M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

Users who are viewing this thread

PolarBear. said:
Yahu Allah aşkına birde taktik yazıyorsunuz şuraya tabikide en iyi taktik ctrl+alt+f4  :lol: :lol: :fruity:
he multipleyerdada hileler çalışıyordu zaten daha hayatında hiç mp pynamamış gelmiş burda gevrek gebrek sırıtıyor birde uyuz şey

Bluestar said:
PolarBear. said:
Yahu Allah aşkına birde taktik yazıyorsunuz şuraya tabikide en iyi taktik ctrl+alt+f4  :lol: :lol: :fruity:
he multipleyerdada hileler çalışıyordu zaten daha hayatında hiç mp pynamamış gelmiş burda gevrek gebrek sırıtıyor birde uyuz şey
multiplayerda singleplayerdaki gibi meydan savaşı yapıyoruz zaten değil mi
teallam ya

efeguclu said:
Bluestar said:
PolarBear. said:
teallam ya
ne alaka şimdi
Ayrıcq meydan savaşı olmasada çok fazla oyuncunun katıldığı kuşatma savaşları oluyor aha buda sana kapak olsun
Hem diğer konuda söyledillerimi yediremeyip burda bana çemkirmeue çalışma yemezler koçum

Bluestar said:
efeguclu said:
Bluestar said:
PolarBear. said:
teallam ya
ne alaka şimdi
Ayrıcq meydan savaşı olmasada çok fazla oyuncunun katıldığı kuşatma savaşları oluyor aha buda sana kapak olsun
Hem diğer konuda söyledillerimi yediremeyip burda bana çemkirmeue çalışma yemezler koçum
mutide hileler çalışıomu len

ALINTI(spoilerin alıntı linki yokdu, kodu da bilmeyince manuel yazdım  :fruity:)

Karakterin Adı:AHMET HAN
Kiminle Savaştınız:Rodok Toplu Saldırısı - Mareşale Eşlik Edenler Topluluğu
Arazi:Orman
Savaş Türü:Ölümüne
Kullandığınız Mod:Osmanlı v1.1
Zorluk Seviyesi:%138
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Osmanlı Kapıkulu Sipahisi - Hepsi
Ordunuzun Sayısı:200
Düşmanınızın Sayısı:1000
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:ATIL KURT
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:10 Ölü - 60 Yaralı

Haritadaki karakter  sayısını 150 yapıyoruz.(Seçenekler'den)
Önce orduyunun konumunu sabitliyoruz.Orduya Ateş Etme! talimatı veriyoruz.Yakın dur diyoruz.Sonra hücum emri veriyoruz.
Emin olun 2 bin kişilik orduyu bile devirebilirsiniz.
Osmanlı Kapıkulu Sipahileri dibindeki düşmana bile okla sıkmaya çalışıyor.Bunu engelliyoruz ve bu kadar

200 atlı bugün dev gibi bir orduyu yendik diyorsunn
  :shock:

Karakterin Adı:Emir
Kiminle Savaştınız:Çapulcular  :facepalm:
Arazi:Düz
Savaş Türü:Meydan savaşı
Kullandığınız Mod:Native
Zorluk Seviyesi:%110
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Sadece ben
Ordunuzun Sayısı:1
Düşmanınızın Sayısı:9
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Bodozlama
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Bende yarım can kaybı + olarak 1 tane kelle avcısı(nasıl yenmişlerse çapulcular artık  :facepalm:)

Taktiğimiz çok basit  backspace veya emir butonunu kullanmadan direk çapulcuların önüne koşuyoruz (AMAN DİKKAT çapulcular sizi taşlayabilir bu yüzden dikkatli olmanız gerek. Kıvrak hareketlerle çapulcuların taşlarından kurtuluyoruz ve çıplak vücütlarına pala ile kesip biçiyoruz. Ve %100 zafer ! (tamamen bana ait bir taktikdir kimse kullanmamıştır alıntı değildir.)

:facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:

Abi ben direk piyadeleri bi 40-50 adım önde konumda kal diyorum. 10 adım arkasınada okçuları diziyorum.

