Milattan önce 3000'de İstanbul'da Türkler

Users who are viewing this thread

haberde makedon kralı 2. philip'in de kurgan tipi bir mezara gömüldüğü yazıyor, o da mı türk? ya da kurgan tipi mezara gömülmeyen ama kendilerine türk diyenler, türk değil mi? bu kurgana gömülmüş adamın ırkına, konuştuğu dile, yaşadığı kültüre dair ne kanıt var elinde de adama türk diyorsun?

Abi hepsini geçtim. Bana Türk nedir onun tanımını yap.

Doğadaki Türk nedir, ne zaman var olmuştur, nerden çıkmıştır, diğer insan yapılarından ne zaman ve ne şekilde ayrılıp ayrı bağımsız bir tarihsel özne olmuştur....bunları anlatın bana.

Birde rica etsem, liseli varsa aranızda liseliyim diye belirtsin pls. Herkesin Türk eğitim sisteminde edindiği ideolojik çöplükle uğraşmak yoruyor insanın.

Dogukan said:

Doğadaki Türk nedir, ne zaman var olmuştur, nerden çıkmıştır, diğer insan yapılarından ne zaman ve ne şekilde ayrılıp ayrı bağımsız bir tarihsel özne olmuştur....bunları anlatın bana.

Birde rica etsem, liseli varsa aranızda liseliyim diye belirtsin pls. Herkesin Türk eğitim sisteminde edindiği ideolojik çöplükle uğraşmak yoruyor insanın.

Türk buzul çağı sonrası mamut avlamak için ordu örgütünü kuran ve dünyaya kimi zaman doğrudan kimi zaten aryanlar aracılığıyla dolaylı yoldan yayan sağlam alanlar bulabilmek amacıyla çoğunlukla gezgin olan topluluğun yaydığı kültüre daha sonradan verilen addır.  Daha sonradan Hint Avrupa medeniyeti düşüncesinin Hitler'in bokunu çıkarmasıyla ırkçılığın "out" olması sonucu Hint Avrupa dilleri konuşan topluluğa dönüşmesiyle dile indirgenmiştir.

Deli Kurt said:
Türkler mi Hint Avrupa dili konuşuyormuş?

Duruma göre daha önceden Türk olarak adlandırılan toplumların çoğu artık Hint Avrupaca konuşuyor. Kendilerine sonradan zorla Türkçe gelmiş. Teroiye göre sayıca az, kültürce zayıf, teknolojice geri ve ırksal olarak zayıf bir grup insan şu an Türkçe konuşan insanlara zorla Türkçe konuşturmuş.  But Türkiye dışında bağımsız ve bağımlı diğer Türk devlenlerinin tamamı için geçerli.

Deli Kurt said:
Anlayamadım. Türki devletlerin hepsinde halk Ural-Altay dil ailesine bağlı dilleri konuşuyor diye biliyorum. Zaten dillerimiz oldukça yakın.

İşte artık Batı merkezci tarih anlayışına göre (ki dünyanın çoğunluğuı artık bunu kabul ediyor) o insanlar eskiden Türkçe konuşmuyor idi.

Irkçılara soracak olursan Hint Avrupa dilleri konuşan üstün insanlar topluca orayı terk ettiler ve boşalan yere çekirge sürüleri gibi Türkler doluverdi.

Normal anlayışla bakacak olursan da 100 birim Türkçe konuşan insan 100bin birim insanın arasına geldi ve hepsine kendi dilini konuşturdu.

Kısaca günümüzde kabul edilen Batı merkezci anlayışa göre Türkler her biri 1000 insan gücünde süper kahramanlardan oluşan bir topluluk idi. Ben ise bunu reddediyorum ve Türklerin normal insanlar olduğunu söylüyorum ve bu yüzden çok şiddetli bir şekilde eleştiriliyorum.

Deli Kurt said:
boş ileti, geçiniz.

"kardeşim senin şurada şurada yanlışın var . " dersin veya "düşüncen benim düşünceme uymuyor ." dersin .Bir fikir paylaştım burada sen burada şahsıma hakaretten başka bir şey yapmıyorsun ."Boş ileti geçiniz ." ne demektir yahu ? 3-4 kişi güzel bir sohbet kurmuş burada ben düşüncemi paylaştığımı belirtiyorum sen boş ileti geçiniz diyorsun . İnsanlarla düzgün konuşmayı öğretmediler mi sana ?

ancalimon said:
Dogukan said:

Türk buzul çağı sonrası mamut avlamak için ordu örgütünü kuran ve dünyaya kimi zaman doğrudan kimi zaten aryanlar aracılığıyla dolaylı yoldan yayan sağlam alanlar bulabilmek amacıyla çoğunlukla gezgin olan topluluğun yaydığı kültüre daha sonradan verilen addır.  Daha sonradan Hint Avrupa medeniyeti düşüncesinin Hitler'in bokunu çıkarmasıyla ırkçılığın "out" olması sonucu Hint Avrupa dilleri konuşan topluluğa dönüşmesiyle dile indirgenmiştir.
mamut avlamak için ordu kurmak. başka sorum yok hakim bey.

ancalimon said:
Artizan said:
mamut avlamak için ordu kurmak. başka sorum yok hakim bey.

Bir mamutu avlamak için bir kişi yetmiyor. Ufak bir ordu kurulup mamutun sürülerek bir tepeden aşağı düşürülmesi gerekiyor.

Mamuta mızrak saplasan .s

Evet. İnsanların bi kaç bin yıl boyunca cozemedigi, uğruna binlerce insanın öldüğü bu sorunu Bögü Alp adındaki 13 yaşındaki arkadaşımız çözdü tebrikler.

Back
Top Bottom