol:

Back
Top Bottom