Metallica

Users who are viewing this thread

BsGp_aFCcAAGEoW.png

Konser programı bu şekilde. Kapı açılış 17:00!
ferevon said:
Caglan Tekin cikacakmis hic dinlemedm ama kac saat erken gitmeye degrcek biri mi acaba?
Çağlan Tekil benim bidliğim kadarıyla blue jean'de yazan Radyo Eksen'de çalışan birisi. Metal head olduğu konuşulmaktaymış. Bilemicem. Ben açıkçası Metallica'dan çok Pentagram için gidiyorum gibi ama hadi bakalım. :razz:

Konser videolarına bakındım da biraz millet eğlenmeye değil video çekmeye gitmiş gibi. Herkesin elinde telefonlar kameralar var :c

Bir de şu video şaşırttı beni. Abi seek and destroy çalıyor dikilip durmak nedir ya :lol:

Ahaha aynen öyle, Serdar Ortaç tayfa doluydu konser(Yeminle duydum konuşmayı :???:)
Pentagram'ı görsen hele, benim durduğum yerde benden başka hareket eden şarkılara eşlik eden yok vallahi bir yerden sonra ben de bıraktım tek başına kalınca insan çok garip geliyordu.
Neyse Metallica'da biraz biraz coşanlar oldu, benim zaten şu an boynum bir güzel ağrıyor ben epey hareket ettim ama 4-5 yaşında çocuklarla ailecek gelip oturan uyuyan insanlar gördükçe canım sıkılmadı da değil. Metallica'nın performansı hiç kötü değildi(Lords of Summer hariç, o şarkı zaten dandik hani oturdum yere o derece) o sayede kurtardı yoksa seyirciler namına sahne önü hariç herkes havasına falan gelmiş gibiydi, bakıpta metal konseri demek zor.

Bu konserden sonra Metallica'nın harbiden metalin popu olduğunu düşünmeye başladım :razz: Vallahi Metallica konserine gittim demek için gidiyorsanız dinlemeyin siz kardeşim metal :razz:

Zaten o bahsettiğimiz tayfanın çoğu Pentagram'dan bi haber insanlar ya. Setlist'ten belliydi zaten nasıl bi izleyici kitlesinin olacağı. :razz:

Ciddi ciddi ailecek konsere gelenler vardı. 12-13 yaşındaki kızın ne işi olur metalle arkadaş? Sırf "Anne bütün kızlar gidiyo yaa uff nolur bizde gidelim yhaaa" tipinde çok insan vardı. Ama tabii bazı anne babalara baktım dövmeliler falan eski metalcilerden. Onların hakkını almayalım tabii. :razz: Ben tribündeydim. En yakın tarafta kapalıdan. Kulaklarım hâlâ kendine gelemedi. Saçma bi şekilde turnikeler olmasına rağmen izleyiciler iparti parti aldılar ve deli gibi zaman kaybettik. Ki deli gibi de kalabalık oluştu. Merchandise falan almak istiyordum yalan oldu. :sad:
Pentagram çok iyiydi. Her albümden en az bir şarkı çaldılar. Metallica konseri olunca Powerstage ve Rotten Dogs bekliyordum ki çaldılar. Ama Brain on the wall'ı sanırım kimse beklemiyordu Trail Blazer'dan. Yeni albümden bi Wasteland birde GEçmişin Yükü'nü çaldılar. Ölümlü Bir ve Şeytan Bunun Neresinde Türkçe çalınan parçalardı. Sahneye ciddi ciddi Çağrı film müziğiyle girmiş olabilirler. Ramazan diye herhalde. :lol: Unspoken, 1000 on the Eastland ve GMSKTP gibi efsaneleri canlı dinlemek çok iyiydi. Teknik arıza falan dendi ama anlamadım ne olduğunu. Sanırım Hakan babanın mikrofonu çalışmıyordu emin değilim.
Gökalp bence çok iyi. Murat İlkan'ı canlı dinleyemedim o yüzden karşılaştırma yapamam ama şarkıya kattığı yorumlar çok iyiydi Pentagram'ın. GMSKTP'de özellikle.
Daha sonra Metallica çıkacaktı sahneye 45 dakka rahat sahne hazırladılar. SESİ ÇOK AÇMIŞLARDI. Hala kulaklarım ağrıyor. Sahneye çıkan ikinci arkadaşa kıl kaptım. Gidenler bilir niye kaptığımı. :lol: Konser için diyebileceğim tek şey kesinlikle efsaneydi. Bir kaç şeyde şikayet etmem gerekirse birincisi Niye whiskey çıkmadı lan!? diğeri hiç Pyro works yoktu. One'da bile sadece ışıklandırma vardı. Diğeride gelen kitlenin anlamsızlığı.
İtü'nin kampüs bayağı büyükmüş ama onuda fark ettim. Kampüsten çıkana kadar zaten yarım saat geçiyor. Bide ciddi ciddi maçı yayınladılar. :lol:

