Microsoft Visual C + + Runtime Error çözümleri (araştırma)

İşe yaradı mı ?

• Evet

Votes: 5 38.5%
  • Hayır

• Hayır(ama atma süresini arttırdı)

• Total voters
    13

Users who are viewing this thread

mertozd2784

Banned
Selam arkadaşlar forumdada baktığım ve zamanında bendede olan bu problem hepimizin canını sıkıyor farkındayım bu yüzden bir sürü  araştırma yaptım birkaç yol buldum aslında başkalarının yazdıkları şeyleri denedim ve birkaç tanesini yapınca gerçektende işe yaradı ve şu an 3,5 saat oynuyorum ve kesinlikle atmıyor  :smile: şimdi buraya bulduğum araştırmaları sizlerle paylaşıcam.

Windows Xp kullananlar için
HATA
Microsoft Office XP'yi veya Office XP programlarından birini yükledikten sonra, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
M
1- microsoft Visual C++ Çalışma Zamanı Kitaplığı Çalışma Zamanı Hatası! Program: C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYSTEM\MOSEARCH\BIN\MOSDMN.EXE olağandışı program sonlanması

2 -Microsoft Visual C++ Çalışma Zamanı Kitaplığı Çalışma Zamanı Hatası! Program: C:\PROGRAM FILES\COMMON FILES\SYSTEM\MOSEARCH\BIN\MOSEARCH.EXE olağandışı program sonlanması

Neden

Bir program Mosdmn.exe ve Mosearch.exe dosyalarıyla çakışıyorsa, bu davranış gerçekleşir.

Mosdmn.exe ve Mosearch.exe dosyaları Office XP'deki "Hızlı arama desteği" özelliğinin bir parçasıdır. Bu özellik, Microsoft Office 2000'deki Hızlı Bul özelliğine benzer. Hızlı arama, bilgisayarınızın sabit diskindeki Office dosyalarının kataloğunu oluşturmak için Office XP'deki Dizin Oluşturma Hizmeti'ni kullanır.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, aşağıdaki yöntemleri, gereken şekilde, verildikleri sırayla uygulayın.
Üste
Yöntem 1: Yalnızca MoSearch ile Temiz Önyükleme
Mosearch.exe (Microsoft Office Arama Hizmeti) ve Mosdmn.exe (Microsoft Office 10 Arama Filtresi Aracı) Başlangıç öğeleri arka planda çalışan başka bir programla (veya programlarla) çakışıyor olabilir. Bu nedenle, Başlangıç menüsünde yalnızca MoSearch seçiliyken, çakışmanın kaynağının bu program olup olmadığını belirlemek için bilgisayarınızda temiz önyükleme gerçekleştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    Aç kutusuna, msconfig.exe yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
    Genel sekmesinde Seçmeli başlangıç'ı tıklatın.
    Başlangıç sekmesinde, MoSearch dışındaki tüm onay kutularını tıklatıp temizleyin.

NOT: Microsoft Windows Millennium Edition'da (Me), *StateMgr onay kutusunu da seçili bırakın.
    Tamam'ı ve sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
    Hata iletisi yeniden oluşturulabiliyorsa, önceki adımları yineleyin. Adım 3'te, System.ini dosyası işletilsin ve Win.ini dosyası işletilsin onay kutularını da tıklatıp temizleyin.

Hata iletisi yeniden oluşturulamıyorsa, bu MoSearch'ün arka planda çalışan başka bir programla veya programlarla çakıştığını gösterir. Çakışan programı bulmak için şu adımları izleyin:

Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    Aç kutusuna, msconfig.exe yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
    Başlangıç sekmesinde, onay kutularından birini tıklatıp seçin.
    Tamam'ı ve sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız istendiğinde Evet'i tıklatın.
    Yukarıdaki adımlar hata iletisini yeniden oluşturuyorsa, Başlangıç menüsüne eklenen en son öğe çakışmaya neden oluyor demektir. Hata iletisi yeniden oluşturulmazsa, Başlangıç menüsündeki tüm onay kutuları seçilene dek bu adımları yineleyin.
    Tüm Başlangıç menüsü onay kutuları seçilir ve hata iletisi yine de yeniden oluşturulmazsa, yeniden Msconfig'i başlatın ve sonra System.ini dosyası işletilsin ve Win.ini dosyası işletilsin onay kutularını tıklatıp seçin.

Bu adımlar çakışmayı bulup ortadan kaldırmanıza yardımcı olmuyorsa, aşağıdaki yönteme geçin.
Üste
Yöntem 2: "Hızlı Arama Desteği" Özelliğini Kaldırma
"Hızlı arama desteği" özelliğini bilgisayarınıza yüklü tüm Office XP ürünlerinden kaldırmak için, aşağıdaki adımları izleyin.

Not Bu yalnızca Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition çalıştıran bilgisayarlar için geçerlidir.

Tüm Office programlarından çıkın.
    Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gidin ve Denetim Masası'nı tıklatın.
    Program Ekle/Kaldır’ı çift tıklatın.NOT: Microsoft Windows'un pek çok sürümü olduğundan, aşağıdaki adımlar sizin bilgisayarınızda farklı olabilir. Böyle bir durumda, bu adımları tamamlamak için ürün belgelerinize bakın.

