M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

Users who are viewing this thread

Karakterin Adı:Lady Miku
Kiminle Savaştınız:Kral Ragnar
Arazi:grin:ağlık
Savaş Türü:Meydan
Kullandığınız Mod:Floris-Native(ikisindede yapıyorum)
Zorluk Seviyesi:%100'lerde birşeydi
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Rodok,Vaegir,Kergit
Ordunuzun Sayısı:60
Düşmanınızın Sayısı:130
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Kıyım  :twisted:
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Savaştan sonra ragnar esirdi , gittik bir kalesini almayı başardık

Aslında bir taktikten çok dizilim ve ancak zor zamanda kullanıyorum şahsen ben dağın yüksek ve süvarilerin zor tırmanabileceği bir yere okçluarı diziyorsunuz siz ise piyadeleri okçuların arkasına koyuyorsunuz ve siz süvarileri alıp dağın altına doğru gidiyorsunuz ardından atlı okçuları alıyorsunuz ve doğdukları yerin oraya konumlandırıyorsunuz böylece ön ve arkadan kuşatılmış oluyor 2 taraftan ok yerken bizim okçulara yeterince yaklaştıktan sonra piyadeleri 15-20 adım öne götürüyorsunuz ve o arada süvarilerle sağ veya sol taraftan saldırıyorsunuz okçularınız zaten süvarileri çıkmadan hafif yaralı bırakacaktır ardından atlı okçular çoğunu kaybettirir eğer plan mükemmel bir zeminde / zamanda ve askerlere karşı yapılırsa 2 katınız bir orduyu kesebilirsiniz ama okçularınız feda ediliyebiliyor bu durumda
Dediğim gibi ancak zor zamanlarınızda kullanılabiliyor

Ragnar ın neden atlıları var bilmiyorum adam atlı topladıda  :grin:

Karakterin Adı:Kremalı Ayberk
Kiminle Savaştınız:Yağmacılar
Arazi:Hafif Engebeli
Savaş Türü:Meydan Savaşı
Kullandığınız Mod:Native
Zorluk Seviyesi:%76(tüm ayarlar normal)
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Svadyalı Milis ve Paralı Süvariler
Ordunuzun Sayısı:30
Düşmanınızın Sayısı:24
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Gaddar Hücum
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Yağmacılardan güzel kıyafet çalmak xD

örn gaddar birliği atlı süvarilerden oluşuyo ve diğerleri f1 konumda kal atış serbest ve f2 dağıl kalıyo , gaddar birliğine takip et diyom gizlice düşmanın arkasına varıyoz ve arkadan dalıyoz....

bak simdi reis

Lord: Rolf the Adam
Ordu: 60 küsür
Düşman: Şerefsz Lord Mirachaud (80)-(100)

Bak hele ordumda ki sağlam piyadeleri alıyorum merkeze

Diger hafif ve parali olarak ayirdiklarimi kenarlara diziyorum

en arkaya da okculari ve suvarilerde benle gelir ve dusmanin arkasindan veya zayif olan yön (sağ taraf) tan bekleriz

tam bunlar dalarken bizim yandakiler saldirir ve dusmani iceri cekerler sonra da onlari geri cekerim (okcular atis yapmaya baslar)

Bizim saglam nord kahramanlari saldirir ve süvarilere de HüCUMMM emri verilir.

Düşmandan kalan 1-2 kisiyi de atla carpa carpa bayiltirdik.

FORUMA YENİ ÜYEYİM SPOİLER I YAPAMADIM
Karakterin Adı:METEHAN NOYAN
Kimle Savaştığınız:Sultan Hakim
Arazi:Kırsal hafif engebeli bir arazi.
Zorluk Seviyesi:%80
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Kergitliler
Ordunuzun Sayısı:104
Düşmanınızın Sayısı:186
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Arkadan giden kazanır.
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Sultan Hakim'i esir aldım.