Bence Pentagram'ın eski vokalisti çok daha iyiydi aslında. Yenisi bu sefer iyiydi gerçi ama Manowar'da performansı kötüydü bence.

@ Şu hiphopçu gangsta tipli "France" tişörtlüyü mü diyorsun ? :lol:

ferevon said:
Bence Pentagram'ın eski vokalisti çok daha iyiydi aslında. Yenisi bu sefer iyiydi gerçi ama Manowar'da performansı kötüydü bence.

@ Şu hiphopçu gangsta tipli "France" tişörtlüyü mü diyorsun ? :lol:
Aynen adamın Türkçesi de İngilizcesi de kötüydü. Ne diye onu aldılar anlamadım. Oysa yanda Irmak Kazuk vardı onu alsalardı. :grin:

Tatildeyim gidemedim ancak yakından takip ettim. Arkadaşın biri sahne önünden almış bileti ve pişman olmuş. Full renkli giyinen, elde Canon ve S4'lerle çekim yapan poser tayfa varmış. Sahne önünden çok az kişi headbang yapmış. Zaten çoğu arkadaşım klasik "94'ten sonra bozdular" lafıyla gitmedi. Ama Metalfest'ten iyiymiş yani.

The Outlaw Torn, Blackened, Eye of the Beholder ve Harvester of Sorrow'un olmasını isterdim o listede.

Günümüz Metallica'sı Kill 'em All Metallica'sı değil yalnız bunu unutmamak gerek, radikal'de verilen haberde de dendiği gibi daha çok halka hitap edip işi ticarete dökmüş bir Metallica.

M.ArdA said:
Radikal'deki haberi kim yazdıysa arkadaş hiç bir şeyi beğenmemiş. Anca laf etsin ya. :grin:
Beğenilecek yönlerini pek yazmamış tamam ama genel anlamda haklı gibi adam.
Hele şu SMS olayı tamamen saçmalıktı.

Ha birde Metallica sahneye çıkmadan biraz önce ekrandan Lady Gaga konseri reklamı yapıldığını söylemiş miydim? ahahah :lol:

M.ArdA said:
Radikal'deki haberi kim yazdıysa arkadaş hiç bir şeyi beğenmemiş. Anca laf etsin ya. :grin:
Adam o yazısında gayet de haklı. Metallica'nın artık işi ticarete döktüğü bâriz ortada ve o da bunu eleştiriyor.

Valla ben bunları bilerek gittim konsere oradaki atmosferden fark bile etmiyorsun. Ki çok da fifi yani bi solo kaçırmış bi drum da patlamış. Adamları gözümle görmüşüm vs. Ama yazıda sadece Metallica'ya laf etmiyor ki. Pentagram'da bile laf edilmiş. Ki edilebilir normal ama bu kadar negatiflik bende o etkiyi yarattı.

Konsere iyi ki gitmişim dedim ancak yine de beklediğim gibi değildi esasen. Özellikle sahne dibinde olmamıza rağmen dikilip izleyenleri gördükçe zaten hayal kırıklığına uğradım. Gerçekten Metallica ile en alakasız kişiler bile vardı konserde. One'a kadar ben de dikilip izledim. Sonra güzel bir taraf buldum böyle tam istediğim gibi, coştukça coştuk. Ama benim için en kötü olay tam Metallica sahneye çıktığında benim o esnada yemek alıyor olmamdı herhalde. Master of Puppets'ın yarısını kaçırdım.  :neutral:

Back
Top Bottom