Mimikler Hakkındaki Öneriler

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar bu konuyu oyuna daha güzel bir hava katsın, oyunun daha gerçekçi olması için açtım. Benim önerim; oyunda kaş göz işareti(Belki), Konuşurken ellerin hareketi ve ağzın hareketi; şaşkınlık, üzülme, sinirlenme ve hücum etme durumunda oluşabilecek mimiklerin olması güzel olur. Hem , yine belki, eğer bunlar yapılırsa oyunda bu mimikleri istediğimiz zaman oynatabileceğimiz bir tuş da olabilir.

Bunu ben de dusundum. Ozellikle yuz yapilandiricisiyla oynarken, ka$ ve goz hareketlerinin oldukca gercekci bir sekilde yansitilabilecegini gordum.

Dogrusu olursa guzel olur da olmazsa "niye yok ki" diye dusunmem. Bu tur degisikliklerin makyaj niteliginde oldugunu dusunuyorum. Belki biliyorsunuzdur, benim asil gormek istedigim iyilestirilmis bir savas sistemi. Ancak bu sistem belli bir seviyeye geldikten sonra kozmetik degisikliklerin yapilmasinin daha dogru oldugunu dusunuyorum.

Bana da cok acil olmasa da mantikli bir oneri gibi geldi, karka'nin dedigi gibi yuz yapilandiricisi yonunden bakinca. En azindan ilk ba$ta darbe alinca "ah" - "uh" diyen karakterlerin agizlari acilabilir mesela.

evet bana göre de öyle olması güzel olurdu , mesela adamın sinirli olduğunu belirten yüz ifadesi ve onun arkasından gelen el herketleri ile birleştirilebilir,adamın normaldaki yüz ifadeleri ,kaşını gözünü sağa sola oynatması güzel bişey olurdu diye düşünüyorum. :wink: :smile:

Back
Top Bottom