Madem en iyi odağınız savaş bir kaç özellik gelmeli artık..

Users who are viewing this thread

Savaş halinde bulunduğumuz an herşey rastgele maalesef.
Ben istemiyorum o kaleyi , şehri vs.
Savaş ilan edildiği gibi bir savaş konseyi olsun görsel olmasın tablo olsa yeterli.
1)Bölgemizi koruyalım.
2)Köy baskınları yapalım.
3)Feth edilebilir kaleleri araştırın raporlayın(Yoldaşlar)
4)A kaleyi sen sen ve sen gidin kuşatın.
5)Ordumu geldi ordu kurun meydan savaşında geri püskürtün.
Ben nerenin kralıyım anlamadım.
NcONiM.gif
İki birleşmiş ordumu oldu sayılar 1000'e 1000 gibimi kaybeden taraf barış göndersin bu kadar basit.Kral esir mi alındı barış ve haraç nedeni olsun.
Tek beklentim oyundan bu konu madem savaş odaklı bir oyun oynuyoruz bunlar olması lazım efendiler.Yoldaşlarıda seçimimize göre savaş zamanı nerde ordu toplandığını raporlasın nereye gideceklerini raporlasın.Çok detaylı birşey olduğunu düşünmüyorum acizane.Biraz bu tarz yönlere gitseniz olmaz mı?

Last edited:
Savaş halinde bulunduğumuz an herşey rastgele maalesef.
Ben istemiyorum o kaleyi , şehri vs.
Savaş ilan edildiği gibi bir savaş konseyi olsun görsel olmasın tablo olsa yeterli.
1)Bölgemizi koruyalım.
2)Köy baskınları yapalım.
3)Feth edilebilir kaleleri araştırın raporlayın(Yoldaşlar)
4)A kaleyi sen sen ve sen gidin kuşatın.
5)Ordumu geldi ordu kurun meydan savaşında geri püskürtün.
Ben nerenin kralıyım anlamadım.
İki birleşmiş ordumu oldu sayılar 1000'e 1000 gibimi kaybeden taraf barış göndersin bu kadar basit.Kral esir mi alındı barış ve haraç nedeni olsun.
Tek beklentim oyundan bu konu madem savaş odaklı bir oyun oynuyoruz bunlar olması lazım efendiler.Yoldaşlarıda seçimimize göre savaş zamanı nerde ordu toplandığını raporlasın nereye gideceklerini raporlasın.Çok detaylı birşey olduğunu düşünmüyorum acizane.Biraz bu tarz yönlere gitseniz olmaz mı?
Demek ki "hatalar bitsin yeter bize" demekle olmuyormuş :grin: İnsan güzel işlevli güncellemeler bekliyormuş...

bunlar hem strateji açısından gerekli hem de kendimizi kral gibi hissederiz en azından cutscene olsun lordlar huzurumuza gelsin falan şu kaleyi benim için alın falan diyebilelim çok mu zor gerçekten ya :grin: benim hayalimdeki bannerlord bambaşkaydı

Milletin bize kral diye hitap etmesi yeni geldi, siz neler istersiniz böyle beyim ağır gelmesin yapımcılara?

Demek ki "hatalar bitsin yeter bize" demekle olmuyormuş :grin: İnsan güzel işlevli güncellemeler bekliyormuş...
Yok dostum o seviyeye biz geldik öyle tepkimiz şahıssal değil hiçbir zaman ama sabır sabır yeter :grin:
++
Mb2 Bannerlord: Bir krallık yönet(eme)me oyunu..
Maalesef...
Milletin bize kral diye hitap etmesi yeni geldi, siz neler istersiniz böyle beyim ağır gelmesin yapımcılara?
Çok dertliyiz beyim çok :grin:
Bu tür konular yokmuş gibi davranmaları çok iyi değil mi ya? İnsan 1-2 çift laf eder hani.
Gözüme arbalet kaçtı ağlamıyorum...

