WB Microsoft Visual C++ Runtime Error Çözüm Rehberi

Users who are viewing this thread

Bertanx said:
Asıl konu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,187844.0.html
(Bire bir çevirmedim, biraz değiştirip, kısalttım.)

Evet arkadaşlar çoğu 32-Bit kullanıcı bu hatayla karşılaştı, Taleworlds'e defalarca mesaj attık, çözdük dediler, bir süre sonra yine oldu, uzun araştırmalarımdan sonra çözümün burnumun dibinde yani Almanca forumda olduğunu gördüm.

32-Bit kullanıcıların bilindiği üzere Ram limiti var, fakat bu limiti düzenleyeceğiz.

Windows Vista ve Windows 7 için:

Başlat/Tüm programlar/Donatılar/Komut istemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.
Karşınıza siyah bir pencere açılacak.Buraya:

Code:
bcdedit /set increaseuserva 2800

Bu kodu kopyalayıp, yapıştırıyoruz, ve enter'a basıyoruz. Artık problem çıkmaması gerek. (Bu çözüm eğer DirectX'iniz ve ekran kartınızın sürücüsü güncelse işe yarar.)

Eğer bu yaptığınız işlemi geri almak isterseniz, aynı cmd ekranına
Code:
bcdedit /deletevalue increaseuserva
yazın.

Meydana gelebilecek herhangi bir hasardan sorumlu değilim.
Verdiğin çözümü xp'de denedim olmadı xp için çözüm verebilecek varmı lütfen arkadaşlar ilk versiyon oynuyorum hep
diğer versiyonların demosunu bile açmıyor sistem özelliklerimin iyi olmasına göre.
benim hatam şöyle
oyunu yükledim [warband veya F&S]. sonra oyunu açtım 6 level sınırlı standart. kapattıktan sonra bidaha açılmıyorve yada açılıp ayarlar sekmesinden en ufak bir ayar değiştirip tamam yada iptale tıkladığım visual c runtime librar veriyor :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cry: :cry:

Güzel konu aslında Sağol kardeş
Warrior-04-june.gif

Bro komutu kopyalayıp yapıştırıyorum cmd den şu hatayı alıyorum ''belirtilen girişe başvurulmaya çalışırken hata oluştu, sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.'' Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi?

Kusura bakmayın hortlatmış olacağım ama :grin:
Bende sorun yok normalde ama oyuna kendi tasarladığım kılıcı eklediğimde bu hatayı vermeye başladı neden ?

Kardeş benim bilgisayar Win 8.1 Pro 32 bit işletim sistemi var bide x64 tabanlı işletim sistemi var ekran kartım '' Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.0) üstünde '' ne yapmalıyım internetten bir video izledim onu denedim  pek işe yaramadı video sahibi ile skpye aracılıyla konuşarak yapmak istedim ama onuda beceremedim bir siz el atsanız Bu arada izlediğim video bu hatta video altında baya yorumda bulundum adım Cemal Çağan Yarlığan bana her sosyal ağdan ulaşabilirsiniz özelliklede Skpye Facebook Twitter Google Youtube Twitch TV vb yerlerden bana ulaşabilirsiniz ! Lütfne yardım edin çok sevdiğim bir mod var ve bir türlü oynayamıyorum gerekirse video çekip yükleyebilrim Fraps ile !

48yLAJ
  arkadaşlar resim i yükleyebildim mi bilmiyorum bende viking modunu yukledim bu sorunu almaya başladım yeni oyun diyorum tam oyun açılırken bu hata geliyor menuye geri atıyor yardımcı olur musunuz win8.1 kullanıyorum 6 gb ram 3 gb ekren kardı var ınvidia yazılanların hepsini okudum yaptım ama duzelmedi  resim bu http://hizliresim.com/48yLAJ

s.a aynı sorun bendede var  windows 7  64 bit kullanıyorum. viking conquest e yeni oyun başlat diyorum ana menuye geri atıyor 'start_menu_0' gibi yazılar çıkıyor yardım ederseniz memnun olurum...

not: viking conquest sürüm: 2023 mount&blade sürüm: 1168

Bertanx said:

Evet arkadaşlar çoğu 32-Bit kullanıcı bu hatayla karşılaştı, Taleworlds'e defalarca mesaj attık, çözdük dediler, bir süre sonra yine oldu, uzun araştırmalarımdan sonra çözümün burnumun dibinde yani Almanca forumda olduğunu gördüm.

32-Bit kullanıcıların bilindiği üzere Ram limiti var, fakat bu limiti düzenleyeceğiz.

Başlat/Tüm programlar/Donatılar/Komut istemi'ne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.

Code:

Bu kodu kopyalayıp, yapıştırıyoruz, ve enter'a basıyoruz. Artık problem çıkmaması gerek. (Bu çözüm eğer DirectX'iniz ve ekran kartınızın sürücüsü güncelse işe yarar.)

Code:
yazın.

xp için yokmu yaaa hem bende cmd de açılmıyo

arkadaşlar oyunu daha yeni aldım native senoryada bir sorun yok ama herhangi başka bi mod yükleyince bu hatayı alıyorum oyunun sürümü 1.143 oyun orjinal  wfas cmd olmadı

Bertanx said:

Code:

Code:
yazın.

Kardes onceden osmanli moda hic girmiyodu simdi giriyor oyuna basla diyorum oyun baslatiliyor bolumunde hata veriyor

Back
Top Bottom