Atlılar peşimden geliuo bunlar bizim piyadelere dalınca hucum diyom arkadanda bizim atlılarla bi giriyom  :twisted: Allahu Akbar

:cool: :roll:

Karakterin Adı: Tulga Hanı Belenjer
Kiminle Savaştınız: Kral Ragnar - Kral Graveth, Kont Mirchaud ve 2 Kervan , Yenik Sanjar
Arazi: Yüksek Tepeler ve Uzunca Nehir
Savaş Türü: Meydan Muharabesi
Kullandığınız Mod:grin:iplomasi - Floris Mod
Zorluk Seviyesi: Aşırı Zor
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Kerait - Kergit ve Kergamait Boyları, Nord Halkından olanlar ve Kara Vaegirliler ( Güney Vaegir Halkı )
Ordunuzun Sayısı: 213
Düşmanınızın Sayısı: 501
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Zayıf Tut
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Vaegir Krallığının yıkılmasını engelleyebilecek bir saldırı kalmadı, Tihrde ağır kayıplar verdirildi ve şehir yağmalandı. Ragnar'ın Mareşali kaçarken yakalandı ve ele geçirildi. Jelkala deniz üzerinden ablukaya alındı, ( Tihr sağolsun )

Muharabe'nin, R-P içi hikayesi : Gözcülerimin, "Kapukvar ya da Kapujvar" ismini bahşettiği ovalar, Dhirim'e pek uzak değildi. 213 Askerim vardı, Şehri yağma edip doğruca Amacım Sargoth'u ele geçirmekti. Dhirim'e pek uzak olmayan nehri yani Uxkhal Nehrini geçtiğimde düşmanın geldiğini haber aldım. 1,5 Katım kadarlardı. Önce elçilerini yollayarak beni aşağıladılar fakat avantaj bendeydi. Ordularımı, Nehre yakın uzunca bir tepeye konuşlandırdım. Okçularım buradadırlar. Piyadelerim, hemen nehrin önündeydiler. Ben; Süvarilerimle karşıya geçmeyi azm ettim. Fakat nehir çok akışkandı ve bir kaç ok hedefine mağruz kalarak geçmeyi başardık. Az daha kendi tuzağımıza yem olacaktık. Bu fedai grubu, doğruca; Ragnar'ın otağına saldırdı ve buralarda hakimiyet kurdu. Piyadeleri, baltacıları; kahramanları ansızın üzerlerimize çullandılar! Ben ansızın yarma harekatıyla bunlarıda yedim. Süvarileri peşimden azim ettiler beni takip ettiler. Nehri yıldırım gibi geçerken onlar ağır ağır geçebildiler. 50'den Fazla süvari burada can verdi. Sonra, süvarilerimi üzerlerine yıpratma diye saldım, kimse dönmedi. Bende, Piyadelerin başına geçtim. Hala savaşan, beni koruyan Süvariler vardı. Saldırdığımız zaman dağıldılar.

Folcred said:
Karakterin Adı: Tulga Hanı Belenjer
Kiminle Savaştınız: Kral Ragnar - Kral Graveth, Kont Mirchaud ve 2 Kervan , Yenik Sanjar
Arazi: Yüksek Tepeler ve Uzunca Nehir
Savaş Türü: Meydan Muharabesi
Kullandığınız Mod:grin:iplomasi - Floris Mod
Zorluk Seviyesi: Aşırı Zor
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Kerait - Kergit ve Kergamait Boyları, Nord Halkından olanlar ve Kara Vaegirliler ( Güney Vaegir Halkı )
Ordunuzun Sayısı: 213
Düşmanınızın Sayısı: 501
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Zayıf Tut
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Vaegir Krallığının yıkılmasını engelleyebilecek bir saldırı kalmadı, Tihrde ağır kayıplar verdirildi ve şehir yağmalandı. Ragnar'ın Mareşali kaçarken yakalandı ve ele geçirildi. Jelkala deniz üzerinden ablukaya alındı, ( Tihr sağolsun )

Muharabe'nin, R-P içi hikayesi : Gözcülerimin, "Kapukvar ya da Kapujvar" ismini bahşettiği ovalar, Dhirim'e pek uzak değildi. 213 Askerim vardı, Şehri yağma edip doğruca Amacım Sargoth'u ele geçirmekti. Dhirim'e pek uzak olmayan nehri yani Uxkhal Nehrini geçtiğimde düşmanın geldiğini haber aldım. 1,5 Katım kadarlardı. Önce elçilerini yollayarak beni aşağıladılar fakat avantaj bendeydi. Ordularımı, Nehre yakın uzunca bir tepeye konuşlandırdım. Okçularım buradadırlar. Piyadelerim, hemen nehrin önündeydiler. Ben; Süvarilerimle karşıya geçmeyi azm ettim. Fakat nehir çok akışkandı ve bir kaç ok hedefine mağruz kalarak geçmeyi başardık. Az daha kendi tuzağımıza yem olacaktık. Bu fedai grubu, doğruca; Ragnar'ın otağına saldırdı ve buralarda hakimiyet kurdu. Piyadeleri, baltacıları; kahramanları ansızın üzerlerimize çullandılar! Ben ansızın yarma harekatıyla bunlarıda yedim. Süvarileri peşimden azim ettiler beni takip ettiler. Nehri yıldırım gibi geçerken onlar ağır ağır geçebildiler. 50'den Fazla süvari burada can verdi. Sonra, süvarilerimi üzerlerine yıpratma diye saldım, kimse dönmedi. Bende, Piyadelerin başına geçtim. Hala savaşan, beni koruyan Süvariler vardı. Saldırdığımız zaman dağıldılar.

