MB Warband Lordlarla İlişki Sorunu

Users who are viewing this thread

qLasuR

Regular
Arkadaşlar sormak istediğim birşey var. Oyunu yazın oynarken baya ilerlemiştim. Kendi ülkemi kurdum topraklarımı gittikçe büyüttüm falan. Önce yoldaşlarımı lord yaptım. Daha sonra diğer lordları tek tek kendi tarafıma çekmeye başladım. Baya bi genişledi topraklarım. Fakat bir süre sonra hep yeni şehir ve kale kuşatıp kendi topraklarıma kattığımda lordlarıma paylaştırırken moralleri düştü. Yani mesela şehri birine veriyorum, diğerinin 2 şehri olmasına rağmen hala onun morali düşüyor. Ve adaletli dağıtmaya da çok önem verdim. Artık bir süre sonra moralleri çok düştüğü için benim emrimden çıkıp başka kralların emri altına girmeye başladılar. Benim emrimden çıkarkende onlara ait olan şehirler ve kaleler de gitti benden. Tekrar aldım aynı kaleleri tekrar aynı şekilde gittiler hep. Bende çok sinir oldum bir süre sonra bıraktım oyunu bayadır da oynamıyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu yokmu ? Yani morallerinin düşmemesini sağlamak için bir yol ? Cevap verirseniz çok sevinicem. Şimdiden teşekkürler.

qLasuR said:
Arkadaşlar sormak istediğim birşey var. Oyunu yazın oynarken baya ilerlemiştim. Kendi ülkemi kurdum topraklarımı gittikçe büyüttüm falan. Önce yoldaşlarımı lord yaptım. Daha sonra diğer lordları tek tek kendi tarafıma çekmeye başladım. Baya bi genişledi topraklarım. Fakat bir süre sonra hep yeni şehir ve kale kuşatıp kendi topraklarıma kattığımda lordlarıma paylaştırırken moralleri düştü. Yani mesela şehri birine veriyorum, diğerinin 2 şehri olmasına rağmen hala onun morali düşüyor. Ve adaletli dağıtmaya da çok önem verdim. Artık bir süre sonra moralleri çok düştüğü için benim emrimden çıkıp başka kralların emri altına girmeye başladılar. Benim emrimden çıkarkende onlara ait olan şehirler ve kaleler de gitti benden. Tekrar aldım aynı kaleleri tekrar aynı şekilde gittiler hep. Bende çok sinir oldum bir süre sonra bıraktım oyunu bayadır da oynamıyorum. Bunu düzeltmenin bir yolu yokmu ? Yani morallerinin düşmemesini sağlamak için bir yol ? Cevap verirseniz çok sevinicem. Şimdiden teşekkürler.
Maalesef öyle birşey yok birine verirsen diğeriyle aran bozulur.Fakat bir lorda toprak verdiğinde akrabasıyla aran iyileşir.

Morallerinin düşmesini engelleme şansın yok. Ancak sık sık ziyafet düzenleyecek lordlarınla ilişkini kuvvetleştirebilirsin. Ayrıca diplomasi mod oynuyor olsaydın hediye gönder diyecektim ama oynamıyorsun sanırım. 

Yazın native oynuyordum kardeşim şuan oynamıyorum. Bir mod bekliyorum şimdi çıksın yaza doğru yine başlayacağım özledim çünkü. Fakat bu kez aynı olayla karşılaşmak istemiyorum o yüzden konu açayım dedim. Yani Kalradya'ya resmen ben hükmediyordum. Çok fazla lordum da vardı. Ve o kadar adaletli dağıtmaya çalıştım ki şehirleri, kaleleri ve köyleri. Yinede bana mısın demediler. İlk önce toprakları yoldaşlarımla kazanmaya başlamıştım. Neredeyse hepsinin 2 şehri 2-3 köyü var. Kendi tarafıma çektiğim lordlara bir bölge verdiğim an diğer hepsinin morali düşüyor. Napayım yani gidip 3. şehri mi vereyim onlara benim bile 3 şehrim yoktu :smile: Morali düşen krallığı terk ediyor. Bir de üstüne ona ait olan topraklarda elimden gidiyor. En azından topraklar bende alsa yine büyümeye devam edeceğim. Ama ben toprak kazandıkça başka yerden topraklarım gidiyordu. Sinirlendim en sonunda bıraktım oyunu. Ama içimde kaldı tüm haritayı alamamak. Günlerce oynamıştım. Dediğim gibi buna bi çare lazım ki aynı olayı tekrar yaşamayayım.

Ve dediğim gibi de sürekli ziyafet düzenliyordum. Yani savaş bittiği an ne zaman boş kalsam bir ziyafet ayarlamaya çalıştım. Ama zaten ilişkim düşük olanlar ziyafete katılmadığı için bir yararı da olmuyordu.

Şehirleri-kaleleri arka arkaya almamalısın. 1-2 yer aldıktan sonra barış imzalayıp ziyafet düzenlemelisin. Böylece ilişkin artacak. Bi de savaştığın lordları esir alma serbest bırak onur kazanırsın.

Onur sayesinde hiç tanışmadığın birisiyle ilişkin artabilir. Ben birisiyle tanıştığımda ilişkim 60'ı geçikti. Halbuki daha yeni tanışıyoruz. Onur çok çok önemli.