Ordu Atlı okçu ve kargıcılardan oluşuyor ilk başladığımız yerlerde 44 tane kargıcı bırakıyorum kalanları arkama alıp rakibin arkasına geçiyoruz ondan sonra arkadan oklarken doğdumuz taraftan kargıcılara hücüm emri veriyoruz ve ortamıza aldığımzı adamları kesiyoruz.

Karakterin Adı: Quetzalcoatl
Kiminle Savaştınız: Emir Mirchaud (Taraf Değiştirme)
Arazi: Kale
Savaş Türü: Savunma
Kullandığınız Mod: Native
Zorluk Seviyesi: %122
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Nord ve Rodok
Ordunuzun Sayısı: 50 Piyade ve Arbaletçilerden de 40 kadarı
Düşmanınızın Sayısı: 140 kadar adam ama pek güçlü değil
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Hattı Müdafaa
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Kaleden şutladım. Kaçan birkaç kişiyi de katlettim.
Nordları kaleye giriş yapılan gediğe koyuyorsunuz. Burada kal ve sıkı dur komutunun veriyorsunuz. Pozisyonlarını koruyorlar. Arbaletçileri vaktinde beş gruba ayırmıştım. Gruplardan ikisini burçlara dağıtıp üç gruptan birini arkalarda ihtiyat olarak bırakıyorusunuz. Surlara girerlerse ihtiyatınız onları mahvediyor. Burçlardaki gruplar yandan sıkarak kalkanlı veya değil kapıya yanaştırmıyorlar. Komutanızdaki grup ile taktiksel atışlar yaparak Nordların güvenlik sağlamasıyla birlikte sıkarak ön safları indiriyorsunuz. Piyadelerin çoğu ölünce okçulara ihtiyat da dahil topyekun hücum ediyorsunuz.

Karakterin Adı:Penguin
Kiminle Savaştınız:Sancar Han
Arazi:Düzlük
Kullandığınız Mod:Diplomacy
Zorluk Seviyesi:%86
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Rodok-Vaegir-Kergit(Vaegir yerine Nord da olabilir piyade açısından)
Ordunuzun Sayısı:80 civarı
Düşmanınızın Sayısı:150-160 civarı
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Melez Ordu
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Sancar Hanın kendisi,esirler ve Savunmasız kalan Tulga şehri

Okçular Vaegir ve Rodok Olmak üzere sağ ve sol kanada ayrılır.Piyadelerle okçular korunur.Kergit Kargıcıları bekletilir ve Atlı Okçuların sizi takip etmesi söylenir.AOlarla 3-5 adam aldıktan sonra kargıcılar önden dalışa geçer ve AO lar güvenli bölgeye çekilir.Kargıcılar düşmanı belli bir bölgede durdurduktan sonra piyadelerle birlikte artıklar temizlenir.

Karakterin Adı:Flamingo
Kiminle Savaştınız:Kont Khavel
Arazi:Düzlük.Düzlüğün etrafında pek yüksek olmasa da elverişli tepeler vardı (çok şükür)
Savaş Türü:Meydan savaşı
Kullandığınız Mod:Diplomacy
Zorluk Seviyesi:%80-90 dolaylarında
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Rodok(Arbaletçi)-Svadya(Şövalye)-Kergit(Kargıcı.İsteğe bağlı olarak AO da olabilir.)
Ordunuzun Sayısı:62 (tam)
Düşmanınızın Sayısı:110 (civarı)
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Süvari Kapanı
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Kontu ele geçiremedim fakat elimde pek çok esir oldu.Ayrıca mükemmel bir zırhda buldum ve Dhirim şehrini geri aldık.

Piyade yok taktikte.Bu açığı Svadyalılar ile kapatacağız.Karşı taraf olduğu yerde duruyor bunu avantaja çevirip el çabukluğu ile önü düzlük olan bir tepeye okçuları dizip dağıl komudu veriyoruz ve Svadyalıları piyade gibi önlerine diziyoruz.Kargıcılarla da düşman ordusunun arkasına geçiyoruz (bu aşırı klasikleşmiş birşey).Düşmanın çok yaklaşmasını beklemeyin.Arbaletçiler ateşe başladığında aynı anda Kergit Kargıcıları ve Svadyalı Şövalyelere "Hücum" komudu verin. (Düşman gelmiyorsa Şövalye ve Arbaletçileri ilerletin.).Arkadan Kargıcılar önden Şövalyeler ve Okçularlarla taarruza geçip sol alttaki mavi yazıların keyfini çıkarın.