efso :fruity:

Yeni baslamisim oyuna tuccarin gorevini daha yeni aldim acemi toplicam bi baktim ötede 10-11 capulcu bana dogru kufurlerle geliyor. Önce envanterime baktim: atım ve arbaletim. Sonra dondum dedimki "size olumden baska bisey vermiyecem". Baktim uzerime dogru geliyorlar, akillari sira gaza getirmeye calisiyorlar ama yoook, atın avantajini kullanim ve manevra kabiliyetlerimle daire cizmeye basladim. Arbaletimle bi ona bi ona, bi ona bi ona, ver allahim ver, ver allahim ver. Sonra ne mi oldu? Esir dustuk anasini satim ok yetmedi :/

Karakterin Adı:Terk~i Dünya Kara Derviş Han
Kiminle Savaştınız:Kral Ragnar
Arazi:grin:ağlık Arazi
Savaş Türü:Meydan Savaşı
Kullandığınız Mod:Evlat
Zorluk Seviyesi:100%e yakın
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Sarranid
Ordunuzun Sayısı:200
Düşmanınızın Sayısı:452
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Memlük Gücü
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Kral Ragnarı esir aldım ve savaş sona erdi...
Düşünün Sonda 2 En büyük devlet kalmış durumda:Kara Sancak İslam Müslüman İmparatorluğu (benim Devlet) Ve Nord Krallığı.Bunun dışında 3 küçük devlet.Bu 2 devlet Yerde Kalan küçük devletler için savaş durumunda.Şu an Rodok Krallığı için çok büyük bir savaş sürdürmekteyiz.Kral Ragnarla karşılaştım.Piyade askerleri çoktu.Benim askerlerden 50 si memlüktü geri kalanı okçu.Adamlar Savunmada bekliyorlar.Bende böyle bir taktik kullandım:
-Önce Memlükleri öne koyup yakın durun emri verdim
-Sonra Okçuları onların tam arkasına yerleştirdim (Düşmanların pek bir okçusu yoktu zaten)
-Düşman taraf balta gibi fırlatma silahlarını atarak,cephanelerini bitirdiler.(bende bekliyordum tabi)
-Sonra memlükleri okçularımın yan taraflarına geçirdim
-Okçular düşmanı ok yağmuruna tuttular
-çok fazla zaiyat veren düşman saldırıya geçti
-bunada ben izin vermedim
-Okçuları tepelere çektim.Memlüklere saldırı emri verdim
ORDULARI DARMADAĞIN OLDU.
_

Karakterin Adı:[Sir Alperen fegelein]
Kiminle Savaştınız:[Kergit]
Arazi:[Düz]
Savaş Türü:[Meydan savaşı]
Kullandığınız Mod:[Evlat]
Zorluk Seviyesi:[150]
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:[Rodok]
Ordunuzun Sayısı:[145]
Düşmanınızın Sayısı:[400]
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:[Rodok duvarı ]
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Kergit maraşeli ve 1 2 tane lord esir düştü Lordlar dışında yaşayan asker kalmadı 135 62 level kıdemli Rodok mızrakcısı atlı okcu ve Kargıcıları Oldurdü toplamda 8 kişi kayıp verdim ama o Kergit lerin ölüşü geri çekilirken arbaletçiler tarafından Sırtından vuruluşu aklımdan çıkmıyor

Androgeo:
Kral Harlaus:
bozkır:
Meydan Muharebesi:
Native:
%101:
Nord Kıdemli Okçuları ve Kelle Avcıları:
60 okçu 5 kelle avcısı:
208:
Great Wall Of Nords:
4 ölü,13 yaralı ;156 ölü, 50 yaralı, 2 firari :

Bütün nord okçularını yan yana dizip yakın durun ve ateş kes diyoruz. Süvarilere beni takip et diyoruz sonra adamlar atış mesafesine girdiğinde atış serbest diyoruz, ok yağmurları eşliğinde süvariler ile hücum başlatıyoruz. İsterseniz süvarilere hücum emri vererek light chocolate mocha nızı elinize alıp izleyebilirsiniz

Karakterin Adı: DTalha
Kiminle Savaştınız: Kral Harlaus, Svadya Mareşali ve Ordusu
Arazi: Geniş Engebeli Ova
Savaş Türü: Meydan
Kullandığınız Mod: Native
Zorluk Seviyesi: %117
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Nord
Ordunuzun Sayısı: 100 (Civarı)
Düşmanınızın Sayısı: 800 (Civarı)
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Etten Duvar Taktiği
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Svadya'yla barış ve köyüme refah