O zaman tek çare olarak, bütün fethettiğin şehirleri bundan sonra kendine alacaksın. Kimseyle ilişkin düşmüş olmaz. Bundan sonra sadece toprağı olmayanlara toprak verirsin ki otomatikman ilişkin düşmesin.

ChaTLacK said:
Şehirleri-kaleleri arka arkaya almamalısın. 1-2 yer aldıktan sonra barış imzalayıp ziyafet düzenlemelisin. Böylece ilişkin artacak. Bi de savaştığın lordları esir alma serbest bırak onur kazanırsın.

Onur sayesinde hiç tanışmadığın birisiyle ilişkin artabilir. Ben birisiyle tanıştığımda ilişkim 60'ı geçikti. Halbuki daha yeni tanışıyoruz. Onur çok çok önemli.

Teşekkür ederim kardeşim, bu onur olayını deneyeceğim.

b4ckr0und1 said:
O zaman tek çare olarak, bütün fethettiğin şehirleri bundan sonra kendine alacaksın. Kimseyle ilişkin düşmüş olmaz. Bundan sonra sadece toprağı olmayanlara toprak verirsin ki otomatikman ilişkin düşmesin.

Öyle de bütün fethettiğim yerleri kendime alırsam nasıl asker dayandırayım. Zaten kendime alınca da ilişkileri düşüyor. Yani sadece verdiğim kişinin ilişkisi artıyor. Diğer herkesin düşüyor. Bu iyi bi çözüm olmaz. Daha mantıklı bir çözüm lazım.

Tüm Kalradya'yı fethedecek kadar asker buluyorsan bütün şehirleri de üstüne alman seni çok zorlamaz.

Hayır anlamadın demek istediğimi. Kalradya'ya hükmedebilirim ama tek başıma fethedemem. Sonuçta bir şehri aldıktan sonra başka bir şehir alırken o şehri emanet edebileceğim, orayı koruyacak lordlar lazım. Ben orayı boşladığımda gelir başka ülkeler kuşatır. Bu şekilde olmaz ki.

Her fethettiğiniz şehirden sonra biraz bekleyip, fethettiğiniz şehre garnizon yardımı yapabilirsiniz. Ard arda 2-3 şehir fethetmek pek mümkün olmaz ve stratejik bir hatadır.

çok lord alma, büyük aileli bir kızla evlen, kızın tüm ailesini kendine çek, ziyafet yap, düşman lordlarını serbest bırak belki ilerde sana gelirler,hiçkimseye toprak vadetme ve son olarak bunlar işe yaramaz da oyun sana zehir olursa cheat menu ile ilişkini arttır

Teşekkür ederim yazdıklarınızı deneyeceğim. Yalnız daha önce de özellikle ailesi geniş olan bir kızla evlenmiştim. Bu kez bütün haritayı alırım inşallah :smile: Zor ve uzun süre isteyen bir iş ama hedef bu :smile:

Kardeşim bir yolu var hileyle bir yerde dur CTRL+é Harfine aynı anda bas ir menü çıkacak oraya "cheatmenu" yaz caksın sonra birisiyle konuşmaya giriceksin Konuşma seçeneklerinin en altının bir üstünde Cheat- Bişeyler yazcak tıkla ona sonra "Bana Güvenin" Seçeneğine tıkla ilişkiniz 20 artacaktır ve başka şeyler de var

Hayır bir yolu var,biraz oyunun dosyalarıyla oynayacağız.Öncelikle Python ve Module System kur. (Bunları ayrıntılı olarak anlatmayacağım,"Mod Geliştirme" bölümünden bulabilirsin.)

Daha sonra;
Code:
module_scrips'ten

(val_clamp, ":relation_with_liege_change", -5, 3),
satırını bul,-5'i 0 yap.

Bunu bana öğreten frozenpainter üstada teşekkürler.

profenix said:
Hayır bir yolu var,biraz oyunun dosyalarıyla oynayacağız.Öncelikle Python ve Module System kur. (Bunları ayrıntılı olarak anlatmayacağım,"Mod Geliştirme" bölümünden bulabilirsin.)

Daha sonra;
Code:
module_scrips'ten

(val_clamp, ":relation_with_liege_change", -5, 3),
satırını bul,-5'i 0 yap.

Bunu bana öğreten frozenpainter üstada teşekkürler.

Kusura bakmayın konuyu hortlatmış gibi olucam ama bende de bu sorun var .
Bu söylenileni yapınca ne oluyor tam olarak. Oyunu bozacak büyük bir hata yapmak istemem.
Ayrıca module_scripts i hiçbir yerde bulamadım nasıl bu dosyaya ulaşırım.

arakdaşlar şu videoyu buldum bugün yaptım çok faydalı
https://www.youtube.com/watch?v=FhRGrbpy6mo

sorunu çözdüm teşekkürler.

Kusura bakmayın konuyu hortlatmış gibi olucam ama bende de bu sorun var .
Bu söylenileni yapınca ne oluyor tam olarak. Oyunu bozacak büyük bir hata yapmak istemem.
Ayrıca module_scripts i hiçbir yerde bulamadım nasıl bu dosyaya ulaşırım.

arakdaşlar şu videoyu buldum bugün yaptım çok faydalı

sorunu çözdüm teşekkürler.

Video açılmıyor

Back
Top Bottom