Dipnot:Arazi ve düşmanın atağa geçmiş olup olmaması çok önemli.Düşman atağa geçmişse ve atlılarla hızlı yol kat ediyorsa elinizin çabuk olması lazım.

Kayıplar:
Flamingo:15 ölü 17 yaralı (bu biraz ağır ordu sayıma göre)
Kont Khavel:78 ölü 22 yaralı 10 firari

düzlükte

ordu tamamen okçulardan oluşur. dağıl komutuyla açılabildiği kadar açılır. düşman akın ediyor ise 50-60 metre mesafe kala hücum emri verilir. adım adım geliyor ise önce ateş kes emri verilir sonra yine 50-60 metre ateş serbest - hücum emri verilir.

%149 zorlukta az kayıpla savaş kazanılır.

ordu tamamen kıdemli atlı okçulardan oluşur. düşman ordusu adımşar adımşar gelirken, tek sıra halinde bekletilen okçular tarafından ok yağmuruna tutulur. düşman ordusu yaklaştığında okçular geri çekilerek aralarındaki mesafe hücum mesafesinin dışında tutulur. okçuların oku bittiğinde yahut hücum mesafesi ayarlanamayıp düşman taarruza geçtiğinde tab tuşuyla çıkılarak yeniden savaşa girilir.

%149 zorlukta kayıpsız savaş kazanılır.

Karakterin Adı:Eda Hatun (Bayan Oynanayım dedim bide)
Kiminle Savaştınız:Kaçak ordusu(Nord Kıdemlisi Full)
Arazi:Nord Dağlık Alanları
Savaş Türü:Savaş
Kullandığınız Mod:Diplomacy 4.0
Zorluk Seviyesi:%90-%80
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Rodok(Keskin nişancı ve Çavuş hileli değil talimci yeteneği -:cool:
Ordunuzun Sayısı:70 civarı (Uzak Mesafeliler Daha fazla)
Düşmanınızın Sayısı:102
Taktiğinizin Adı:Rodok Kuşatması
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Nam,Para,Esir ve Köylülerin üzerinden yük kalktı.

Taktikte süvari yok.Taktiği yapabilmeniz için yaklaşık 30 keskin nişancı ve 20 piyade gerekiyor.Isterseniz 40/20 de yapabilirsiniz.İlk olarak savaşacağınız yerde tepe varsa tepeye k.n leri konuşlandırıyoruz.Ardından 2 kez yakın dur emri veriyoruz.Düşman ufukta görünene kadar ateşi kes emri vereceğiz.Ardından piyadeleri önlerine diziyoruz Dikkat:razz:iyadelerin sayısı k.n lerden az ise piyadelere f1 yapmanız yeterli yakın durmasınlar.Sizde atlı olmayın.Uzun mızrak vs. alın.Düşman yaklaştığında k.n ler ok yağmuruna tutsunlar(Rodok Keskin Nişancılarını  bilirsiniz)(Burada düşmanın %30u ölecek).Piyadelere düşman yaklaştığında hücum emri veriyoruz.Ardından son olarak k.n lere hücum emri veriyoruz.Ve düşman alt edilecek.

Kayıplar:Yaklaşık 10 çavuş.
Düşman Kayıpları: 20-30 tanesi yaralı diğerleri ölü.

