In Progress Menülerde takılma

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.9
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

Yağız Koç

Recruit
Partiyi, envanteri ya da karakter menüsünü açınca ilk 10-15 saniye çok fazla takılıyor nereyi açsam ilk 10-15 saniye böyle ve çok sinir bozucu ne yapmam gerekiyor.

Ben de bu sorunu yaşıyorum. Aynı makinede 100+ Saat oyun süresinin ardından 6 ay sonra oyunu güncellediğimden beri menülerde ve savaşlarda inanılmaz takılmalarla karşılaşıyorum.

Son patchden sonra oyun içinde envanterime veya birlik ekranına girdiğimde 30-40 saniyelik ciddi bir lag sorunu yaşıyorum. Oyun şuan benim için oynanmaz derecede sorunlu. Bu sorunun farkındalar mı bilmiyorum ama oyunu tamamen oynanmaz hale getiriyor. Eğer yanlışlıkla bile envanterime tıklarsam ve çıkış yaparsam dünya haritasında lag uzun bir süre devam ediyor. Developer Console veya cheat mode kullanmıyorum. Birçok yabancı arkadaşın da bu sorunu yaşadığını okudum.

aynı sıkıntı bende de var. her betayı ayrı ayrı oynadığım için dosyaların şiştiği düşüncesiyle oyunu kaldırdım. şimdi tekrar yüklüyorum. direk e159 betaya geçip deneyeceğim. sonucu bildiririm. ama bu dediğimi deneyen oldu mu bu arada?

Oyun içi ayarları değiştirmeyi denedim. Dili bile değiştirdim ama çözemedim gerçekten oyundan düşüren bir sorun ve her zaman oynamayı bu sorunlar yüzünden bırakıyorum.

kendi adıma bu sorunu, oyunu SSD'ye taşıyarak çözdüm. ama HDD üzerinden oynayanlar için bunun çözümünü biraz öne çekmek lazım.

Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, Telemetry sürümüne geçtikten sonra, fps düşüklüğü olan yerlerde performansı test ederek çıkan veriyi bize gönderebilirseniz incelemeye başlayabiliriz. Teşekkürler.

Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.

kendi adıma bu sorunu, oyunu SSD'ye taşıyarak çözdüm. ama HDD üzerinden oynayanlar için bunun çözümünü biraz öne çekmek lazım.
Dediğinizi yaptım sorunum çözüldü. Çözümünüzü bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Umarım SSD sahibi olmayan arkadaşlar için sorun bir an önce çözülür.

Aynı sorun bende de var. (İngilizce olarak başlık açmıştım geri dönüş olmadı.) Bu sorunun tek çözümü oyunu SSD'ye mi taşımak şimdi? :sad:

1.5.10 Beta yamasından önce gelen 1.5.9 hotfix ile gelen bir bug olduğunu düşünüyorum. Aynı sorun bende de var özellikle belirttiğim yamadan sonra yaşamaya başladım. Açıkcası düzgün oyunu bilmeden de olsa bozmuş gibiler umarım bir sonraki yamada düzelir bu problem günlerce emek verdiğim savemi oynayamadığım için çok sinirleniyorum. Asker yükseltmek için girdiğim birlik ekranında 5 fps almak gerçekten üzücü.

Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, Telemetry sürümüne geçtikten sonra, fps düşüklüğü olan yerlerde performansı test ederek çıkan veriyi bize gönderebilirseniz incelemeye başlayabiliriz. Teşekkürler.

Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.
Epicgames launcher üzerinden oynuyorum

Konu geliştiricilerimize iletildi ve üzerinde çalışılıyor. Geri dönüş aldığımda bu başlığı güncelleyeceğim. Anlayışınız için teşekkürler!

O kadar can sıkmaya başladı ki anlatamam sorunsuz zerre takilma olmadan oynadığım oyun resmen eziyet etmeye başladı takılmalardan oynanmıyor savaşlarda vs bisi yok ana menulerde haritada gezerken takılmalar var her yöntemi denedim performans makinemde en düşük ayarları bile denedim rezillik yine olmuyor böyle giderse oyunu iade edeceğim warband alır oynarım daha iyi bu ne böyle

O kadar can sıkmaya başladı ki anlatamam sorunsuz zerre takilma olmadan oynadığım oyun resmen eziyet etmeye başladı takılmalardan oynanmıyor savaşlarda vs bisi yok ana menulerde haritada gezerken takılmalar var her yöntemi denedim performans makinemde en düşük ayarları bile denedim rezillik yine olmuyor böyle giderse oyunu iade edeceğim warband alır oynarım daha iyi bu ne böyle
büyük ihtimalle 2 saati geçtin iade edemezsin

Aynı sorun bendede var akmıyor oyun bir aksa ah ah kasmasın diye warband görüntüsünede razıyım ama bununla ilgili mod bulamadım bu problemin çözülmesi lazım acilen

Back
Top Bottom