Mafia Trilogy - 2020

Users who are viewing this thread

Negasonic Teenage Warhead

Grandmaster Knight
Old Guard
2K games ve Hangar 13 Nihayet sessizliği bozdu. Aslında burada "Hangar 13" ismini görmek ve duymak mafia severleri biraz tedirgin edebilir ancak hangar 13 dersine iyi çalışmış gibi görünüyor. 2K Games ve Hangar 13 bugün Mafia: Trilogy'i PlayStation 4, Xbox One ve PC için resmi olarak duyurdu. 19 Mayıs'ta yapılacak tanıtım öncesi ekran görüntüleri, çıkış tarihi ve detaylar Microsoft Store üzerinden sızdı. Bahsi geçen oyunlar summer game fest canlı yayınında duyuruldu. Paket içeriği Mafia 1 Remake, Mafia 2 Definitive Edition ve Mafia 3 Definitive Edition'u kapsıyor.

Mafia: Definitive Edition(REMAKE)
BrEUe2GmFWqtM8UNUHxYMN.jpg

Öngörülen yayın Tarihi: 28 Ağustos 2020

Mafia suç efsanesinin birinci bölümü - 1930’lar, Lost Heaven, IL

Sıfırdan başlayıp organize suçun Yasak çağında Mafya'da rütbenizi yükseltin. Tommy Angelo, mafyayla yaşadığı bir anlaşmazlık sonrasında yeraltı dünyasına dahil olur. Salieri'ye katılmaktan önce rahatsızlık duysa da, Tommy kısa zamanda ödüllerin çok büyük olduğunu görür.

Bir Mafya Filmi Oynatın:
Bir Yasak çağı gangsterinin hayatını yaşayın ve Mafya camiası rütbelerinde yükselin.

Lost Heaven, IL:
1930'ların şehir manzarası göze, kulağa hitap eden ve etkileşimde bulunabileceğiniz savaşlar arası mimari, otomobil ve kültür öğeleriyle dolu bir şekilde yeniden oluşturuldu.

Yenilenen Klasik:
Genişletilmiş hikaye, oynanış ve orijinal oyun müziği ile sadık kalınarak yenilendi. Bu, hatırladığınız ve çok daha fazlasını içeren Mafia.
77e2c80b-5d56-4857-8d77-75e47266356e.jpg
d4e65ea5-c7a8-4345-8a44-9ed78f9168b6.jpg
0fc442fa-1902-4b6b-8da0-f8e6db706e9a.jpg
62f50a86-b869-4072-b15e-c2b58e3ed6bb.jpg
6be01fae-1c49-45d9-a647-452ff85a3a80.jpg
9ea9bef3-a2a7-4da8-b7cc-e73ec2c472c2.jpg
dc00cd82-1b4b-4bdd-b7b7-602113bf15a2.jpg

Mafia II: Definitive Edition
mafia-2-definitive-edition-wallpaper-1-750x430.jpg

Öngörülen yayın Tarihi : 19 Mayıs 2020

Mafia suç efsanesinin ikinci bölümü - 1940'lar - 50'ler Empire Bay, NY

Göz alıcı HD ayrıntıyla yeniden düzenlenmiş oyunda organize suçun Altın çağında bir gangsterin hayatını yaşayın. Savaş kahramanı Vito Scaletta, babasının borçlarını ödeme umuduyla mafyaya bulaşır. Arkadaşı Joe ile birlikte Vito kendini ispatlamak için çalışır ve daha büyük ödül, statü ve sonuçları olan suçlar ile ailede yükselir.

Altın Çağ Draması:
Mafya'daki bir adamın ikonik macerası.

Empire Bay, NY:
2. Dünya Savaşı Sonrası Empire Bay, NY, fırsatlarla dolu ve organize suçun savaş sonrası Amerika'nın gelişen endüstrilerinden beslendiği bir şehir.

Eksiksiz ve Yeniden Düzenlenen Favori:
İlk defa Mafia II'yi göz alıcı HD'de sunulan tek bir pakette deneyimleyin. Ayrıca Oyundan kesilmiş/çıkarılmış bir çok özelliği ve silinmiş görevleri ile 2 alternatif sona da ev sahipliği yapacağı söyleniyor.
b49b041e-2fb3-4c0b-8532-53c176f94dec.jpg
ca560cc3-0f3e-4d45-8752-8d7cd5f10878.jpg
f647ece5-a3d7-4ff1-b153-97737c7f3719.jpg
fc5768a9-6358-43c6-b92a-1f50df3c4fc0.jpg
mafia-2-definitive-edition-screenshots_qap1.1080.jpg
4213412341-1589385814598_4vww.1080.jpg
2131-1589385820717_ncrx.1080.jpg
1231-1589385822459_e11z.1080.jpg
m-1589385831050_s5qb.1080.jpg

Enfes görünüyorlar. Benim için en dikkat çekici olan mafia 1 remake oldu. Mafia 3 için herhangi bir bilgi yok ama tahminen büyük ölçüde değişim geçireceğini ve serinin diğer 2 yapımına bağlanacağını düşünüyorum. Sizin konu hakkında ki görüşleriniz neler ?