Karakterin Adı: Furkan Paşa
Kiminle Savaştınız: Yarl Haringoth ve bir kaç nord lordu
Arazi: Düzlük
Savaş Türü: Meydan Savaşı
Kullandığınız Mod: - (Native)
Zorluk Seviyesi: 106%
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Vaegir
Ordunuzun Sayısı: 84-90 arası
Düşmanınızın Sayısı: 200-220
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Sakın Sola Bakma!
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Birkaç köye rahat yağma, krallığın kuşattığı kaleyi rahat bir şekilde alması

Atlı birlikleri sevdiğimden dolayı Vaegir oynamayı seviyorum, her neyse savaşa geçelim. Yağma için yol almış gidiyordum, karlı bozkırları geçtikten bir kaç saniye sonra muhterem Haringoth ve bir kaç lord tarafından yakalandım. Oyunu fazla zaman önce kayıt ettiğimden mecburen savaşmak zorunda kaldım. Orduda 20 ye yakın piyade vardı gerisi full atlıdan oluşuyordu. Sayı bakımından çok oldukları için bodozlama dalamazdım ve aklımda bir taktik belirledim. Süvarilere 'beni izle' emri verdikten sonra piyadeleri hücum ettirdim. Karşı tarafta dizilmiş yavaş yavaş geliyordu. Taktik için piyadeleri intihar saldırısına gönderip benim karşı tarafın solundan girmem gerekiyordu. Karşıda fazla sayıda okçu(nord okçuları) ve mızraklı asker vardı. Süvarileri bunların üstüne göndermek intihar gibi bir şey olurdu galiba. İşte bu yüzden karşı ordunun yüz tarafını piyadelerime çevirip süvarilerimle yan taraftan bir güzel yardık. Hala da kullandığım bi taktikdir tavsiye ederim :smile: Takviye gelen düşmana ise direkt bodozlama girdim Allah ne verdiyse. Ymiracığımın cerrahlığı sayesinde fazla kayıp vermemiştim.
İyi Geceler...

KARAKTERİN ADI:AWEASWA
KİMİNLE SAVAŞTINIZ:RASTGELE
ARAZİ:grin:AĞLIK ALANLAR
KULLANDIĞIM MOD:NATİVE (FARK ERMEZ)
Zorluk seviyesi:%102
Ordunuzuz ırkı:Vaegir,Nord,Rodok,Sarranid
Düşmanınızın Sayısı:Farketmez
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:grin:ağlarmı Okçudan Okçularmı Dağdan?
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Ganimet ve biraz esir

Yapacağınız Şey Çok basit 30 Vaegir Okçusu 30 Rodok Arabeletçisini Koyabileceğiniz En yüksek yere koyun önüne 20-50 arası piyadeyi Okçularımızın Önüne Dizelim Memlüklere yani süvarilere bizi takip edin diyelim düşmanlarınız büyük ihtimalle düşmanınızın çoğu Okçulardan zarar gördüğü için okçulara yönelecek Süvariler ile sağdan yada soldan düşmanın arkasına gidin arkadan hepsini indirin memlükler bayıltıcı silahlar kullanacağı için esir gelme olasılığı yüksektir eğer kalan düşmanlarımız yıkılmadıysa en fazla okçulara gitmeye çalışacak o sırada piyadelere "dağılın!" emri  verin okçular piyadelerin yanından düşmanı vuracaklar kalan düşmanlarda tam okçulara yaklaşırken piyadelere "Hücum!" emri  verin Piyadelerde Onlara saldıracak eğer sağ kalırlarsa yuh derim
NOT:OKÇULAR:VAEGİRLER,  ARABELETÇİLER:RODOK PİYADELER:NORD SÜVARİLER:Sarranind

Karakterin Adı:[/b Muhammed Paşa]
Kiminle Savaştınız:[/Kral Harlaus]
Arazi:
Savaş Türü:
Kullandığınız Mod:
Zorluk Seviyesi:
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:
Ordunuzun Sayısı:
Düşmanınızın Sayısı:
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:

VetoEdenReis said:
Karakterin Adı:[/b Muhammed Paşa]
Kiminle Savaştınız:[/Kral Harlaus]
Arazi:
Savaş Türü:
Kullandığınız Mod:
Zorluk Seviyesi:
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:
Ordunuzun Sayısı:
Düşmanınızın Sayısı:
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:

Taktik güzelmiş.