Şöyle anlatayım:
Köyümü korumak amaçlı takılırken Svadya Ordusuna yakalandım ve başladık kapışmaya. Şansıma Ova müthiş engebelikti. Engebeli tarafta benim tarafımdı. Birliğim genel oranda Kıd. okçu ve savaşçı/kıdemli/kahraman tarzıydı. İlk dalgada bende sadece 16 kişi düşmanda 136(?) kişi vardı. Tabiki hepsi okçuydu İlk dalgamın. Düşman ordusu taktiksiz bir şekilde daldılar. Önde ufak ve dayanıksız kalkanlılarıyla şövalyeleri okla avladık. Onlar birde tepeyi atlarla çok zor çıkacakları için biçare bir şekilde çıkmaya çalışırlarken bende büyük bir zevkle head shot atıyordum. Baktım piyadeler tepeye dayanmışlar hemen tepeden indim ve piyadeleri ayartıp peşime taktım. Tabi Şövalyelerde geldi. Hiçbiri bana yetişemedi. Yaklaşanı ufak bir manevrayla ekiyordum. Bir baktım lordlarının çoğunu indirmişiz. Bunu gören birlikleri toz oldular. İkinci dalgada yerden bulduğum bir kargıyla terör estirdim. Bu arada okçularımın oku bittiği içi hücum emri verdirdim. İkinci dalgada müthiş bir şekilde püskürttük onları ve üüncü dalgada da gelen birliklerini benim ikinci dalgam ve ben göğüsledik ve onları haşat ettik. Sonra diğerki turlarda tabi demirbaşları gidince benim piyadelerim onlarınkinleri biçti. Benim 70 küsür adamım öldü. Onların 700 küsüru öldü. 100'e yakını kaçtı. Tam manasıyla kan banyosuydu. 

Ramazan Bey said:
Benimde efsane taktigim var !! anlatiyim :
F1+F3 herkes hücuuuuum

cok ise yariyor sizde deneyin :grin: :grin: :grin:
Üstüne gelen Şövalye ve Kergit kargıcısı ordusu varsa hayır. İşe yaramaz. Aşağıda kırmızı kırmızı yazılar görmene sebep olabilir, epilepsin tetiklenebilir.

15 Temmuz Gazisi Phyanaphos ¤ said:
Ramazan Bey said:
Benimde efsane taktigim var !! anlatiyim :
F1+F3 herkes hücuuuuum

cok ise yariyor sizde deneyin :grin: :grin: :grin:
Üstüne gelen Şövalye ve Kergit kargıcısı ordusu varsa hayır. İşe yaramaz. Aşağıda kırmızı kırmızı yazılar görmene sebep olabilir, epilepsin tetiklenebilir.

Arkadaş tam olgunlaşmamış, boş ver.

kardes ben orda espirisine soyledim yoksa benimde taktigim var yani

Karakterin Adı: Atillo ( ne farkederki )
Kiminle Savaştınız: Atlı olan birisi olsun yeter
Arazi: Düz olsun atların kolayca koşturacagı bir yer olsun yani
Savaş Türü:Meydan savasi
Kullandığınız Mod:Floris Expanded
Zorluk Seviyesi: Cok farketmiyor
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Rodok
Ordunuzun Sayısı: Mizraklilarin atlilara yetecegi kadar
Düşmanınızın Sayısı: Atlilarin mizraklilara yetecegi kadar
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Rodok Dikenleri
Genellikle kergitlere isler cunku kergitin cok atlisi var oncelikle rodok mizraklilarini guzelce bi sira yapin sonra beklesinler atlilar gelince cat vutun atlilar yerde

Bluestar said:
PolarBear. said:
kardes zaten biz multiplayer de asker yonetioz ya

Düşman bir kale veya şehri almak istiyoruz ama içerisi çok kalabalık (mesela 300 küsür kişi), şansımız yok ama ordu yetiştirecek zamanda yok. Kaleye sinsice yaklaşıyoruz, nöbetçilere görünmeden içeri gir diyoruz ve fark ediliyoruz ve içeride 5 6 kişilik nöbetçi ordusu saldırıyor. Sopayla bir tanesini bayıltıp silahını alıyoruz ve geri kalanları kesiyoruz (Kalede bulunan düşman sayısı 300 küsür eksi 5-6). Böyle içeri gizlice gir, yakalan, kes yapa yapa düşmanları makul bir sayıya indirdikten sonra kuşatmaya başlayabiliriz, hatta zaman varsa içeriyi yavaş yavaş boşaltıp ele geçirebiliyoruz.

"Oha aklıma bir şey geldi" deyip uzun zaman önce denemiş olduğum taktiktir ama maalesef işe yaramıyor. Yarasaydı da varlığı tartışılırdı. Belki yeni oyunlarda kuşatmaya alternatif bir kale/şehir ele geçirme eklenir.

Back
Top Bottom