Last edited:
Sadece Mafia 1 oynamak için alırım. İki ve üç tırttı.
Linç yemek istemiyorum hatta 1. oyunu yakın zamanda tekrar bitirdim ama bence 2.oyunun hikayesi daha organikti, 30'lu yaşlarında taksici olan hatta bir bakıma sünepe sayılabilecek bir adamın tesadüf eseri şehrin en önemli gangsterlerinden biri olmasından ise, Sicilya asıllı, ergenlikten itibaren suça itilmiş bir savaş gazisinin yavaş yavaş mafya olma hikayesi bana daha gerçekçi geliyor. Kesinlikle 1.oyunda çok sağlam bir mafya oyunu, hatta çıktığı zamanın şartlarına göre çok güzel emek verilmiş detaylara sahip ama gene çıktığı dönemin şartlarından mıdır bilinmez hikaye anlatımında kopukluklar var, böyle olaylar oluyor ama böyle bölük pörçük hissiyatı uyandırmıştı bende o yüzden ana karakterin nefreti ve merhametini hissedememiştim. Mafia 2 bence grafik olarak remake isteyen bir oyun değil, hikayeyi bir tık uzatsınlar textureleri elden geçirsinler hatta geçirmeseler bile hala oynanır kendince tatlı bir dokusu var o oyunun. Mafia 3 mafia serisine hakarettir, hatta kara bir lekedir. Ne yapıp ne edip desinler ki böyle şeyler yaşanmadı, vito scalletta, lincoln clay gibi bir barbar köylüyle hiç tanışmadı, farklı bir son yazsınlar vito ve joe için, mafia 3 çıkmaması gereken bir oyundu.

Linç yemek istemiyorum hatta 1. oyunu yakın zamanda tekrar bitirdim ama bence 2.oyunun hikayesi daha organikti, 30'lu yaşlarında taksici olan hatta bir bakıma sünepe sayılabilecek bir adamın tesadüf eseri şehrin en önemli gangsterlerinden biri olmasından ise, Sicilya asıllı, ergenlikten itibaren suça itilmiş bir savaş gazisinin yavaş yavaş mafya olma hikayesi bana daha gerçekçi geliyor. Kesinlikle 1.oyunda çok sağlam bir mafya oyunu, hatta çıktığı zamanın şartlarına göre çok güzel emek verilmiş detaylara sahip ama gene çıktığı dönemin şartlarından mıdır bilinmez hikaye anlatımında kopukluklar var, böyle olaylar oluyor ama böyle bölük pörçük hissiyatı uyandırmıştı bende o yüzden ana karakterin nefreti ve merhametini hissedememiştim. Mafia 2 bence grafik olarak remake isteyen bir oyun değil, hikayeyi bir tık uzatsınlar textureleri elden geçirsinler hatta geçirmeseler bile hala oynanır kendince tatlı bir dokusu var o oyunun. Mafia 3 mafia serisine hakarettir, hatta kara bir lekedir. Ne yapıp ne edip desinler ki böyle şeyler yaşanmadı, vito scalletta, lincoln clay gibi bir barbar köylüyle hiç tanışmadı, farklı bir son yazsınlar vito ve joe için, mafia 3 çıkmaması gereken bir oyundu.
Mafia 3 kısmına katılıyorum ve hatta bence dünyada ki tüm oyuncular katılıyor. (serinin diğer oyunlarını oynamayanlar istisna) 2002 yılında çıktığı için ve geliştirilme süreci 1999 yılında başladığı için o dönemlerin hikaye açısından en iyi oyunuydu. 19 yıl önce yapımına başlanmış bir oyunun hikaye anlatışını ve mekaniklerini günümüzde eleştirmek mantıksız olur. İlk mafia oyununu defalarca kez bitiren hatta Kurtlar vadisi moduyla da 3 kez üzerinden geçen biri olarak bence mafia 1 her yönden benim için başyapıttı. Mafia 2 ile olan bağlantısı harikaydı.
Bağlantıya gelirsek mafia 1 de yönettiğimiz kişiyi mafia 2 de ki yönettiğimiz kişi ile öldürüyorduk, mafia 2 de yönettiğimiz kişiyi de mafia 3 de öldürüyorduk. Hangar 13 burada vitoyu oyuna koyarak zaten kendisine güvenmediğini açıkça belirtti zira diğer mafia oyununda bir önceki karakter hikayede önemli bir kısımda değildi ve bir kez gösterildi. Ama Hangar 13 tabiri caizse vitonun pezevenkliğini kullanarak oyunculara yutturmaya çalıştı. Oyun her yönden fiyaskoydu. Güzel olan tek kısmı çatışma mekanikleri ve vuruş hissiydi. Ardından oyun sonunda ana karakteri de öldürerek mafia serisine çok kötü bir son vermişti.
Hali hazırda olan oyunlara remaster yapmak çok doğru olmuş. Umarım 3. oyunu da değiştirirler diyeceğim ama Trailer de lincoln clay gibi bi karakter varken ne kadar değiştirebilir ki. Mafia 1 ve 2 yi 2k remaster yapmış gibi ve sadaka niyetine de 3. oyunu da pakete koymuşlar gibi duruyor hangar 13 ün gönlü olsun diye. :grin:

Last edited:
Back
Top Bottom