Karakterin Adı:alangora
Kiminle Savaştınız:her türlü kergitler
Arazi:grin:üz
Savaş Türü:Meydan
Zorluk Seviyesi:%100'lerde birşeydi
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Swadya Rodok
Ordunuzun Sayısı:150
Düşmanınızın Sayısı:300
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Attan in taktiği
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Hep yaptığım taktik. Adamlarım ölmüyo hiç.

Orduda az sayıda atlı varsa ve yayan gezenlerde kalkanı olan azsa yaptığım taktik. 0 f1 burada durun diyorum. 3 f2 f6 diyorum.  Atlılar attan iniyor.  Duruma göre askerlerin yerlerini tekrar düzenliyorum.  Sonra kergitlee dümdüz geliyor ve atlara çarpıp duruyorlar. Bende 0 f1 f3  diyorum. Kergitler kıyılıyor. Kaçmaya başladıklarında 3 f2 f5 diyorum. Atlılar kovalıyor. 
Atlar ölse bile kergitlerin atlarını kendi atlılarınız kullanacaktır.  Koltuklanmış kargı yemezsiniz. Önden gidecek az sayıda suvariniz kıyılıp arkadaki piyade ve okçularınız  dağılmaya başlayınca kıyılmaz . Düzlüklerden korkmazsınız

Karakterin Adı:[Erdem Bey]
Kiminle Savaştınız:[Kral Yaroglek]
Arazi:[Düzlük alan( ova)]
Savaş Türü:[meydan savaşı]
Kullandığınız Mod:[Native]
Zorluk Seviyesi:[%81]
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:[Kergit,Svadya,Nord]
Ordunuzun Sayısı:[88]
Düşmanınızın Sayısı:[181]
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:[Atlı yarması]
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:[Maraşel Lord Gastya'nın peşinde olan Veagir ordusu'nun bir bölümünü yok etmek]
nord okçularını (veagir okçusu değil çünkü veagir ile savaştığımızdan veagir birlikleri -53 moral yemekte :grin:) veagir birliklerini gören bir tepeye konumlandırdım çoğunluğu Nord'lardan (7 tane svadyalı çavuş ) okçuların biraz önüne konumlandırdıkktan sonra süvarilere peşimizden gelmelerini emrettim Düşmanın önünden geçip piyade tarafına süvarilerimi aldım süvarileri piyadelere doğru dik durumda iken ve Veagir'ler yaya birliklerime çok yaklaşmadan hücuma geçirdim piyadeleri ve okçuları zırh bakımından zaten güçlü olmayan Veagir birlikleri Svadya şovalyeleri ve Kergit kargıcıları tarafından kılıç ve kargıdan geçirildi bu esnada %60'a yakın can kaybettim daha sonra devam ederek Veagir süvarilerini kestik kalan birliklerin içinden de rahatlıkla geçtik.
Not:sad:mareşel'i sadece ben takip ediyordum savaş sonucunda Lezalit olmak üzere 1 yaralımız vardı. grubumda o esnada 24 Svadyalı Şovalye  11 tane kergit kargıcı 20 kıdemli Nord okçusu 7 tane Svadyalı çavuş Nord'lu 10 Kahraman,9 kıdemli 3 savaşçı bulunmataydı 3'te yoldaş)
daha büyük ordularda da bunu yapabilirsiniz orduda 25 tane atlı olsa yeter şimdi veagir maraşeli ve peşine taktıktıklarıyla büyük bir savaşa giriyoruz muzaffer çıkacağımız kesin

:fruity: Nam-ı diğer KISKAÇ TAKTİĞİ!!!!  :fruity:

Öncelikle iki ordu meydanda karşılaşır düşman bize doğru saldırıya geçerkene süvari birliklerinizin bir kısmını sol kanata diğer kısmını sağ kanata koyun okçular ve arbaletli keskin nişancılar düşman hizasında ortada dursun sonra okçular veya arbaletli keskin nişancılar ile düşmana ortadan ateş edin düşmana ortadan yay ve arbalet ateşleri geldiğinden dolayı kayıplar verirler (gibici hamleye geliyoruz) sonra kanatlardaki süvari birliklerini yanlardan biri sağa diğeri sola olmak üzere saldırtın düşman sağ taraftan ve sol taraftan gelen süvari saldırısı ve ortadan gelen yay ve arbalet ateşleriyle her ne kadar güçlü olursa olsun çok büyük kayıplar verir ve geri çekilmeye başlarlar.​
:fruity: :fruity: :fruity:

