Masaüstünde ping tester

Users who are viewing this thread

4Sunshine

Sergeant Knight
Tam konu isminde yazdığım gibi birşey istiyorum, internetin ne zaman hızlı ne zaman yavaş olacağını kestiremiyorum, oyuna girmeden önce pingim kaç bir baksam iyi olur hem kanser olmak istemiyorum hem de insanları mağdur etmek istemiyorum, sürekli internetten yapmak da bunaltıyor insanı.

Pingin oyuna göre değişir. Bu da server yerlerinin farklı olmasından kaynaklı. www.speedtest.net adresinden internetinin hızlı ya da yavaş olup olmadığına bakabilirsin. Önce arkaplanda ki indirmeleri kapat. Sana belirli bir ping verir. Bende 6 mesela. Fakat başka kaynaktan kullanım, arkaplanda indirme vs. olduğunda 6'dan yüksek oluyor. Bu şekilde anlayabilirsin.

Ya hacı bunları biliyorum mesele benim internetimdeki dalgalanmalar yoksa warbandda 80 ping fazladır ama lolde 80 pingi öp başına koy ben sadece internet hızımı bilmek istiyorum, zaten oyun oynarken alttan indirme yapmak ne haddimize instagramda foto yüklense şükür duası ediyorum.
Speedtest i biliyorum da 2 dk falan sürüyor sabırsız olduğumdan genelde oyuna girip bakıyorum

Komut sistemine (cmd) girerek ,

ping tr.leagueoflegends.com , bu tr lol serverinden aldığın pingi gösterir euw ile aynıdır .

Mb ye girerken sunuculara bakabiliyorsun zaten eğer bir tr sunucusundan +50 lerde ping alıyorsan internetin yavaştır

Back
Top Bottom