Umuyorum ki TaleWorlds'ün şu anki amacı oluşabilecek buglara karşı önlem almaktır. Çünkü oyun içinde yüzyıllar geçmesi, var olmayan klanların sonradan oyuna dahil olması, torununun torunu olarak oyuna devam edebilme gibi bir düşünceleri olmasına rağmen; Oyunda afk kalsanız bile oyunun bitebiliyor olması bana çok ama çok mantıksız geliyor. Kuşatmalar iyi güzel ama yapay zekanın başarılı kuşatma yapma oranı ciddi anlamda düşürülmeli. Kültürü x'e ait olan bir şehrin kültürü y'ye ait olan bir krallık tarafından ele geçirilmesi ve bu durumun nerdeyse hiçbir soruna yol açmaması çok sinir bozucu.
Bence herhangi bir yerleşke başarılı bir şekilde kuşatıldığında bile ne olursa olsun sonradan o yerleşke eski krallığına geri katılmanın bir yolunu bulmalı. Taa ki yerleşkeyi ele geçiren, bizim krallığımız olana kadar. Ayrıca 1.5.10 güncellemesiyle gelecek olan savaş/barış güncellemesi de fazla mantıklı gelmedi bana. Oyuncu istemediği sürece zorla savaşa girmemeli ki oyun baymasın. Yani bir oyuncunun amacı x krallığını bitirmek ise y krallığı, oyuncu sorun çıkarmadığı sürece araya girmesin.

Umuyorum ki TaleWorlds'ün şu anki amacı oluşabilecek buglara karşı önlem almaktır. Çünkü oyun içinde yüzyıllar geçmesi, var olmayan klanların sonradan oyuna dahil olması, torununun torunu olarak oyuna devam edebilme gibi bir düşünceleri olmasına rağmen; Oyunda afk kalsanız bile oyunun bitebiliyor olması bana çok ama çok mantıksız geliyor. Kuşatmalar iyi güzel ama yapay zekanın başarılı kuşatma yapma oranı ciddi anlamda düşürülmeli. Kültürü x'e ait olan bir şehrin kültürü y'ye ait olan bir krallık tarafından ele geçirilmesi ve bu durumun nerdeyse hiçbir soruna yol açmaması çok sinir bozucu.
Bence herhangi bir yerleşke başarılı bir şekilde kuşatıldığında bile ne olursa olsun sonradan o yerleşke eski krallığına geri katılmanın bir yolunu bulmalı. Taa ki yerleşkeyi ele geçiren, bizim krallığımız olana kadar. Ayrıca 1.5.10 güncellemesiyle gelecek olan savaş/barış güncellemesi de fazla mantıklı gelmedi bana. Oyuncu istemediği sürece zorla savaşa girmemeli ki oyun baymasın. Yani bir oyuncunun amacı x krallığını bitirmek ise y krallığı, oyuncu sorun çıkarmadığı sürece araya girmesin.
Bekleyip görücez olumsuz konuşmaktan bıktım dostum.

önerdiğin ve yakındığın şeyler çok saçma. Bildiğin oyun bozuk çıksın istiyorsun. Sadece kültür konusuna katılıyorum ama dediğin gibi değil de isyan yada sorun çıkararak hem snowball ı rahatlatır hemde retake i hızlandırır kolaylaştırır kale/şehir kaybeden krallık için.

Last edited:
önerdiğin ve yakındığın şeyler çok saçma.
Doğru söylüyor. Hicbir krallık birbirinin toprağını ele geçiremedikten sonra ne anlamı var oyunun?
Ben hala Sargot şehrinin Khuzaitlerin eline geçmesini mantıklı bulmuyorum. Ordular kıtalar aşıp dünyanın öbür ucundan toprak alıyorlar. Toprak bütünlüğünü belki hiçbiriniz önemsemiyor ama ana haritaya çok uzaktan bakınca ortalığı rengarenk görmek gerçekten berbat bir his. Her birimizin isteği olsun istiyorsanız; bir krallık ne olursa olsun en yakındaki kale/şehri kuşatsın ki renk cümbüşü olmasın.

Hiç mi rastlamadınız khuzait Razih şehrini kuşatırken Asray'ın savunma yapmak yerine Baltakhand'ı kuşattığına? Bana sorarsanız bu oyunda savaş sisteminin mantığı değişmeli. Amaç köy yağmalamak ve yerleşke kuşatmak olması yerine, rakip gören partilerin hunharca birbirine girişmesi olmalı. Bu sayede partiler sürekli yaralı olur ve kuşatma yapmaya fırsat bulamazlar. Ayrıca savaştan çıkan bir parti pata küte şehir kuşatmaya girişmektense en yakın dost yerleşkeye gidip dinlenmeli, askr toplamalı, savaş ganimetini değerlenirmeli. Hem bu sayede patisinde koskoca 3 khuzait göçebesi olan soylular köy yağmalamaya çalışmaz. Özür dilerim ama oyunun sürekli kuşatmaya dayanması oyunun en sıkıcı yanı. Önüne kılıç sallamaktan başka bir seçenek sunmuyorlar. Tabii ki büyük çaplı bir değişim gerekiyor.

Back
Top Bottom