[bKarakterin Adı:Zexa
Kiminle Savaştınız:Kral ragnar ve aedin
Arazi:düzlük
Savaş Türü:meydan muharabesi
Kullandığınız Mod:diplomacy 4.litdum
Zorluk Seviyesi:%82 mi neydi tam hatırlamıyorum
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:rodok ve vaegir
Ordunuzun Sayısı:150 fln
Düşmanınızın Sayısı:300 küsür
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Crossbow Backstabber
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:param az olduğu için savaşamam gerekiyordu aedini kovalarken ragnar yakalıd tabii  ctrl+space de oynadığım için iş işten geçmiş oldu sonucunda easy money

BU TAKTİK SADECE NORDLARA KARŞI İŞE YARAR!!!

ilk olarak %70 okçu %10 atlı %20 piyade olan bir orduya ihtiyacınız var okçuları yüksek bir tepeye koyacaksınız önlerine piyadeler ve dağıl diyeceksiniz ondan sonra
düşman okçuların menziline girdiği anda (ateş etmeyin) atlılarla çevrelerini dolanarak kalkanları size doğru çevirttirin ve  okçulara ateş emri
birde ben nordlalrla savaştığım için (kalkanlarını biliyosunuzdur) bir nevi counterliyo oku kalkanları ve bu sayede kalaknlar safdışı zaten hs attıkları için rodoklar ani ölüm misss

Karakterin Adı: Lord Amprela
Kiminle Savaştınız: Kral Ragnar
Arazi: Düz arazi
Savaş Türü: Meydan
Kullandığınız Mod: Native
Zorluk Seviyesi: 90 civarı bişi
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Kergit atlı okçu ve kargıcı
Ordunuzun Sayısı:80 (yarısı kargıcı yarısı atlı okçu)
Düşmanınızın Sayısı: 130 civarı
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Amprela Taktiği
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Nam, para ve esir düşmüş bir Ragnar

Düz bir arazide geçen savaşta Ragnar ve piyadeden oluşan ordusu bana hücuma geçti. Önce atlı okçularıma beni takip et emri verdim ve hücuma geçtik. En önde olarak bende okumla öylesine ateş ediyordum. Atlı okçularla hücuma geçtiğimiz andan 4, 5 saniye sonra kargıcılarıma hücum emri verdim. En önde ben, arkamda atlı okçular ve en arkada kargıcılar olarak hücuma geçtik. Atlı okçularımla piyadeye yaklaşırken 1, 2 kişi indirdiler. Nord piyadelerine çarpmadan önce kıvrak bir manevrayla ben ve atlı okçularımı sağa doğru kaçırdım ve kargıcılarımın önü açıldı. Nordlar kendilerine ok sıkan atlı okçularına doğru döndükleri sırada kargıcılarım çok güçlü bir şekilde Nordlara girdi ve çok sayıda ölü bıraktı. Ben ve atlı okçularımda bu sırada Nordların arkasına geçip, kargıcılarıma saldıran arkası dönük nordlara ateş etmeye başladık. Bu sırada Ragnar'ın ordusu bölünüp, bir kısmı ben ve okçularıma saldırmaya çalışırken diğer kısmı kargıcılarımla cebelleşiyordu. Nordlar 3, 4 tane kargıcımı öldürünce kargıcılarıma geri çekilme emri verdim. Bende atlı okçularımla düşmandan kaçıp geri çekilme emri verdim. Tabi bu sırada atlı okçularım ve ben karşı tarafa ok yağdırıyorduk. Geri çekilip bir daha ve bir daha aynı taktiği uygulayıp düşmanı bozguna uğrattık.

Back
Top Bottom