Yükle/Kaldır sekmesinde, Microsoft Office XP ürünü'nü tıklatın (buradaOffice XP ürünü, söz konusu Office ürününün adıdır). Office programlarından birinin tek başına çalışan bir sürümünü kullanıyorsanız, listeden uygun ürünü tıklatın.
    Ekle/Kaldır'ı tıklatın.
    Bakım Modu Seçenekleri iletişim kutusunda, Özellikleri Ekle veya Kaldır'ı tıklatın ve İleri'yi tıklatın.
    Office Araçları'nın yanındaki artı işaretini (+) tıklatın, Hızlı arama desteği'nin yanındaki simgenin üzerine gidin ve ardından Kullanılamaz'ı tıklatın.
    Güncelleştir'i tıklatın.
    Bilgisayarınızda yüklü olan diğer tüm Office XP ürünleri için 2'den 8'e kadar olan adımları yineleyin.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

NOT: Bu adımları uyguladıktan sonra, Mosearch.exe ve Mosdmn.exe dosyalarını arayın. Onları bulmamanız gerekir. Bulursanız, bu iki dosyayı güvenle silebilirsiniz.

Bu bilgiyi  JusdWeR forum üyemizin bir yerde konu olarak değilde sorun olarak paylaştığı bir yerde buldum aslında izin almak için yazdım fakat cevap gelmedi umarım kızmaz  :oops:
yinede JusdWeR arkadaşımıza teşekkür ediyoruz umarım xp kullananlar için düzelme meydana gelir. Bu arada arkadaşlar eğer düzelmesse microsoft visual c ++ 2010 u indirin internetten xp de artık güncellemeler yapılmıyormuş sanırım daha çok internet kafe işleten bir tandığımız söylemişti herneyse...

Windows 7 ve Wista için

Evet arkadaşlar çoğu 32-Bit kullanıcı bu hatayla karşılaştı, Taleworlds'e defalarca mesaj attık, çözdük dediler, bir süre sonra yine oldu, uzun araştırmalarımdan sonra çözümün burnumun dibinde yani Almanca forumda olduğunu gördüm.

32-Bit kullanıcıların bilindiği üzere Ram limiti var, fakat bu limiti düzenleyeceğiz.

Windows Vista ve Windows 7 için:

Başlat/Tüm programlar/Donatılar/Komut istemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
Karşınıza siyah bir pencere açılacak.

Buraya:

bcdedit /set increaseuserva 2800

Bu kodu kopyalayıp, yapıştırıyoruz, ve enter'a basıyoruz. Artık problem çıkmaması gerek. (Bu çözüm eğer DirectX'iniz ve ekran kartınızın sürücüsü güncelse işe yarar.)
Buda Bertanx forum üyemizin açtığı bir konuydu http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,187844.0.html bu siteden çeviri yapıp koymuştu Bertanx arkadaşamıza çok teşekkür ediyorum umarım işinize yarar :smile:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bunun dışında taleworldsün resmi bug sayfasında birisi daha paylaşmış ve rgl_log.txt dosyasını değiştirme tavsiyesi gelmiş onuda buraya upload ediyorum.

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/mqstnrna/rgl_log.txt.html

Bu dosyayı mount and blade wfas dosyasının içine kopyalayıp yapıştırın (orjinalliği bozmaz yani bilmek isteyen olursa diye dedim :grin: ) steam kullananlar için Bilgisayarım/c:/program files/steam/steamapps/common/mount and blade with fire and sword dosyasının içine kopyalayıp yapıştıra bilirsiniz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ve en son olarak ben buraya yazdıklarımın hepsini uyguladım windows 7 kullanıyorum ve en son olarak birkaç gün önce bilgisayarımda otomatik güncellemeler yapılırken bilgisayarımın 92 tane güncelleme yapması gerektiği yazdı ben kabul ettim yeniden başlattığımda 3 tanesinin yüklenemediği söylendi ve kendim Başlat/Denetim Masası/windows uptade e girerek baktım ve güncelleştirmeleri denetle dedim ve orda microsoft visual C ++ 2010 dağıtılabilir paket (KB....) yazıyordu sadece onu seçerek güncelle dedim güncelleme yaptı yeniden başlat dedim. Bu yazdığım 3 şeyide yaptım yani hangisi daha çok işe yaradı tam olarak kestiremedim  :mrgreen: çünkü hepsini ard arda yaptım biraz özür dilerim gerçekten  :mrgreen: ama şu an kesinlikle oyundan atmıyor yani umarımki sizde yaparsanız sizinde bu probleminiz geçer gerçekten oyundan soğutan birşey ben oyunu aldığıma bin pişman olmuştum fakat şimdi çok mutluyum :smile: tekrar JusdWeR-Bertanx arkadaşlarımza çok teşekkür ediyorm umarım jusdwer kızmassın çünkü birkaç gün sonra açamıcaktım biligsayarı paylaşamam diye yaptım herkese saygılar iyi oyunlar...  :smile:  (BU ARADA WİNDOWS 7 VE VİSTA KULLANAN ARKADAŞLAR KESİNLİKLE GÜNCELLEMELERİNİZİ YAPIN OYUNA GERÇEKTEN KATKISI OLUYOR)

UNUTMADAN! Arkadaşlar windows 7 kullandığım için xp de olan sorunu deniyemedim yani test edilmedi işe yarıyormu emin değilim zaten konu başlığındada araştırma olarak yazdım fakat windows 7 kullanıyorm yazdıklarımı yaptım bende oluyor

Back
Top Bottom