mareşal bugu

Users who are viewing this thread

xVodoyS

Recruit
Merhaba.Ben Nordların mareşali oldum seferberlik başlatıyorum ve derebeyleri topluyorum.Ancak kale veya şehir kuşatırken sadece benim askerlerim saldırıyor.Diğer derebeyleri savaşmıyor.Saldırı ekranında da sadece saldırmaya hazırlan var.

Merhaba,

Derebeyleri eğer sizi takip ediyorlarsa savaşlara ve kuşatmalara da sizinle birlikte katılıyorlar normal şartlarda. Fakat takip ettiği sürede daha önemli bir işi çıkarsa ayrılabiliyorlar yanınızdan, şehir kuşatması da biraz uzun süreceğinden o esnada ayrılmış olabilirler, bunu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Eğer halen takip ediyorlarsa ve buna rağmen katılmıyorlarsa muhtemelen bir bug oluşmuş olabilir. Oyunu Steam üzerinden mi oynuyorsunuz? Eğer Steam üzerinden değilse oyun versiyonunuz nedir?

Hayır bütün derebeylerim yanımda ve yanımdan da ayrılmıyorlar.Mesela kral 350 asker ile yanımda duruyor kaleyi kuşat diyorum ve 6 saat geçiyor (hala yanımda).Ancak savaşa girdiğimde sadece benim himayem altında olan askerlerim giriyor (mesela 137 askerim varsa 137 asker giriyor.)Save i kaybetmeden bu bug u düzeltebilir miyim.Oyunum Steam üzerinden orijinal,versiyonu bilmiyorum ancak en son sürüm büyük ihtimalle.

xVodoyS said:
Hayır bütün derebeylerim yanımda ve yanımdan da ayrılmıyorlar.Mesela kral 350 asker ile yanımda duruyor kaleyi kuşat diyorum ve 6 saat geçiyor (hala yanımda).Ancak savaşa girdiğimde sadece benim himayem altında olan askerlerim giriyor (mesela 137 askerim varsa 137 asker giriyor.)Save i kaybetmeden bu bug u düzeltebilir miyim.Oyunum Steam üzerinden orijinal,versiyonu bilmiyorum ancak en son sürüm büyük ihtimalle.

Kullandığın mod paketinden kaynaklı böyle bir hata alıyorsundur muhtemelen. Eğer ki Native üzerinde böyle bir hata alıyorsan, save dosyan bozulmuş olabilir. Bazen bu tarz durumlar meydana gelebiliyor. Yeni bir save açıp, hile ile hızlıca ilerle ve öyle dene. Eğer ki gene aynı şey oluyor ise buraya yaz yardımcı olmaya çalışalım.

Hile ile nasıl hızlı bir şekilde şu an ki durumuma gelebilirim.Karakter özellikleri sorun değil onları ihracat edebilirim ama nasıl hızlı bir şekilde mareşal olabilirim.

xVodoyS said:
Hile ile nasıl hızlı bir şekilde şu an ki durumuma gelebilirim.Karakter özellikleri sorun değil onları ihracat edebilirim ama nasıl hızlı bir şekilde mareşal olabilirim.
Cheatmenu hilesini aktifleştirip Raporlar kısmına gel. Orada krallığın hakkında bilgi olacak. Mareşal seçimi oradan ayarlayabilirsin. Kendimizi atayabiliyorduk mareşal olarak sanırım, ya da mevcut siyasi sorunu mareşal seçimi yapıp herkesten oy isteyerek demokratik yolla da mareşal olabilirsin .d

Hile ile eski halima döndüm(belki biraz daha güçlü :d)Sanırım halloldu artık savaşa girdiğimde onlar da savaşıyor.Artık tek geriye kalan yoldaşları yeniden bulmam çünkü kaleyi kuşatmaya hazırlanma sürem 60 saat xd.Hızlı dönüşünüz için teşekkürler.

Bu arada tekrar benzer bir problem yaşamaman için iki şeye dikkat etmeni tavsiye ederim. Birincisi oyunun otomatik kaydolması açıksa ALT+F4 ya da CTRL+ALT+DEL benzeri şekillerde oyunu kapatma. İkincisi de hile kullandıktan sonra muhakkak ki hile menüsünü tekrar kapat. Bu iki durum save dosyanı bozabiliyor, bozulduğunda da garip buglar oluşabiliyor.

Ve yine oldu.Mareşallikten alındım ve oynamaya devam ettim.Sonrasında mareşal seçimi oldu ve ben oldum.Ancak yine adamlar sadece yanımda duruyor.Saldırıya girmiyorlar.

Merhaba.Ben Nordların mareşali oldum seferberlik başlatıyorum ve derebeyleri topluyorum.Ancak kale veya şehir kuşatırken sadece benim askerlerim saldırıyor.Diğer derebeyleri savaşmıyor.Saldırı ekranında da sadece saldırmaya hazırlan var.
hocam konuyu hortlatmış gibi oldum ama şu anda aynı şeyi yaşıyorum, yanımda 4-5 lord ve 500 askerleri var ama düşman yanıma geldiğinde sadece ben savaşıyorum ve baya kötü sıkıştım. en son mareşal olarak herkesi buraya topla komutunu vermiştim ve yanımdaki lordlar bana eşlik ediyor gözüküyor. düşman beni sıkıştırınca "senin yanında savaşa katıldı" olarak hiçbir şey görmüyorum yanımda ruh gibiler adeta. neyden kaynaklandığını da buldum sanırım. benim mareşal olduğum krallık bana savaş açanlara karşı düşman değil :smile: yani sadece benim ilişkim düşmana karşı düşük ve resmi olarak savaş açılmadığı sürece düşmanın tek derdi ben oluyorum. alt+f4 attığım doğrudur ama muhtemelen ilk söylediğim şeyden kaynaklı. çözüm olur umarım şimdi düşmanın 600 askerine karşı savaşmaya çalışacağım :grin:

Back
Top Bottom